ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/12/2018 01:21

Vangjel Dule: Në Himarë synohet rrëmbimi i pronave, Rama hesht për kanabizimin

Vangjel Dule: Në Himarë synohet rrëmbimi i pronave, Rama hesht për kanabizimin
Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, ishte i ftuar në “Zërin e Amerikës” ku foli për takimin mes ministrin të Jashtëm Ditmir Bushati dhe homologut grek Niko Kotzias, zhvillimet me Greqinë si dhe kanabizimin e vendit. Dule tha ...
BalkanWeb | 14-Nov-2017 18:42
Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, ishte i ftuar në “Zërin e Amerikës” ku foli për takimin mes ministrin të Jashtëm Ditmir Bushati dhe homologut grek Niko Kotzias, zhvillimet me Greqinë si dhe kanabizimin e vendit. Dule tha ...

Ngjela: Bisedimet e Kretës mbahen sekret
Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në “Vizion Plus”, tha se takimi...
Telegraf | 14-Nov-2017 10:52
Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në “Vizion Plus”, tha se takimi...

Kodheli ironizon Bushatin: Nuk zgjidhen problemet me Greqinë me valle 3 ditore…
Kryetarja e Komisionit të Jashtëm parlamentar, Mimi Kodheli ka komentuar bisedimet Shqipëri-Greqi, të zhvilluara këtë fundjavë në Kretë mes ministrave të Jashtëm Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias. Kodheli vlerësoi ...
Mapo | 13-Nov-2017 22:06
Kryetarja e Komisionit të Jashtëm parlamentar, Mimi Kodheli ka komentuar bisedimet Shqipëri-Greqi, të zhvilluara këtë fundjavë në Kretë mes ministrave të Jashtëm Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias. Kodheli vlerësoi ...

Dule flet nga SHBA për Himarën: Po rrëmbehen prona
Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, ishte i ftuar në “Zërin e Amerikës” ku foli për takimin mes ministrin të Jashtëm Ditmir Bushati dhe homologut grek Niko Kotzias, zhvillimet me Greqinë si dhe kanabizimin e vendit. Dule tha se ...
Gazeta Dita | 14-Nov-2017 19:02
Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, ishte i ftuar në “Zërin e Amerikës” ku foli për takimin mes ministrin të Jashtëm Ditmir Bushati dhe homologut grek Niko Kotzias, zhvillimet me Greqinë si dhe kanabizimin e vendit. Dule tha se ...

Vangjel Dule: Edi Rama duhet të sqarojë rolin që kishte në kanabizimin e Shqipërisë…
Kanabisi po shkatërron çdo qelizë të shoqërisë dhe ekonomisë shqiptare. Kështu u shpreh kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule në një intervistë për Zërin e Amerikës. Dule komentoi takimin e mbajtur në Kretë mes ministrave të ...
Syri | 14-Nov-2017 19:01
Kanabisi po shkatërron çdo qelizë të shoqërisë dhe ekonomisë shqiptare. Kështu u shpreh kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule në një intervistë për Zërin e Amerikës. Dule komentoi takimin e mbajtur në Kretë mes ministrave të ...

Dule bëhet i gjallë nga SHBA për Himarën: Po rrëmbehen prona! Rama na mori në qafë me Greqinë!
Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, ishte i ftuar në “Zërin e Amerikës” ku foli për takimin mes ministrin të Jashtëm Ditmir Bushati dhe homologut grek Niko Kotzias, zhvillimet me Greqinë si dhe kanabizimin e vendit. Dule tha ...
Java News | 14-Nov-2017 18:56
Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, ishte i ftuar në “Zërin e Amerikës” ku foli për takimin mes ministrin të Jashtëm Ditmir Bushati dhe homologut grek Niko Kotzias, zhvillimet me Greqinë si dhe kanabizimin e vendit. Dule tha ...

Kryeministri Rama: Shqipëri-Greqi, traktat të partneritetit strategjik
Greqia është partner strategjik për Shqipërinë dhe me Greqinë duhet të kemi një traktat të partneritetit strategjik, ka deklaruar sot kryeministri Edi Rama në mbledhjen e grupi parlamentar të Partisë Socialiste. Duke ...
24 Ore | 14-Nov-2017 12:36
Greqia është partner strategjik për Shqipërinë dhe me Greqinë duhet të kemi një traktat të partneritetit strategjik, ka deklaruar sot kryeministri Edi Rama në mbledhjen e grupi parlamentar të Partisë Socialiste. Duke ...

Sherr në Dritare/ Ngjela-Miços: Nuk të thonë gjë në Athinë o derëzi, se fola unë
Emisioni #DritaremeRudinën, në Vizion Plus solli përplasje të forta mes të ftuarve, në lidhje me takimin Bushati- Kotzias në Kretë. Avokati Spartak Ngjela, tha se nuk ka Vorio Epiri si koncept, prandaj ka shkaktuar ...
Dritare.net | 14-Nov-2017 12:20
Emisioni #DritaremeRudinën, në Vizion Plus solli përplasje të forta mes të ftuarve, në lidhje me takimin Bushati- Kotzias në Kretë. Avokati Spartak Ngjela, tha se nuk ka Vorio Epiri si koncept, prandaj ka shkaktuar ...

Interpelancë për “Detin”; PS e LSI thërrasin Ministrin e Jashtëm
Bisedimet e Kretës mes Shqipërisë dhe Greqisë për çështjet dypalëshe nuk kanë ende një version zyrtar dhe deputetët e opozitës kërkojnë në interpelancë ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati.
Top Channel | 13-Nov-2017 19:56
Bisedimet e Kretës mes Shqipërisë dhe Greqisë për çështjet dypalëshe nuk kanë ende një version zyrtar dhe deputetët e opozitës kërkojnë në interpelancë ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati.

VIDEO/ Sherr në studio, Ngjela: Budalla! Çollaku: Mbaj gojën, di të shaj më mirë se ti
#DritaremeRudinën, në Vizion Plus, ka sjellë këtë të hënë takimin e Kretës, mes dy ministrave të Jashtëm, Kotzias dhe Bushati. Të ftuarit në studio kanë analizuar këtë takim dhe çështjet që u prekën aty. Debati ka ...
Java News | 14-Nov-2017 12:07
#DritaremeRudinën, në Vizion Plus, ka sjellë këtë të hënë takimin e Kretës, mes dy ministrave të Jashtëm, Kotzias dhe Bushati. Të ftuarit në studio kanë analizuar këtë takim dhe çështjet që u prekën aty. Debati ka ...

Emisioni Dritare/ Marrëveshja Kotzias- Bushati | Pj.3
#DritaremeRudinën solli këtë të hënë në Vizion Plus çështjen e Greqisë, pas takimit mes dy ministrave të Jashtëm në Kretë. Cilat janë çështjet që mbajnë ende peng marrëdhëniet mes dy vendeve? Çfarë do të sjellë ky takim ...
Dritare.net | 14-Nov-2017 11:00
#DritaremeRudinën solli këtë të hënë në Vizion Plus çështjen e Greqisë, pas takimit mes dy ministrave të Jashtëm në Kretë. Cilat janë çështjet që mbajnë ende peng marrëdhëniet mes dy vendeve? Çfarë do të sjellë ky takim ...

Emisioni Dritare/ Marrëveshja Kotzias- Bushati | Pj.2
#DritaremeRudinën solli këtë të hënë në Vizion Plus debatin për Greqinë, pas takimit mes dy ministrave të Jashtëm në Kretë. Cilat janë çështjet që mbajnë ende peng marrëdhëniet mes dy vendeve? Sipas Kolonelit Myslym ...
Dritare.net | 14-Nov-2017 10:49
#DritaremeRudinën solli këtë të hënë në Vizion Plus debatin për Greqinë, pas takimit mes dy ministrave të Jashtëm në Kretë. Cilat janë çështjet që mbajnë ende peng marrëdhëniet mes dy vendeve? Sipas Kolonelit Myslym ...

Emisioni Dritare/ Marrëveshja Kotzias- Bushati | Pj.1
#DritaremeRudinën solli këtë të hënë në Vizion Plus, debatin për Greqinë, pas takimit mes dy ministrave të Jashtëm, të Greqisë dhe Shqipërisë. Çfarë ndodhi në Kretë mes Kotzias dhe Bushatit, çfarë tematikash u prekën ...
Dritare.net | 14-Nov-2017 10:40
#DritaremeRudinën solli këtë të hënë në Vizion Plus, debatin për Greqinë, pas takimit mes dy ministrave të Jashtëm, të Greqisë dhe Shqipërisë. Çfarë ndodhi në Kretë mes Kotzias dhe Bushatit, çfarë tematikash u prekën ...

Sherr në Dritare mes Ngjelës dhe Çollakut: Di të shajë më mirë se ty
#DritaremeRudinën, në Vizion Plus, ka sjellë këtë të hënë takimin e Kretës, mes dy ministrave të Jashtëm, Kotzias dhe Bushati. Të ftuarit në studio kanë analizuar këtë takim dhe çështjet që u prekën aty. Debati ka ...
Dritare.net | 14-Nov-2017 10:20
#DritaremeRudinën, në Vizion Plus, ka sjellë këtë të hënë takimin e Kretës, mes dy ministrave të Jashtëm, Kotzias dhe Bushati. Të ftuarit në studio kanë analizuar këtë takim dhe çështjet që u prekën aty. Debati ka ...

Tritan Shehu: Takimi Bushati-Kotzias i dështuar – ministri ynë i Jashtëm shkoi në Kretë i papërgatitur
Deputeti demokrat Tritan Shehu e cilëson si të dështuar takimin e zhvilluar në Kretë mes ministrit të Jashtëm Bushati dhe homologut grek Kotzias, për të zgjidhur problemet mes dy vendeve. Deputeti demokrat shprehet se ...
Gazeta55 | 14-Nov-2017 09:19
Deputeti demokrat Tritan Shehu e cilëson si të dështuar takimin e zhvilluar në Kretë mes ministrit të Jashtëm Bushati dhe homologut grek Kotzias, për të zgjidhur problemet mes dy vendeve. Deputeti demokrat shprehet se ...

Kreshnik Çollaku: Pse e përshëndeta përgjigjen e Bushatit për presidentin grek
Kreu i Departamentit për Politikën e Jashtme në PD, Kreshnik Çollaku, i ftuar në #DritaremeRudinën,në Vizion Plus, ka thënë se përshëndet përgjigjen që ministri Bushati i dha presidentit grek, për li9gjin e pakicave. ...
Dritare.net | 13-Nov-2017 23:03
Kreu i Departamentit për Politikën e Jashtme në PD, Kreshnik Çollaku, i ftuar në #DritaremeRudinën,në Vizion Plus, ka thënë se përshëndet përgjigjen që ministri Bushati i dha presidentit grek, për li9gjin e pakicave. ...

Gazetarja tregon fjalët e Kotzias pasi takoi Bushatin: Shqipërinë e duam në BE
Nga takimi në Kretë mes ministrave të Jashtëm, Kotzias dhe Bushatit, pritej që të zgjidheshin shumë probleme mes vendeve. Nga ana e ministrisë së Jashtme të Shqipërisë, nuk ka asnjë deklaratë për atë që u diskutua në ...
Dritare.net | 13-Nov-2017 22:42
Nga takimi në Kretë mes ministrave të Jashtëm, Kotzias dhe Bushatit, pritej që të zgjidheshin shumë probleme mes vendeve. Nga ana e ministrisë së Jashtme të Shqipërisë, nuk ka asnjë deklaratë për atë që u diskutua në ...

Çështja çame nuk ekziston/ Ja si u paraqit takimi i Kretës nga mediat greke!
Gazetarja e Vizion Plus, Gerta Banushi e ftuar në emisionin #DritaremeRudinën, bëri një panoramim të takimit Bushati- Kiotzias dhe si u paraqit ai në mediet greke. Ajo tha se ky takim ka qenë në qendër të vëmendjes së ...
Dritare.net | 13-Nov-2017 22:13
Gazetarja e Vizion Plus, Gerta Banushi e ftuar në emisionin #DritaremeRudinën, bëri një panoramim të takimit Bushati- Kiotzias dhe si u paraqit ai në mediet greke. Ajo tha se ky takim ka qenë në qendër të vëmendjes së ...

Kodheli: Gati traktati i partneritetit, ligji i luftës nuk zgjidhet për 3 ditë
Kryetarja e Komisionit të Jashtëm parlamentar, Mimi Kodheli ka komentuar bisedimet Shqipëri-Greqi, të zhvilluara këtë fundjavë në Kretë mes ministrave të jashtëm Bushati e Kotzias. E ftuar në emisionin “Passport” të ...
Dritare.net | 13-Nov-2017 22:08
Kryetarja e Komisionit të Jashtëm parlamentar, Mimi Kodheli ka komentuar bisedimet Shqipëri-Greqi, të zhvilluara këtë fundjavë në Kretë mes ministrave të jashtëm Bushati e Kotzias. E ftuar në emisionin “Passport” të ...

Ngjela: Takimi Bushati- Kotzias mbahet i fshehtë nga Greqia. Ja arsyeja!
Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në emisionin “Dritare” në Vizion Plus, tha se takimi mes Kotzias dhe Bushatit në Kretë, ishte në favor të dy vendeve, por u fitua nga Shqipëria. Sipas tij është edhe arsyeja pse mbahen të ...
Koha Jone | 13-Nov-2017 22:08
Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në emisionin “Dritare” në Vizion Plus, tha se takimi mes Kotzias dhe Bushatit në Kretë, ishte në favor të dy vendeve, por u fitua nga Shqipëria. Sipas tij është edhe arsyeja pse mbahen të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved