Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 16:42
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
“Nëse Bullgaria jep pasaporta për maqedonët, pse jo edhe Shqipëria për kosovarët”
Flaka - 12-Oct-2017 23:44
“Prapë për ne dhe ata” Sonte në kuadër të emisionit debatues “CLICK” të RTV 21, temë diskutimi është “Prapë për ne dhe ata”, e cila ka të bëjë me raportet e Kosovës me Shqipërinë. Opinionisti Dashamir Bërxulli, duke e ...
Kosovë, Meta takohet me Haradinajn, Veselin dhe krerët e partive
Flaka - 12-Oct-2017 23:44
Në vijim të vizitës në Kosovë, Presidenti Ilir Meta u takua me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, të cilin e siguroi për mbështetjen e Shqipërisë për Kosovën në proceset integruese. Duke iu referuar kushtëzimit ...
Presidenti takon Haradinaj e Veselin: Prioritet, axhenda e përbashkët e qeverive
OraNews - 12-Oct-2017 23:07
Presidenti i Republikës Ilir Meta në ditën e tij të dytë të vizitës në Kosovë takoi kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli.I bindur për marrëdhëniet e shkelqyera ndërshtetërore, Meta u zotua ...
Kosovë, Meta takohet me Haradinajn, Veselin dhe krerët e partive
Koha Jone - 12-Oct-2017 21:00
Në vijim të vizitës në Kosovë, Presidenti Ilir Meta u takua me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, të cilin e siguroi për mbështetjen e Shqipërisë për Kosovën në proceset integruese. Duke iu referuar kushtëzimit ...
Kosovë, Meta takohet me Haradinajn, Veselin dhe krerët e partive
Top Channel - 12-Oct-2017 20:53
Në vijim të vizitës në Kosovë, Presidenti Ilir Meta u takua me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, të cilin e siguroi për mbështetjen e Shqipërisë për Kosovën në proceset integruese. Duke iu referuar kushtëzimit ...
Ambasadori i Shqipërisë: S’ka pasaporta shqiptare për kosovarët, duhet tjetër zgjidhje
Gazeta Monitor - 12-Oct-2017 19:44
Kosovarët do të vazhdojnë të mbesin edhe gjatë pa viza. As kërkesa e presidentit Thaçi që si alternativë për t’i dhënë fund izolimit dhe kosovarëve t’u jepet pasaporta shqiptare, është një veprim jo i realizueshëm. ...
Meta nderon veprën dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës dhe familjes Jashari (FOTO)
TetovaSot - 12-Oct-2017 19:27
Publikuar: 19:26, 12 Tetor, 2017 Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për ...
Minxhozi: S’ka pasaporta shqiptare pr kosovart, duhet tjetr zgjidhje
Zeri - 12-Oct-2017 19:11
Kosovarët do të vazhdojnë të mbesin edhe gjatë pa viza. As kërkesa e presidentit Thaçi që si alternativë për t’i dhënë fund izolimit dhe kosovarëve t’u jepet pasaporta shqiptare, është një veprim jo i realizueshëm. ...
Presidenti Meta nderon veprën dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës dhe familjes Jashari
BalkanWeb - 12-Oct-2017 19:00
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës, si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe ...
Ministri Gashi: 2018 do të jetë vit i trashëgimisë
Kosova Press - 12-Oct-2017 19:00
Në kuadër të agjendës në vizitën e tij zyrtare në Kosovë, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, vizituan Parkun Arkeologjik të Ulpianës.
Presidenti Ilir Meta nderon veprën dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës dhe familjes Jashari
Telegraf - 12-Oct-2017 18:56
Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar.....
Meta nderon veprën dhe kontributet e Ibrahim Rugovës dhe familjes Jashari
Gazeta Shqip - 12-Oct-2017 18:53
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. ...
Meta homazhe në varrin e Rugovës dhe memorialin e Jasharajve
Java News - 12-Oct-2017 18:27
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. ...
Presidenti Meta nderon veprën dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës dhe familjes Jashari
Koha Jone - 12-Oct-2017 18:10
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. ...
Meta vlerëson kontributin e familjes Rugova e Jashari
Shqiptarja - 12-Oct-2017 18:10
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nderuar veprat dhe kontributet e Ibrahim Rugovës dhe familjes së Adem Jasharit. Meta së pari ka bërë homazhe dhe ka vendosur kurorë me lule tek varri i Ibrahim Rugovës, ndërsa ka ...
Meta nderon veprën dhe kontributet madhore të Rugovës dhe Jasharajve
Illyriapress - 12-Oct-2017 18:09
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës ...
Meta ne Prekaz: Liria ia ka rrnjt ktu
Zeri - 12-Oct-2017 18:06
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. ...
Meta në Kosovë, takime me krerët e partive parlamentare
Syri - 12-Oct-2017 17:54
Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore, Presidenti i Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Presidenti Meta u takuar me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri; me ...
Meta takohet me krerët e partive parlamentare në Kosovë
Koha.net - 12-Oct-2017 17:37
Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Meta u takua me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje,Visar ...
Slavko Simiç i “Srspska”-s: pajtimi serbo-shqiptar, bosht i paqes në rajon
Tesheshi - 12-Oct-2017 17:01
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Listës Serbe, Slavko Simiç pas një takimi që zhvilloi me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se pajtimi i serbëve dhe i shqiptarëve është çelës për ruajtjen e ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore