Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 05:22
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Luli foli drejtë, po kush i beson?
EkonomiaOnline - 14-Nov-2017 14:42
Lulzim Basha ka mbajtur sot një fjalim plot pathos dhe argumenta i cili i ftonte të gjitha instucionet ligjzbatuese të vendit dhe partnerët tanë ndërkombëtarë, të gjurmojnë pastrimin e parave që Rilindja përfitoi nga ...
Basha: Bankat transaksione të parave të trafikut të drogës
Shqiptarja - 14-Nov-2017 14:39
Kryetari i PD, Lulzim Basha përsëriti akuzat në adresë të qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama lidhur me pretendimet për pastrimin e parave të drogës përmes projektbuxhetit të vitit të ardhshëm. Një ditë më parë Basha ...
Basha: “Projekti 1 miliardë euro duhet ndalur tani”
Zhurnal - 14-Nov-2017 14:35
Kreu i opozitës së djathtë Lulzim Basha i është rikthyer për të dytën ditë me rradhë akuzave ndaj qeverisë Rama se e ka futur Shqipërinë në Lista e Vendeve Kryesore të Pastrimit të Parave.
Basha: “Projekti 1 miliardë euro duhet ndalur tani”
RTSH - 14-Nov-2017 14:24
Kreu i opozitës së djathtë Lulzim Basha i është rikthyer për të dytën ditë me rradhë akuzave ndaj qeverisë Rama se e ka futur Shqipërinë në Lista e Vendeve Kryesore të Pastrimit të Parave. Në një dalje para mediave të ...
Basha: stop “1 miliardëshit” të Ramës, të hetohet
Tesheshi - 14-Nov-2017 14:01
Kreu demokrat Basha vijon të këmbëngulë që projekti “1 miliard” promovuar nga Rama, e që përmban investime të fuqishme në infrastrukturë në 2018-ën, është para e pisët. “Janë me qindra milionë euro të grumbulluara nga ...
KM Rama: Asnjë shans pastrimi parash nga banka
Illyriapress - 14-Nov-2017 13:57
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko argumentoi rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë një takimi me Kryeministrin dhe përfaqësues të sistemit bankar. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko argumentoi ...
Basha:“Edi Rama është gati të zhvishet lakuriq për t’iu shmangur “Çështjes Tahiri”
Standard - 14-Nov-2017 13:45
Vijojnë replikat mes opozitës dhe qeverisë lidhur me pr/ buxhetin 2018. Pak orë pasi kryeministri Edi Rama bëri thirrje për të mos marrë seriozisht akuzat e opozitës për pastrim parash me anë të pr/buxhetit 2018, kreu i ...
Basha: Shqipëria, në listën e zezë të SHBA. Hetim projektit “1 miliard euro”
Klan Kosova - 14-Nov-2017 13:31
Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit. ...
Rritja ekonomike, Rama në takim me përfaqësuesit e bankave
InFokusi - 14-Nov-2017 13:30
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko argumentoi rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë një takimi me Kryeministrin dhe përfaqësues të sistemit bankar. Ndërsa vetë kreu i qeverisë tha para bankierëve se ...
Basha: Shqipëria në listën e zezë të SHBA-së për pastrimin e parave
Illyriapress - 14-Nov-2017 13:27
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit “Është hera e parë që Shqipëria ...
Rama si Berisha dikur: Paratë e bankave (fajdeve) janë të pastra!
Koha Jone - 14-Nov-2017 13:27
Skema që denoncoi Lulzim Basha nga oborri i Partisë Demokratike, sipas të cilës Programi “1 Miliard për Rindërtim” është një nga shtyllat e pastrimit të parave të kanabisit, u prit me ironi dhe humor nga Edi Rama. ...
Basha: Shqipëria, në listën e zezë të SHBA. Hetim projektit “1 miliard euro”
Kosova Press - 14-Nov-2017 13:24
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit.
Rritja ekonomike, Rama në takim me përfaqësuesit e bankave
Indeks Online - 14-Nov-2017 13:22
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko argumentoi rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë një takimi me Kryeministrin dhe përfaqësues të sistemit bankar. Ndërsa vetë kreu i qeverisë tha para bankierëve se ...
Basha: Shqipëria, në listën e zezë të SHBA-së, hetim projektit “1 miliard euro”
Portalb - 14-Nov-2017 13:19
Kryetari i PD, Lulzim Basha deklaroi e, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit, transmeton Top Channel. “Është hera e parë që ...
Basha: Paratë e drogës po pastrohen përmes bankave
Shqiptarja - 14-Nov-2017 13:11
Kryetari i PD, Lulzim Basha përsëriti akuzat në adresë të qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama lidhur me pretendimet për pastrimin e parave të drogës përmes projektbuxhetit të vitit të ardhshëm. Një ditë më parë Basha ...
Basha: Të hetohet projekti ‘1 miliard euro’ si mekanizëm i pastrimit të parave
Gazeta Shqip - 14-Nov-2017 13:10
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit. “Është hera e parë që Shqipëria ...
Basha: Shqipëria në 3 vendet kryesore të pastrimit të parave
InFokusi - 14-Nov-2017 13:03
Me një deklaratë nga selia blu, kreu i PD-së Lulzim Basha është shprehur se Shqipëria është në 3 vendet kryesore ku pastrohen paratë e pista të krimit. Duke iu përgjigjur deklaratave të sotme të Edi Ramës, Basha është ...
Basha: Shqipëria, në listën e zezë të SHBA
Alsat-M - 14-Nov-2017 13:03
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit. “Është hera e parë që Shqipëria ...
Basha: Prokuroria dhe partnerët ndërkombëtarë të hetojnë pastrimin e parave me koncesionet
BalkanWeb - 14-Nov-2017 13:01
TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë sot para mediave pas konferencës që pati kryeministri Edi Rama me bankat. Basha risolli në kujtesë një raport të DASH që e vendoste Shqipërinë në listën e zezë të vendeve ...
Basha: Stop krimit në ekonomi
VizionPlus - 14-Nov-2017 13:01
Lideri i opozitës Basha, ka kundërshtuar menjëherë qëndrimin e Rames per rrezikun nga pastrimi i parave. Kreu i PD, tha se alarmin per ketë fenomen e ka dhëne vete Departamenti Amerikan i Shtetit, ndaj depërtimi i ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore