ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/12/2018 01:57

Basha: ?Sa herë Edi Rama fton shqiptarët të qeshin me opozitën, Shqipëria shndërrohet në hambar droge

Basha: ?Sa herë Edi Rama fton shqiptarët të qeshin me opozitën, Shqipëria shndërrohet në hambar droge
Departamenti i Shtetit përfshiu këtë vit Shqipërinë, për herë të parë, në listën e zezë të vendeve...
Telegraf | 14-Nov-2017 19:13
Departamenti i Shtetit përfshiu këtë vit Shqipërinë, për herë të parë, në listën e zezë të vendeve...

Basha: Bankat transaksione të parave të trafikut të drogës
Kryetari i PD, Lulzim Basha përsëriti akuzat në adresë të qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama lidhur me pretendimet për pastrimin e parave të drogës përmes projektbuxhetit të vitit të ardhshëm. Një ditë më parë Basha ...
Shqiptarja | 14-Nov-2017 14:39
Kryetari i PD, Lulzim Basha përsëriti akuzat në adresë të qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama lidhur me pretendimet për pastrimin e parave të drogës përmes projektbuxhetit të vitit të ardhshëm. Një ditë më parë Basha ...

Basha: Prokuroria dhe partnerët ndërkombëtarë të hetojnë pastrimin e parave me koncesionet
TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë sot para mediave pas konferencës që pati kryeministri Edi Rama me bankat. Basha risolli në kujtesë një raport të DASH që e vendoste Shqipërinë në listën e zezë të vendeve ...
BalkanWeb | 14-Nov-2017 13:01
TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë sot para mediave pas konferencës që pati kryeministri Edi Rama me bankat. Basha risolli në kujtesë një raport të DASH që e vendoste Shqipërinë në listën e zezë të vendeve ...

Basha: Shqipëria, në listën e zezë të SHBA. Hetim projektit “1 miliard euro”
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit.
Top Channel | 14-Nov-2017 13:00
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit.

Rama i përgjigjet akuzës së opozitës: Projekti “1 miliard”, i pastër
“Nëse ka një projekt ku nuk diskutohet fare pastërtia e burimit të të ardhurave është ky program, ndaj nga kjo konferencë u kërkoj të gjithë atyre që janë detyruar të dëgjojnë të tilla shpërthime të qeshin e jo të ...
Zhurnal | 14-Nov-2017 19:07
“Nëse ka një projekt ku nuk diskutohet fare pastërtia e burimit të të ardhurave është ky program, ndaj nga kjo konferencë u kërkoj të gjithë atyre që janë detyruar të dëgjojnë të tilla shpërthime të qeshin e jo të ...

Rama i përgjigjet akuzës së opozitës: Projekti “1 miliard”, i pastër
Akuzave të opozitës se qeveria do të përdorë buxhetin e shtetit dhe programin “1 miliard euro” të investimeve për pastrimin e parave të drogës, kryeministri u ka dhënë një përgjigje të prerë, transmeton Top Channel. ...
Portalb | 14-Nov-2017 19:02
Akuzave të opozitës se qeveria do të përdorë buxhetin e shtetit dhe programin “1 miliard euro” të investimeve për pastrimin e parave të drogës, kryeministri u ka dhënë një përgjigje të prerë, transmeton Top Channel. ...

Basha: Paratë e drogës po pastrohen përmes bankave
Kryetari i PD, Lulzim Basha përsëriti akuzat në adresë të qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama lidhur me pretendimet për pastrimin e parave të drogës përmes projektbuxhetit të vitit të ardhshëm. Një ditë më parë Basha ...
Shqiptarja | 14-Nov-2017 13:11
Kryetari i PD, Lulzim Basha përsëriti akuzat në adresë të qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama lidhur me pretendimet për pastrimin e parave të drogës përmes projektbuxhetit të vitit të ardhshëm. Një ditë më parë Basha ...

Rama thotë se bankat janë në duart e krimit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga konferenca “Bankat dhe rritja ekonomike në Shqipëri” u është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha për qëndrimet e tij për projektbuxhetin 2018. Rama theksoi se ...
Gazeta Monitor | 14-Nov-2017 18:50
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga konferenca “Bankat dhe rritja ekonomike në Shqipëri” u është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha për qëndrimet e tij për projektbuxhetin 2018. Rama theksoi se ...

Luli foli drejtë, po kush i beson?
Lulzim Basha ka mbajtur sot një fjalim plot pathos dhe argumenta, i cili i ftonte të gjitha instucionet ligjzbatuese të vendit dhe partnerët tanë ndërkombëtarë, të gjurmojnë pastrimin e parave që Rilindja përfitoi nga ...
Dritare.net | 14-Nov-2017 18:49
Lulzim Basha ka mbajtur sot një fjalim plot pathos dhe argumenta, i cili i ftonte të gjitha instucionet ligjzbatuese të vendit dhe partnerët tanë ndërkombëtarë, të gjurmojnë pastrimin e parave që Rilindja përfitoi nga ...

“Jemi në listën e zezë të SHBA, të ndalet projekti ‘1 miliard euro’”
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli në një konferencë për shtyp, ku përsëriti shqetësimin se paratë e pista të drogës do të injektohen në ekonominë e vendit. Rama tha se për herë të parë, amerikanët e kanë ...
Mapo | 14-Nov-2017 12:58
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli në një konferencë për shtyp, ku përsëriti shqetësimin se paratë e pista të drogës do të injektohen në ekonominë e vendit. Rama tha se për herë të parë, amerikanët e kanë ...

Rama thotë se bankat janë në duart e krimit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga konferenca “Bankat dhe rritja ekonomike në Shqipëri” u është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha për qëndrimet e tij për projektbuxhetin 2018. Rama theksoi se ...
Indeks Online | 14-Nov-2017 18:42
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga konferenca “Bankat dhe rritja ekonomike në Shqipëri” u është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha për qëndrimet e tij për projektbuxhetin 2018. Rama theksoi se ...

Basha: DASH e futi Shqipërinë në listën e zezë
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vazhduar akuzat ndaj qeverisë Rama për pastrimin e parave të drogës që, sipas tij, vërtetohen nga raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit. “Është hera e parë që ...
AlbInfo | 14-Nov-2017 18:33
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vazhduar akuzat ndaj qeverisë Rama për pastrimin e parave të drogës që, sipas tij, vërtetohen nga raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit. “Është hera e parë që ...

Basha: Projekti 1 miliard euro duhet ndalur tani
Prokuroria, e ndihmuar nga partnerët ndërkombëtarë, duhet të hetojë pastrimin e parave dhe krimin e lidhur me të”, deklaroi sot kreu i PD, Lulzim Basha. Në replikë me deklaratën e kryeministrit Rama, i cili i konsideroi ...
Alsat-M | 14-Nov-2017 18:22
Prokuroria, e ndihmuar nga partnerët ndërkombëtarë, duhet të hetojë pastrimin e parave dhe krimin e lidhur me të”, deklaroi sot kreu i PD, Lulzim Basha. Në replikë me deklaratën e kryeministrit Rama, i cili i konsideroi ...

Rama thotë se bankat janë në duart e krimit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga konferenca “Bankat dhe rritja ekonomike në Shqipëri” u është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha për qëndrimet e tij për projektbuxhetin 2018. Rama theksoi se ...
AlbInfo | 14-Nov-2017 18:19
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga konferenca “Bankat dhe rritja ekonomike në Shqipëri” u është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha për qëndrimet e tij për projektbuxhetin 2018. Rama theksoi se ...

'Banka e bashkëshortes', lavatricja perfekte për Ramën dhe klientelën e tij…?!
Sipas raportit të Këshillit të Europës, Shqipëria është klasifikuar një nga 15 vëndet me rrezikun më të lartë për pastrim parashë. Në raport shtohet se “dënimi dhe sekuestrimi i aseteve të këtij lloj krimi janë shumë të ...
Syri | 14-Nov-2017 17:14
Sipas raportit të Këshillit të Europës, Shqipëria është klasifikuar një nga 15 vëndet me rrezikun më të lartë për pastrim parashë. Në raport shtohet se “dënimi dhe sekuestrimi i aseteve të këtij lloj krimi janë shumë të ...

Skema si qeveria shqiptare është bërë ortake, në pastrimin e parave të krimit
Teknika që përdor Edi Rama për ta butaforizuar çdo problem madhor që i plas në oborrin e tij qeverisës, tashmë është e dalë boje. Kështu bëri edhe sot përpara bankierëve që veprojnë në vendin tonë, duke e kaluar ...
Ina-Online | 14-Nov-2017 17:04
Teknika që përdor Edi Rama për ta butaforizuar çdo problem madhor që i plas në oborrin e tij qeverisës, tashmë është e dalë boje. Kështu bëri edhe sot përpara bankierëve që veprojnë në vendin tonë, duke e kaluar ...

Basha: Stop krimit në ekonomi
Lideri i opozitës Basha, ka kundërshtuar menjëherë qëndrimin e Rames per rrezikun nga pastrimi i parave. Kreu i PD, tha se alarmin per ketë fenomen e ka dhëne vete Departamenti Amerikan i Shtetit, ndaj depërtimi i ...
VizionPlus | 14-Nov-2017 13:01
Lideri i opozitës Basha, ka kundërshtuar menjëherë qëndrimin e Rames per rrezikun nga pastrimi i parave. Kreu i PD, tha se alarmin per ketë fenomen e ka dhëne vete Departamenti Amerikan i Shtetit, ndaj depërtimi i ...

Luli foli drejtë, po kush i beson?
Nga Andi Bushati Lulzim Basha ka mbajtur sot një fjalim plot pathos dhe argumente i cili i ftonte të gjitha instucionet ligjzbatuese të vendit dhe partnerët tanë ndërkombëtarë, të gjurmojnë pastrimin e parave që ...
Koha Jone | 14-Nov-2017 16:50
Nga Andi Bushati Lulzim Basha ka mbajtur sot një fjalim plot pathos dhe argumente i cili i ftonte të gjitha instucionet ligjzbatuese të vendit dhe partnerët tanë ndërkombëtarë, të gjurmojnë pastrimin e parave që ...

Skema si qeveria shqiptare është bërë ortake, në pastrimin e parave të krimit
Teknika që përdor Edi Rama për ta butaforizuar çdo problem madhor që i plas në oborrin e tij qeverisës, tashmë është e dalë boje. Kështu bëri edhe sot përpara bankierëve që veprojnë në vendin tonë, duke e kaluar ...
Syri | 14-Nov-2017 16:37
Teknika që përdor Edi Rama për ta butaforizuar çdo problem madhor që i plas në oborrin e tij qeverisës, tashmë është e dalë boje. Kështu bëri edhe sot përpara bankierëve që veprojnë në vendin tonë, duke e kaluar ...

Rama bizneseve: Fund praktikës së dy bilanceve
Kryeministri Edi Rama ka hedhur poshtë akuzat e opozitës e cila e konsideron pastrim parash skemën e financimit “1 miliard për rindertim” që do të ndërmarrë qeveria shqiptare. Duke folur në një takim të shoqatave të ...
RTSH | 14-Nov-2017 15:21
Kryeministri Edi Rama ka hedhur poshtë akuzat e opozitës e cila e konsideron pastrim parash skemën e financimit “1 miliard për rindertim” që do të ndërmarrë qeveria shqiptare. Duke folur në një takim të shoqatave të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved