Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 23:33
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Çfarë po ndodh Korenë e Veriut? Dridhet toka në vendin ku u bënë testet bërthamore
Indeks Online - 12-Oct-2017 23:51
Një tërmet ka goditur Korenë e Veriut, në vendin ku janë kryer testet e mëparshme bërthamore. Tërmeti i magnitudës 2.9 goditi provincën North Hamgyong të Koresë së Veriut, mesditën e sotme, raporton CNN. Zona është ajo ...
Bota mban frymën, dridhet toka në Korenë e Veriut. Ja ç’po ndodh
TetovaSot - 12-Oct-2017 23:18
Publikuar: 23:17, 12 Tetor, 2017 Një tërmet ka goditur Korenë e Veriut, në vendin ku janë kryer testet e mëparshme bërthamore. Tërmeti i magnitudës 2.9 goditi provincën North Hamgyong të Koresë së Veriut, pak më parë. ...
Bota mban frymën, ‘shkundet’ toka në Korenë e Veriut. Ja ç’po ndodh
Syri - 12-Oct-2017 22:46
Një tërmet ka goditur Korenë e Veriut, në vendin ku janë kryer testet e mëparshme bërthamore. Tërmeti i magnitudës 2.9 goditi provincën North Hamgyong të Koresë së Veriut, pak më parë. Zona është ajo ku “mbretëria e ...
Trump shqyrton licencën për televizionin NBC
Gazeta Shqip - 12-Oct-2017 22:25
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC ka raportuar se ...
Trump shqyrton mundësinë për heqjen e  licencës së NBC Nwes
Shqiptarja - 12-Oct-2017 21:55
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka hapur mundësinë e shqyrtimit të licencës se televizionit NBC nwes dhe televizione të tjera, për shkak të raporteve dhe shkrimeve kanë qenë në disfavor të ...
NBC News do i shqyrtohet liçenca mediatike, Trump e akuzoi për lajme të rreme
Tesheshi - 12-Oct-2017 21:44
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të liçencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC ka raportuar se ...
Trumpi kërcënon mediat me marrje të licencës shkaku i raportimeve
Koha.net - 12-Oct-2017 21:11
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka lënë të hapur mundësinë e tërheqjes së licencave për televizionin NBC News dhe disa të tjera, pas raportimeve të tyre negative. NBC, shtëpinë mediale e cila e bëri të famshëm akoma ...
Trump shqyrton licencën për televizionin NBC
Indeks Online - 12-Oct-2017 20:49
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC ka raportuar se ...
Koreja Veriore: Tërmet apo testim i raketave balistike?
Arbresh - 12-Oct-2017 20:46
Një tërmet ka goditur Korenë Veriore, duke rritur frikën se mund të jetë testuar një tjetër raketë balistike. Tërmeti me shkallë 2.9 vjen pas tërmetit me magnitudë 6.1 shkallë që goditi vendin gjatë muajit të kaluar, ...
Trump shqyrton licencën për televizionin NBC
Syri - 12-Oct-2017 20:42
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC ka raportuar se ...
Trump shqyrton licencën për televizionin NBC
Politiko - 12-Oct-2017 20:26
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC ka raportuar se ...
Trump shqyrton licencën për televizionin NBC
Lajminet - 12-Oct-2017 20:16
NBC ka raportuar se presidenti Trump dëshiron të rrisë arsenalin bërthamor të Amerikës për gati dhjetë herë. Trump, përmes një postimi në Twitter, tha se ky është “lajm i rremë” dhe “trillim i pastër”. NBC ka zemëruar ...
Koreja e Veriut njeh Krimenë si pjesë të Rusisë
Arbresh - 12-Oct-2017 17:47
Koreja e Veriut ka publikuar një hartë të botës që tregon Krimenë si pjesë të Rusisë, thotë ambasada ruse në këtë shtet, transmeton portali Sipas deklaratës, Ministria e Jashtme e Koresë Veriore mori anë në këtë ...
Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës
Ina-Online - 12-Oct-2017 14:05
Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në arenën e Kombeve ...
Ministri i jashtëm i Koresë së Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës
Shqiptarja - 12-Oct-2017 13:51
Presidenti amerikan Donald Trump ‘’ndezi fitilin e luftës’’ kundër Koresë së Veriut. Kështu citohet të ketë thënë, nga agjensia ruse e lajmeve, ministri i jashtëm i Koresë së Veriut. Deklarata pason javë të tjera ...
“Trump ndezi fitilin e luftës”
OraNews - 12-Oct-2017 12:34
Ministri i jashtëm i Koresë së Veriut deklaroi se Donald Trump ka ndezur fitilin e luftës ndaj Penianit. Për ministrin Ri, fjalimi i presidentit amerikan përpara Kombeve të Bashkuara në shtator ishte pika e kthesës në ...
“Trump ndezi fitilin e luftës”
VizionPlus - 12-Oct-2017 12:12
Pas retorikës së ashpër mes presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Koresë së Veriut, Ministri i Jashtëm i vendit komunist ka akuzuar presidentin Donald Trump, se ishte ai i cili ndezi “fitilin e luftës” ...
Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës
Lajminet - 12-Oct-2017 12:06
Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në arenën e Kombeve të Bashkuara, Trump e ngacmoi situatën dhe ne duhet ta zgjidhim përfundimisht këtë punë, jo me fjalë, por me zjarrin e armëve, citohet të ketë ...
Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës
Syri - 12-Oct-2017 11:59
Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në arenën e Kombeve ...
Pentagoni nuk e ka në plan zgjerimin e armatimit nuklear
Indeks Online - 12-Oct-2017 11:33
Pentagoni nuk ka plane aktuale për të rritur madhësinë e arsenalit bërthamor të SHBA. Në fakt, ajo mezi mund të mbështesë forcën ekzistuese, e cila është e vjetër dhjetëvjeçare dhe në disa aspekte është pothuajse e ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore