ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/12/2018 02:03

Presidenti Vuçiç: Deklarata e Izetbegoviçit për Kosovën ka pasoja

Presidenti Vuçiç: Deklarata e Izetbegoviçit për Kosovën ka pasoja
BEOGRAD – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, thotë se deklarata për Kosovën e anëtarit boshnjak të Presidencës së Bosnjës, Bakir Izetbegoviç, është komplekse dhe me pasoja të gjera, që duhet të merren parasysh në ...
BalkanWeb | 14-Nov-2017 18:16
BEOGRAD – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, thotë se deklarata për Kosovën e anëtarit boshnjak të Presidencës së Bosnjës, Bakir Izetbegoviç, është komplekse dhe me pasoja të gjera, që duhet të merren parasysh në ...

Gjuriç: Deklarata e Izetbegoviç për njohjen e Kosovës është skandaloze
Marko Gjuriç thotë se deklarata e anëtarit të Presidencës së Bosnje-Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq mbi njohjen e pavarësisë së Kosovës është “skandaloze dhe shokuese”. “Sigurisht që kjo nuk do të mbetet pa përgjigje”, ...
Shqiptarja | 14-Nov-2017 15:24
Marko Gjuriç thotë se deklarata e anëtarit të Presidencës së Bosnje-Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq mbi njohjen e pavarësisë së Kosovës është “skandaloze dhe shokuese”. “Sigurisht që kjo nuk do të mbetet pa përgjigje”, ...

Dodik: Bosnja nuk do ta njohë Kosovën
Kryetari i Republikës Serbe, Millorad Dodik, deklaroi sot se Bosnja dhe Hercegovina nuk do të pranojnë Kosovën si shtet, pasi për këtë, sipas tij, nuk ka konsensus. “Kjo varet nga Republika Serbe dhe nuk ka politikan në ...
Politiko | 14-Nov-2017 19:36
Kryetari i Republikës Serbe, Millorad Dodik, deklaroi sot se Bosnja dhe Hercegovina nuk do të pranojnë Kosovën si shtet, pasi për këtë, sipas tij, nuk ka konsensus. “Kjo varet nga Republika Serbe dhe nuk ka politikan në ...

Dodik: Bosnja nuk do ta njohë Kosovën
Kryetari i Republikës Serbe, Millorad Dodik, deklaroi sot se Bosnja dhe Hercegovina nuk do të pranojnë Kosovën si shtet, pasi për këtë, sipas tij, nuk ka konsensus. “Kjo varet nga Republika Serbe dhe nuk ka politikan në ...
Indeks Online | 14-Nov-2017 19:27
Kryetari i Republikës Serbe, Millorad Dodik, deklaroi sot se Bosnja dhe Hercegovina nuk do të pranojnë Kosovën si shtet, pasi për këtë, sipas tij, nuk ka konsensus. “Kjo varet nga Republika Serbe dhe nuk ka politikan në ...

Dodik: Bosnja nuk do ta njohë Kosovën
Kryetari i Republikës Serbe, Millorad Dodik, deklaroi sot se Bosnja dhe Hercegovina nuk do të pranojnë Kosovën si shtet, pasi për këtë, sipas tij, nuk ka konsensus.
Kosova Press | 14-Nov-2017 19:23
Kryetari i Republikës Serbe, Millorad Dodik, deklaroi sot se Bosnja dhe Hercegovina nuk do të pranojnë Kosovën si shtet, pasi për këtë, sipas tij, nuk ka konsensus.

Çoviq: Kemi pozicion të qartë në marrëdhëniet me Kosovën
Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq ka thënë se ky shtet do ta orientojë politikën ndërkombëtare në atë rrugë e cila nuk do të ndikojë në rrezikimin e marrëdhënieve me fqinjët.
Zhurnal | 14-Nov-2017 19:23
Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq ka thënë se ky shtet do ta orientojë politikën ndërkombëtare në atë rrugë e cila nuk do të ndikojë në rrezikimin e marrëdhënieve me fqinjët.

Politikani nga Bosnja: Kemi pozicion të qartë në marrëdhëniet me Kosovën
Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq ka thënë se ky shtet do ta orientojë politikën ndërkombëtare në atë rrugë e cila nuk do të ndikojë në rrezikimin e marrëdhënieve me fqinjët. Çoviq ka thënë ...
InFokusi | 14-Nov-2017 19:23
Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq ka thënë se ky shtet do ta orientojë politikën ndërkombëtare në atë rrugë e cila nuk do të ndikojë në rrezikimin e marrëdhënieve me fqinjët. Çoviq ka thënë ...

Politikani nga Bosnja: Kemi pozicion të qartë në marrëdhëniet me Kosovën
Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq, ka thënë se ky shtet do ta orientojë politikën ndërkombëtare në atë rrugë e cila nuk do të ndikojë në rrezikimin e marrëdhënieve me fqinjët. Lexo po ...
AlMaKos | 14-Nov-2017 19:23
Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq, ka thënë se ky shtet do ta orientojë politikën ndërkombëtare në atë rrugë e cila nuk do të ndikojë në rrezikimin e marrëdhënieve me fqinjët. Lexo po ...

Politikani nga Bosnja: Kemi pozicion t qart n marrdhniet me Kosovn
Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq ka thënë se ky shtet do ta orientojë politikën ndërkombëtare në atë rrugë e cila nuk do të ndikojë në rrezikimin e marrëdhënieve me fqinjët. Çoviq ka thënë ...
Zeri | 14-Nov-2017 19:18
Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq ka thënë se ky shtet do ta orientojë politikën ndërkombëtare në atë rrugë e cila nuk do të ndikojë në rrezikimin e marrëdhënieve me fqinjët. Çoviq ka thënë ...

Çoviq: Kemi pozicion të qartë në marrëdhëniet me Kosovën
Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq ka thënë se ky shtet do ta orientojë politikën ndërkombëtare në atë rrugë e cila nuk do të ndikojë në rrezikimin e marrëdhënieve me fqinjët. Çoviq ka thënë ...
EkonomiaOnline | 14-Nov-2017 19:11
Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq ka thënë se ky shtet do ta orientojë politikën ndërkombëtare në atë rrugë e cila nuk do të ndikojë në rrezikimin e marrëdhënieve me fqinjët. Çoviq ka thënë ...

Politikani nga Bosnja: Kemi pozicion të qartë në marrëdhëniet me Kosovën
Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq ka thënë se ky shtet do ta orientojë politikën ndërkombëtare në atë rrugë e cila nuk do të ndikojë në rrezikimin e marrëdhënieve me fqinjët. Çoviq ka thënë ...
Klan Kosova | 14-Nov-2017 19:05
Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq ka thënë se ky shtet do ta orientojë politikën ndërkombëtare në atë rrugë e cila nuk do të ndikojë në rrezikimin e marrëdhënieve me fqinjët. Çoviq ka thënë ...

Lajiq: Deklarata e Izetbegoviqit për Kosovën, jo e drejtë
Zëvendëskryeministri i Serbisë, Rasim Lajiq, deklaroi se deklarata e djeshme e Bakir Iztbegoviq lidhur me Kosovën “pavarësisht nëse është plasuar drejtë apo jo” nuk do të duhej të ishte arsye për ngrirjen e ...
Indeks Online | 14-Nov-2017 18:54
Zëvendëskryeministri i Serbisë, Rasim Lajiq, deklaroi se deklarata e djeshme e Bakir Iztbegoviq lidhur me Kosovën “pavarësisht nëse është plasuar drejtë apo jo” nuk do të duhej të ishte arsye për ngrirjen e ...

?Pacolli: Populli dhe institucionet e Kosovës përshëndesin deklaratën e Izetbegoviçit
Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka vlerësuar se populli dhe institucionet demokratike të Republikës së Kosovës mirëpresin dhe përshëndesin deklaratën konstruktive, vizionare dhe ...
Kosova Press | 14-Nov-2017 18:49
Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka vlerësuar se populli dhe institucionet demokratike të Republikës së Kosovës mirëpresin dhe përshëndesin deklaratën konstruktive, vizionare dhe ...

Hoxhaj: Reagimet e Serbisë ndërhyrje e drejtpërdrejtë në çështjet e brendshme të Bosnjës
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj kërcënimeve që liderët serbë i kanë bërë Bosnjës, pasi që anëtari i presidencës së Bosnje-Hercegovinës, Bakir Izetbegovic bëri disa deklarata në lidhje me ...
Koha.net | 14-Nov-2017 18:36
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj kërcënimeve që liderët serbë i kanë bërë Bosnjës, pasi që anëtari i presidencës së Bosnje-Hercegovinës, Bakir Izetbegovic bëri disa deklarata në lidhje me ...

Vuçiq: Deklarata e Izetbegoviqit për Kosovën ka pasoja
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se deklarata për Kosovën e anëtarit boshnjak të Presidencës së Bosnjës, Bakir Izetbegoviq, është komplekse dhe me pasoja të gjera, që duhet të merren parasysh në mënyrë ...
Koha.net | 14-Nov-2017 18:30
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se deklarata për Kosovën e anëtarit boshnjak të Presidencës së Bosnjës, Bakir Izetbegoviq, është komplekse dhe me pasoja të gjera, që duhet të merren parasysh në mënyrë ...

Vuiq: Deklarata e Izetbegoviqit pr Kosovn ka pasoja
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se deklarata për Kosovën e anëtarit boshnjak të Presidencës së Bosnjës, Bakir Izetbegoviq, është komplekse dhe me pasoja të gjera, që duhet të merren parasysh në mënyrë ...
Zeri | 14-Nov-2017 18:16
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se deklarata për Kosovën e anëtarit boshnjak të Presidencës së Bosnjës, Bakir Izetbegoviq, është komplekse dhe me pasoja të gjera, që duhet të merren parasysh në mënyrë ...

Hoxhaj: Reagimet e Serbisë, ndërhyrje e drejtpërdrejtë në çështjet e brendshme të Bosnjës
Publikuar: 17:09, 14 Nëntor, 2017 Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj kërcënimeve që liderët serbë i kanë bërë Bosnjës, pasi që anëtari i Presidencës së Bosnje Hercegovinës, Bakir Izetbegovic, ...
TetovaSot | 14-Nov-2017 17:12
Publikuar: 17:09, 14 Nëntor, 2017 Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj kërcënimeve që liderët serbë i kanë bërë Bosnjës, pasi që anëtari i Presidencës së Bosnje Hercegovinës, Bakir Izetbegovic, ...

Pas presioneve reagon Izetbegoviq: Nuk kam thënë se do ta njohim Kosovën
Publikuar: 17:07, 14 Nëntor, 2017 Deklarata e anëtarit boshnjak të Presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq, se vendi i tij duhet ta njohë Republikën e Kosovës s’po del të jetë krejtësisht i vërtetë. ...
TetovaSot | 14-Nov-2017 17:09
Publikuar: 17:07, 14 Nëntor, 2017 Deklarata e anëtarit boshnjak të Presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq, se vendi i tij duhet ta njohë Republikën e Kosovës s’po del të jetë krejtësisht i vërtetë. ...

Dodik: Bosnja nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës
Presidenti i Republikës Serbe, Milorad Dodik përsëriti se Bosnjanuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës, sepse Republika Serbe kurrë nuk do të pajtohet me këtë . Siaps tij, anëtari boshnjak i Presidencës së Bosnje dhe ...
Ina-Online | 14-Nov-2017 17:04
Presidenti i Republikës Serbe, Milorad Dodik përsëriti se Bosnjanuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës, sepse Republika Serbe kurrë nuk do të pajtohet me këtë . Siaps tij, anëtari boshnjak i Presidencës së Bosnje dhe ...

Zyrtari i Bosnjës: Jam për njohjen e pavarësisë së Kosovës, serbët po pengojnë
Anëtari i Kryesisë së Bosnjës dhe Hercegovinës, Bakir Izetbegovic, ka thënë se personalisht mendon Kosova duhet të njihet, por kjo po bllokohet nga kolegët e tij në Kryesi. Izetbegovic ka thënë se ai po angazhohet edhe ...
BalkanWeb | 14-Nov-2017 13:25
Anëtari i Kryesisë së Bosnjës dhe Hercegovinës, Bakir Izetbegovic, ka thënë se personalisht mendon Kosova duhet të njihet, por kjo po bllokohet nga kolegët e tij në Kryesi. Izetbegovic ka thënë se ai po angazhohet edhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved