Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 17:02
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
“Nëse Bullgaria jep pasaporta për maqedonët, pse jo edhe Shqipëria për kosovarët”
Flaka - 12-Oct-2017 23:44
“Prapë për ne dhe ata” Sonte në kuadër të emisionit debatues “CLICK” të RTV 21, temë diskutimi është “Prapë për ne dhe ata”, e cila ka të bëjë me raportet e Kosovës me Shqipërinë. Opinionisti Dashamir Bërxulli, duke e ...
Kosovë, Meta takohet me Haradinajn, Veselin dhe krerët e partive
Flaka - 12-Oct-2017 23:44
Në vijim të vizitës në Kosovë, Presidenti Ilir Meta u takua me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, të cilin e siguroi për mbështetjen e Shqipërisë për Kosovën në proceset integruese. Duke iu referuar kushtëzimit ...
Presidenti takon Haradinaj e Veselin: Prioritet, axhenda e përbashkët e qeverive
OraNews - 12-Oct-2017 23:07
Presidenti i Republikës Ilir Meta në ditën e tij të dytë të vizitës në Kosovë takoi kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli.I bindur për marrëdhëniet e shkelqyera ndërshtetërore, Meta u zotua ...
Kosovë, Meta takohet me Haradinajn, Veselin dhe krerët e partive
Koha Jone - 12-Oct-2017 21:00
Në vijim të vizitës në Kosovë, Presidenti Ilir Meta u takua me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, të cilin e siguroi për mbështetjen e Shqipërisë për Kosovën në proceset integruese. Duke iu referuar kushtëzimit ...
Kosovë, Meta takohet me Haradinajn, Veselin dhe krerët e partive
Top Channel - 12-Oct-2017 20:53
Në vijim të vizitës në Kosovë, Presidenti Ilir Meta u takua me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, të cilin e siguroi për mbështetjen e Shqipërisë për Kosovën në proceset integruese. Duke iu referuar kushtëzimit ...
Ambasadori i Shqipërisë: S’ka pasaporta shqiptare për kosovarët, duhet tjetër zgjidhje
Gazeta Monitor - 12-Oct-2017 19:44
Kosovarët do të vazhdojnë të mbesin edhe gjatë pa viza. As kërkesa e presidentit Thaçi që si alternativë për t’i dhënë fund izolimit dhe kosovarëve t’u jepet pasaporta shqiptare, është një veprim jo i realizueshëm. ...
Meta nderon veprën dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës dhe familjes Jashari (FOTO)
TetovaSot - 12-Oct-2017 19:27
Publikuar: 19:26, 12 Tetor, 2017 Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për ...
Minxhozi: S’ka pasaporta shqiptare pr kosovart, duhet tjetr zgjidhje
Zeri - 12-Oct-2017 19:11
Kosovarët do të vazhdojnë të mbesin edhe gjatë pa viza. As kërkesa e presidentit Thaçi që si alternativë për t’i dhënë fund izolimit dhe kosovarëve t’u jepet pasaporta shqiptare, është një veprim jo i realizueshëm. ...
Presidenti Meta nderon veprën dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës dhe familjes Jashari
BalkanWeb - 12-Oct-2017 19:00
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës, si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe ...
Presidenti Ilir Meta nderon veprën dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës dhe familjes Jashari
Telegraf - 12-Oct-2017 18:56
Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar.....
Meta nderon veprën dhe kontributet e Ibrahim Rugovës dhe familjes Jashari
Gazeta Shqip - 12-Oct-2017 18:53
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. ...
Meta homazhe në varrin e Rugovës dhe memorialin e Jasharajve
Java News - 12-Oct-2017 18:27
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. ...
Presidenti Meta nderon veprën dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës dhe familjes Jashari
Koha Jone - 12-Oct-2017 18:10
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. ...
Meta vlerëson kontributin e familjes Rugova e Jashari
Shqiptarja - 12-Oct-2017 18:10
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nderuar veprat dhe kontributet e Ibrahim Rugovës dhe familjes së Adem Jasharit. Meta së pari ka bërë homazhe dhe ka vendosur kurorë me lule tek varri i Ibrahim Rugovës, ndërsa ka ...
Meta nderon veprën dhe kontributet madhore të Rugovës dhe Jasharajve
Illyriapress - 12-Oct-2017 18:09
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës ...
Meta ne Prekaz: Liria ia ka rrnjt ktu
Zeri - 12-Oct-2017 18:06
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. ...
Meta në Kosovë, takime me krerët e partive parlamentare
Syri - 12-Oct-2017 17:54
Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore, Presidenti i Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Presidenti Meta u takuar me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri; me ...
Meta takohet me krerët e partive parlamentare në Kosovë
Koha.net - 12-Oct-2017 17:37
Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Meta u takua me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje,Visar ...
Slavko Simiç i “Srspska”-s: pajtimi serbo-shqiptar, bosht i paqes në rajon
Tesheshi - 12-Oct-2017 17:01
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Listës Serbe, Slavko Simiç pas një takimi që zhvilloi me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se pajtimi i serbëve dhe i shqiptarëve është çelës për ruajtjen e ...
Meta takohet me përfaqësues të Vetëvendosjes
Klan Kosova - 12-Oct-2017 16:41
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta gjatë vizitës zyrtare në Kosovë është pritur nga përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin për këtë takim e ka bërë të ditur, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri në një ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore