ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/12/2018 01:03

Demarkacioni me Malin e Zi përçan koalicionin në Kosovë

Demarkacioni me Malin e Zi përçan koalicionin në Kosovë
Deputetët e PDK-së kanë kritikuar dje drejtuesit e Komisionit të ri për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi se nuk kanë ofruar asgjë të re rreth demarkacionit përderisa ata të AAK-së kanë kërkuar që Komisioni të mos ...
BalkanWeb | 14-Nov-2017 09:25
Deputetët e PDK-së kanë kritikuar dje drejtuesit e Komisionit të ri për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi se nuk kanë ofruar asgjë të re rreth demarkacionit përderisa ata të AAK-së kanë kërkuar që Komisioni të mos ...

Demarkacioni përçan koalicionin, Qeveria e Kosovës në krizë politike
Çështja e Demarkacionit me Malin e Zi, mbetet ende një problem i pazgjidhur i Kosovës. Kjo i ka sjellë mjaftë pengesa për sa i përket liberalizimit të vizave me Bashkimin Evropian. Seanca plenare ka shkaktuar debat ...
Shqiptarja | 14-Nov-2017 11:45
Çështja e Demarkacionit me Malin e Zi, mbetet ende një problem i pazgjidhur i Kosovës. Kjo i ka sjellë mjaftë pengesa për sa i përket liberalizimit të vizave me Bashkimin Evropian. Seanca plenare ka shkaktuar debat ...

Ambasada Amerikane fton institucionet e Kosovës të ratifikojnë demarkacionin
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, përmes një deklarate, shprehë zhgënjimin me raportimin e komisionit të ri shtetëror për kufirin.
Zhurnal | 14-Nov-2017 19:20
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, përmes një deklarate, shprehë zhgënjimin me raportimin e komisionit të ri shtetëror për kufirin.

Ambasada Amerikane fton institucionet e Kosovës të ratifikojnë demarkacionin
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, përmes një deklarate, shprehë zhgënjimin me raportimin e komisionit të ri shtetëror për kufirin. Sipas ambasadës, pohimet e këtij komisioni janë të pabazuara, ...
Portalb | 14-Nov-2017 19:14
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, përmes një deklarate, shprehë zhgënjimin me raportimin e komisionit të ri shtetëror për kufirin. Sipas ambasadës, pohimet e këtij komisioni janë të pabazuara, ...

Greg Delawie: Kosova ta ratifikojë sa më parë Demarkacionin
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, një ditë pas raportimit të Komisionit për Demarkacion në Kuvend, ka thënë se janë të zhgënjyer nga raportimi, njofton Klan Kosova. Përmes një komunikate për ...
Klan Kosova | 14-Nov-2017 19:11
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, një ditë pas raportimit të Komisionit për Demarkacion në Kuvend, ka thënë se janë të zhgënjyer nga raportimi, njofton Klan Kosova. Përmes një komunikate për ...

Isufi flet pas reagimit të SHBA-ve: Raporti për demarkacionin ende nuk është gati
Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka raportuar dje para Komisionit për Integrime Evropiane, ku ka paraqitur të gjeturat e komisionit. Bulliqi dje ka ...
Politiko | 14-Nov-2017 19:05
Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka raportuar dje para Komisionit për Integrime Evropiane, ku ka paraqitur të gjeturat e komisionit. Bulliqi dje ka ...

Haradinajt i vjen “goditja” e ashpër nga SHBA për Demarkacionin
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës bë Kosovë , përmes një komunikate për media ka reaguar ashpër ndaj raportimit të djeshëm të Komisionit të ri për Demarkacion, komision ky i krijuar nga kryeministri Ramush ...
Lajm Press | 14-Nov-2017 19:02
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës bë Kosovë , përmes një komunikate për media ka reaguar ashpër ndaj raportimit të djeshëm të Komisionit të ri për Demarkacion, komision ky i krijuar nga kryeministri Ramush ...

Delawie porositë: Të ratifikohet marrëveshja ekzistuese e demarkacionit
Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delwie, ka komentuar qëndrimin e ambasadës së SHBA-së për demarkacionin. Delaëie ka shkruar shkurt “Lexoni deklaratën tonë për media mbi marrëveshjen e ndarjes së kufirit, ‘Kosova ...
Indeks Online | 14-Nov-2017 18:55
Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delwie, ka komentuar qëndrimin e ambasadës së SHBA-së për demarkacionin. Delaëie ka shkruar shkurt “Lexoni deklaratën tonë për media mbi marrëveshjen e ndarjes së kufirit, ‘Kosova ...

Isufi flet pas reagimit të SHBA-ve: Raporti për demarkacionin ende nuk është gati
Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka raportuar dje para Komisionit për Integrime Evropiane, ku ka paraqitur të gjeturat e komisionit. Bulliqi dje ka ...
Indeks Online | 14-Nov-2017 18:54
Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka raportuar dje para Komisionit për Integrime Evropiane, ku ka paraqitur të gjeturat e komisionit. Bulliqi dje ka ...

SHBA e zhgënjyer me komisionin e Bulliqit, i quan të gabueshme dhe çorientuese pohimet rreth demarkacionit
Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Sipas ambasadës pohimet e këtij komisioni janë të ...
GazetaFjala | 14-Nov-2017 18:45
Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Sipas ambasadës pohimet e këtij komisioni janë të ...

Ambasada e SHBA-së: Marrëveshja për Demarkacionin, nuk ka fakte që e vënë në dyshim
Ambasada e Shteteve të Bashkuara (SHBA) në Prishtinë, i ka quajtur pohimet e Komisionit të ri për kufirin me Malin e Zi si të pabazuara, çorientuese dhe të gabueshme. Në deklaratën e tyre, Ambasada thotë se Marrëveshja ...
Gazeta Ekonomia | 14-Nov-2017 18:22
Ambasada e Shteteve të Bashkuara (SHBA) në Prishtinë, i ka quajtur pohimet e Komisionit të ri për kufirin me Malin e Zi si të pabazuara, çorientuese dhe të gabueshme. Në deklaratën e tyre, Ambasada thotë se Marrëveshja ...

Kjo është deklarata sakicë e Ambasadorit Delawie për demarkacionin
Ambasada amerikane ka bërë një deklaratë të fortë për miratimin e demarkacionit pas raportimit të djeshëm të Komisionit për Shënimin Kufirit në Komisionin Parlamentar për Integrime. Përveç deklaratës e cila thekson se ...
Politiko | 14-Nov-2017 18:22
Ambasada amerikane ka bërë një deklaratë të fortë për miratimin e demarkacionit pas raportimit të djeshëm të Komisionit për Shënimin Kufirit në Komisionin Parlamentar për Integrime. Përveç deklaratës e cila thekson se ...

Kjo është deklarata sakicë e Ambasadorit Delawie për demarkacionin
Publikuar: 18:18, 14 Nëntor, 2017 Ambasada amerikane ka bërë një deklaratë të fortë për miratimin e demarkacionit pas raportimit të djeshëm të Komisionit për Shënimin Kufirit në Komisionin Parlamentar për Integrime. ...
TetovaSot | 14-Nov-2017 18:20
Publikuar: 18:18, 14 Nëntor, 2017 Ambasada amerikane ka bërë një deklaratë të fortë për miratimin e demarkacionit pas raportimit të djeshëm të Komisionit për Shënimin Kufirit në Komisionin Parlamentar për Integrime. ...

Amerika e zhgënjyer me Komisionin për Demarkacionin, godet Bulliqin
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka thënë se janë të zhgënjyer nga raportimi i Komisionit të Demarkacionit dje në Kuvend. Më poshtë është reagimi i plotë: Ambasada e Shteteve të Bashkuara është zhgënjyer nga ...
InFokusi | 14-Nov-2017 18:12
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka thënë se janë të zhgënjyer nga raportimi i Komisionit të Demarkacionit dje në Kuvend. Më poshtë është reagimi i plotë: Ambasada e Shteteve të Bashkuara është zhgënjyer nga ...

SHBA e zhgënjyer me komisionin e Bulliqit, i quan të gabueshme dhe çorientuese pohimet rreth demarkacionit
Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Sipas ambasadës pohimet e këtij komisioni janë të ...
AlMaKos | 14-Nov-2017 17:53
Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Sipas ambasadës pohimet e këtij komisioni janë të ...

Ambasada Amerikane godet rëndë Shpejtim Bulliqin dhe Florim Isufin për raportimin e djeshëm
Ambasada e Shteteve të Bashkuara thotë se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Sipas tyre, pohimet e këtij komisioni janë të ...
Politiko | 14-Nov-2017 17:50
Ambasada e Shteteve të Bashkuara thotë se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Sipas tyre, pohimet e këtij komisioni janë të ...

Ambasada e SHBA-ve: Marrëveshja për demarkacionin është OK, mos humbisni kohë!
Ambasada e Shteteve të Bashkuara i ka qujtur pohimet e komisionit të ri për kufirin me Malin e Zi si të pabazuara, çorientuese, dhe të gabueshme. Në deklaratën e tyre, ambasada e SHBA-së thotë se marrëveshja ekzistuese ...
Arbresh | 14-Nov-2017 17:47
Ambasada e Shteteve të Bashkuara i ka qujtur pohimet e komisionit të ri për kufirin me Malin e Zi si të pabazuara, çorientuese, dhe të gabueshme. Në deklaratën e tyre, ambasada e SHBA-së thotë se marrëveshja ekzistuese ...

SHBA-ja e zhgnjyer me raportimin e Komisionit pr Demarkacionin
Pas raportimit të djeshëm të Komisionit për Demarkacionin para Komisionit Parlamentar për Integrime Evropiane, ka reaguar Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, raporton “Zeri.info" Përmes një komunikate për media, ...
Zeri | 14-Nov-2017 17:45
Pas raportimit të djeshëm të Komisionit për Demarkacionin para Komisionit Parlamentar për Integrime Evropiane, ka reaguar Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, raporton “Zeri.info" Përmes një komunikate për media, ...

Ambasada e SHBA-ve e zhgënjyer me komisionin për Demarkacion, kërkon ratifikimin e shpejtë të marrëveshjes ekzistuese
Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka shprehur zhgënjimin e saj për raportimin e djeshëm të Komisionit për kufirin shtetëror, para Komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Në reagimin e ambasadës thuhet se pohimet ...
EkonomiaOnline | 14-Nov-2017 17:35
Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka shprehur zhgënjimin e saj për raportimin e djeshëm të Komisionit për kufirin shtetëror, para Komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Në reagimin e ambasadës thuhet se pohimet ...

Ambasada e SHBA-ve: Marrëveshja për demarkacionin është OK, mos humbisni kohë!
Ambasada e Shteteve të Bashkuara i ka qujtur pohimet e komisionit të ri për kufirin me Malin e Zi si të pabazuara, çorientuese, dhe të gabueshme, shkruan Indeksonline. Në deklaratën e tyre, ambasada e SHBA-së thotë se ...
Indeks Online | 14-Nov-2017 17:33
Ambasada e Shteteve të Bashkuara i ka qujtur pohimet e komisionit të ri për kufirin me Malin e Zi si të pabazuara, çorientuese, dhe të gabueshme, shkruan Indeksonline. Në deklaratën e tyre, ambasada e SHBA-së thotë se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved