ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/12/2018 01:45

Ambasadori rus në OKB: Projekti i Kosovës ka dështuar në mënyrë të qartë

Ambasadori rus në OKB: Projekti i Kosovës ka dështuar në mënyrë të qartë
Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, ka thënë se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës “po ...
Koha.net | 14-Nov-2017 19:32
Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, ka thënë se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës “po ...

Akuzat e Rusisë në OKB’së ndaj Kosovës
Vasily Nebenzya ambasadori i rus në mbledhjen e sotme në OKB ka akuzuar Kosovën për siç ka thënë ai stagnim të bisedimeve. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës “po stagnon” dhe se sipas tij, ngjarjet në Kosovë ...
Politiko | 14-Nov-2017 19:24
Vasily Nebenzya ambasadori i rus në mbledhjen e sotme në OKB ka akuzuar Kosovën për siç ka thënë ai stagnim të bisedimeve. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës “po stagnon” dhe se sipas tij, ngjarjet në Kosovë ...

Rusia akuzon Kosovën për “sabotim” të asociacionit
Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, tha se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës “po stagnon” ...
AlMaKos | 14-Nov-2017 19:20
Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, tha se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës “po stagnon” ...

SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi
Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michel Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë. “Ne vazhdojmë të mbështesim dialogun midis ...
Shenja | 14-Nov-2017 19:18
Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michel Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë. “Ne vazhdojmë të mbështesim dialogun midis ...

Tanin në KS të OKB-së: Koha e veprimeve tani tejkalon kohën e arsyetimeve
Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së në Kosovë dhe shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin, theksoi para anëtarëve të Këshillit të Sigurimit sot se me përfundimin e ciklit zgjedhor në Kosovë, “koha e ...
Albportali | 14-Nov-2017 19:18
Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së në Kosovë dhe shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin, theksoi para anëtarëve të Këshillit të Sigurimit sot se me përfundimin e ciklit zgjedhor në Kosovë, “koha e ...

SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi
Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michel Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë.“Ne vazhdojmë të mbështesim dialogun midis ...
AlMaKos | 14-Nov-2017 19:18
Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michel Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë.“Ne vazhdojmë të mbështesim dialogun midis ...

Rusia akuzon Kosovën për “sabotim” të asociacionit
Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, tha se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës “po stagnon” ...
Indeks Online | 14-Nov-2017 19:17
Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, tha se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës “po stagnon” ...

SHBA mbshtet dialogun Kosov-Serbi
Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michel Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë. "Ne vazhdojmë të mbështesim dialogun midis ...
Zeri | 14-Nov-2017 19:14
Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michel Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë. "Ne vazhdojmë të mbështesim dialogun midis ...

Daçiq thotë se Serbia është e gatshme për kompromis
Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhej kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton marrëveshjet e ...
Shenja | 14-Nov-2017 19:14
Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhej kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton marrëveshjet e ...

Çitaku thotë se Kosova është e përkushtuar në dialogun me Serbinë
Ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku, ka kritikuar ashpër kundërvënien e Serbisë ndaj anëtarësimit të Kosovës në Interpol dhe UNESCO, duke thënë se vendimi i autoriteteve kineze që të mos i japin vizave ...
Koha.net | 14-Nov-2017 19:13
Ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku, ka kritikuar ashpër kundërvënien e Serbisë ndaj anëtarësimit të Kosovës në Interpol dhe UNESCO, duke thënë se vendimi i autoriteteve kineze që të mos i japin vizave ...

SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi
Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michel Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë. "Ne vazhdojmë të mbështesim dialogun midis ...
Indeks Online | 14-Nov-2017 19:12
Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michel Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë. "Ne vazhdojmë të mbështesim dialogun midis ...

Daçiq thotë se Serbia është e gatshme për kompromis, “por Prishtina nuk po zbaton marrëveshjet”
Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhje kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton marrëveshjet e ...
Koha.net | 14-Nov-2017 19:10
Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhje kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton marrëveshjet e ...

Rusia akuzon Kosovn pr ‘sabotim’ t Asociacionit
Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, tha se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës "po stagnon" ...
Zeri | 14-Nov-2017 19:04
Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, tha se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës "po stagnon" ...

SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi
Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michel Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë.
Kosova Press | 14-Nov-2017 19:04
Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michel Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë.

Rusia akuzon Kosovën për “sabotim” të asociacionit
Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, tha se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku.
Kosova Press | 14-Nov-2017 18:58
Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, tha se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku.

Daiq thot se Serbia sht e gatshme pr kompromis
Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhej kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton marrëveshjet e ...
Zeri | 14-Nov-2017 18:55
Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhej kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton marrëveshjet e ...

Daçiq thotë se Serbia është e gatshme për kompromis
Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhej kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton marrëveshjet e ...
Politiko | 14-Nov-2017 18:53
Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhej kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton marrëveshjet e ...

Çitaku, Daçiqit: Historia nuk kthehet prapa, Kosova është shtet i pavarur dhe sovran
Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së edhe një herë ia ka bërë të ditur Serbisë se Kosova tashmë është shtet i pavarur dhe kjo gjë nuk ...
InFokusi | 14-Nov-2017 18:53
Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së edhe një herë ia ka bërë të ditur Serbisë se Kosova tashmë është shtet i pavarur dhe kjo gjë nuk ...

Çitaku, Daçiqit: Historia nuk kthehet prapa, Kosova është shtet i pavarur dhe sovran
Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së edhe një herë ia ka bërë të ditur Serbisë se Kosova tashmë është shtet i pavarur dhe kjo gjë nuk ...
Politiko | 14-Nov-2017 18:50
Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së edhe një herë ia ka bërë të ditur Serbisë se Kosova tashmë është shtet i pavarur dhe kjo gjë nuk ...

Daçiq thotë se Serbia është e gatshme për kompromis
Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhej kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton marrëveshjet e ...
AlMaKos | 14-Nov-2017 18:50
Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhej kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton marrëveshjet e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved