Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 05:22
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
PS i çon Kuvendit kërkesën për shkarkimin e Zgurit
Mapo - 14-Nov-2017 15:43
Deputetja socialiste Klotilda Bushka, ka njoftuar se deputetët e mazhorancës, i kanë paraqitur kryetarit të Kuvendit, kërkesën për shkarkimin nga detyra të kryetarit të KQZ Klement Zguri, për shkelje të rënda të ligjit ...
PS nuk tërhiqet, përsërit thirrjen: Të shkarkohet Klement Zguri
Illyriapress - 14-Nov-2017 15:42
Partia Socialiste ka kërkuar sërish shkarkimin nga detyra të kreut të KQZ, Klement Zguri. Në një dalje për media, deputetja e PS, Klotilda Ferhati, ka deklaruar se Zguri ka shkelur ligjin, teksa mbajti anën e ...
PS nuk tërhiqet, përsërit thirrjen: Të shkarkohet Klement Zguri
Shqiptarja - 14-Nov-2017 15:30
Partia Socialiste ka kërkuar sërish shkarkimin nga detyra të kreut të KQZ, Klement Zguri. Në një dalje për media, deputetja e PS, Klotilda Ferhati, ka deklaruar se Zguri ka shkelur ligjin, teksa mbajti anën e ...
PS nuk heq dorë: Arsyet pse duhet të shkarkohet kreu i KQZ, Klement Zguri
Koha Jone - 14-Nov-2017 15:05
Gjatë një deklarate për mediat, deputetja e PS, Klotilda Ferhati tha se kreu i KQZ i propozuar nga PD si pjesë e marrëveshjes Rama-Basha, Klement Zguri ka shkelur ligjin. Klotilda Ferhati tha se KQZ mori vendimin për të ...
PS këmbëngul për shkarkimin e Zgurit, dorëzon kërkesën në Kuvend
Java News - 14-Nov-2017 15:03
Përmes një deklarate për shtyp Partia Socialiste ka kërkuar sërish shkarkimin nga detyra të kreut të KQZ, Klement Zguri. Deputetja e PS, Klotilda Bushka th se Zguri ka shkelur ligjin, teksa mbajti anën e kryebashkiakut ...
PS nuk tërhiqet, përsërit thirrjen: Të shkarkohet Klement Zguri
Shqiptarja - 14-Nov-2017 14:39
Partia Socialiste ka kërkuar sërish shkarkimin nga detyra të kreut të KQZ, Klement Zguri. Në një dalje për media, deputetja e PS, Klotilda Ferhati, ka deklaruar se Zguri ka shkelur ligjin, teksa mbajti anën e ...
‘Shkarkimi i Zgurit’: Ja shkresa që rrëzon pretendimin e PS
Mapo - 14-Nov-2017 14:31
Partia Socialiste doli edhe të martën në një konferencë për shtyp, ku sulmoi kreun e KQZ, Klement Zguri, se është treguar i njëanshëm sa i përket çështjes së mandatit të kryebashkiakut demokrat të Mallakastrës, Agron ...
PS nuk heq dorë: Arsyet pse duhet të shkarkohet kreu i KQZ, Klement Zguri
BalkanWeb - 14-Nov-2017 14:24
TIRANE – Gjatë një deklarate për mediat, deputetja e PS, Klotilda Ferhati tha se kreu i KQZ i propozuar nga PD si pjesë e marrëveshjes Rama-Basha, Klement Zguri ka shkelur ligjin. Klotilda Ferhati tha se KQZ mori ...
Pse Rama do ta heqë kreun e KQZ-së?
Indeks Online - 14-Nov-2017 13:19
IndeksOnline E martë, 14 Nentor 2017 13:15 Kryedemokrati Lulzim Basha ka leshuar akuza ndaj kryeministrit Edi Rama se po ben gjithcka per te shmangur pergjigjet e nje sere pyetjeve per te cilat ai duhet te pergjigjet, ...
Kryebashkiaku i Mallakastrës: Çfarë ndodhi në Itali në vitin 1995
Mapo - 14-Nov-2017 10:41
Kreu i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj ka sqaruar në lidhje për “Tonight Ilva Tare” të vërtetën e dënimit në Itali më shumë se 20 vite më parë, duke theksuar gjithashtu se deklarimin për rastin e ka bërë në ...
Mandati i Zgurit deri më 2020, dosja e Prokurorisë u protokollua
Mapo - 14-Nov-2017 10:35
Partia Socialiste e ka kthyer në çështje debati mandatin e kryebashkiakut demokrat të Mallakastrës, Agron Kapllanaj. Madje ajo ka kërkuar shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri me argumentin se ka kryer shkelje. Në ...
Shkarkimi i kreut të KQZ dhe kryebashkiakut të Mallakastrës, kundërpeshë e "Tahirit". Reagon Rama
Telegraf - 14-Nov-2017 09:48
Partia Socialiste zyrtarizoi nismën e saj për shkarkimin e kryetarit...
Kryebashkiaku i përgjigjet Ramës: Pse heshte dy vite për shkarkimin tim
Zhurnal - 14-Nov-2017 09:16
Kryetari demokrat i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj u shpreh se nuk ka asnjë çështje civile apo penale as në
Deklarata/Klement Zguri: Asnjë ankesë në Kolegjin Zgjedhor për Kapllanajn
Gazeta55 - 14-Nov-2017 08:57
Kreu i KQZ-së, Klement Zguri ka deklaruar se asnjë subjekt politik nuk ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin për kreun e Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj. Zguri bëri të qartë se njeh vetëm Kolegjin Zgjedhor ...
Kryebashkiaku i përgjigjet Ramës: Pse heshte dy vite për shkarkimin tim
InFokusi - 14-Nov-2017 08:41
Kryetari demokrat i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj u shpreh se nuk ka asnjë çështje civile apo penale as në Itali dhe as në Shqipëri. PS pretendon se Kapllanaj është dënuar me dy vite burg në Italin për ...
Kryebashkiaku i përgjigjet Ramës: Pse heshte dy vite për shkarkimin tim
Indeks Online - 14-Nov-2017 08:38
Kryetari demokrat i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj u shpreh se nuk ka asnjë çështje civile apo penale as në Itali dhe as në Shqipëri. PS pretendon se Kapllanaj është dënuar me dy vite burg në Italin për ...
Rama: Shkarkojmë Zgurin e Kapllanin
TV Klan - 14-Nov-2017 01:40
Grupi parlamentar socialist ka zytarizuar qëndrimin për të kërkuar shkarkimin e kryetarit te KQZ, Klement Zguri. Vetë kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në një prononcim për mediat tha se nuk do të përfshihet në ...
Paralajmërimi/ 'Përgatitu Edi, ditë edhe më të zeza po vijnë...'
Syri - 13-Nov-2017 22:25
Belind Këlliçi, kryetar i FRPD-së, ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se do të përballet me ditë më të zeza se sa ato të deritanishmet. “Asgjë nuk do të mund të të shpëtojë më, ke dalë lakuriq para shqiptarëve dhe ...
Rama konfirmon shkarkimin e Zgurit
RTSH - 13-Nov-2017 21:57
Mazhoranca socialiste pritet të nisi procedurat e shkarkimit të kryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Klement Zguri si dhe kryetarit të Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj. Kjo u bë publike nga ...
Reagon kryebashkiaku i Mallakastrës i dënuar për grabitje
Gazeta Dita - 13-Nov-2017 21:57
Kryebashkiaku i Mallakastres Agron Kapllanaj ka folur sot per here te pare pasi kryeministri Edi Rama lajmeroi se po shikohej mundesia per shkarkimin e tij, pasi sipas PS ai rezulton i denuar ne Itali me 2 vjet burg per ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore