Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 23:33
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Trashëgimia Kulturore rrëzon  Kumbaron: Në Butrint, 30 cm beton
Shqiptarja - 12-Oct-2017 22:31
Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro u shpreh një ditë më parë gjatë raportimit në komisionin parlamentar të Medias se betoni që po hidhet në Parkun Arkeologjik të Butrintit është i varfëruar. Por, Forumi për Trashëgimi ...
'Beton i varfëruar',Forumi i Trashëgimisë rrëzon Kumbaron
Shqiptarja - 12-Oct-2017 22:23
Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro u shpreh një ditë më parë gjatë raportimit në komisionin parlamentar të Medias se betoni që po hidhet në parkun e Butrintit është i varfëruar. Por, Forumi për Trashëgimi Kulturore ...
Beteja e radhës, PD kërkon ‘kokën’ e kësaj ministreje…
Java News - 12-Oct-2017 20:20
Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi thotë se opozita do kërkojë dorëheqjen e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro pasi ka dhënë leje për ndërtimin e një biznesi privat në brendësi të parkut arkeologjik të ...
Ja për kë ministër do të kërkojë shkarkimin PD…
Tesheshi - 12-Oct-2017 20:03
Partia Demokratike do të kërkojë largimin e Mirela Kumbaros nga posti i ministers së Kulturës. Kjo u bë e ditur nga deputeti demokrat, Luçiano Boçi, i cili ka sqaruar se kërkesa ka të bëjë me ndërtimin e një biznesi ...
'Butrinti'/ Boçi: PD do kërkojë dorëheqjen e Ministres së Kulturës
Syri - 12-Oct-2017 19:53
Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi thotë se opozita do kërkojë dorëheqjen e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro pasi ka dhënë leje për ndërtimin e një biznesi privat në brendësi të parkut arkeologjik të ...
Skandali në Butrint, Boçi: Do kërkojmë largimin e Kumbaros
Shqiptarja - 12-Oct-2017 19:22
Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi thotë se opozita do kërkojë dorëheqjen e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro pasi ka dhënë leje për ndërtimin e një biznesi privat në brendësi të parkut arkeologjik të ...
Skandali në Butrint, Rama i shmanget pyetjes së Report Tv
Shqiptarja - 12-Oct-2017 19:03
Kryeministri Edi Rama është pyetur për skandalin në Butrint, ku po nderohet një lokal në ambientet e Parkut Arkeologjik. I pyetur nga gazetarja e Report Tv nëse ka një koment për këtë skandal, kryeministri Rama nuk ka ...
Ndërtimet në Butrint, 5 orë debat në Komision, Kumbaro raporton
OraNews - 12-Oct-2017 14:34
Në Butrint nuk po ndërtohet! Ishte ky qëndrimi i Ministres së Kulturës në seancën dëgjimore që zgjati rreth 5 orë dhe u shoqërua me debate te ashpra. Mirela Kumbaro sqaroi në Komisionin Parlamentar për Edukimin dhe ...
‘Butrinti’,Forumi i Trashëgimisë reagon ashpër ndaj ministres Kumbaro
Shqiptarja - 12-Oct-2017 14:12
Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka kritikuar ashpër ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro, në lidhje me skandalin në Butrint. Postimi : Pas pesë orësh diskutime në komisionin parlamentar, ku ministrja ...
41 ton beton, në zemër të perlës shqiptare!
Syri - 12-Oct-2017 12:43
Aktivistja e shoqërisë civile Alida Karakushi, e cila ishte mbrëmë prezente në seancën e zhvilluar në Kuvend në Komisionin e Arsimit, Medias dhe Kulturës ka “kapur” nga debati i gjatë për çështjen e një ndërtimi në ...
Skandali/ Ministrja Kumbaro mbron ndërtimin klientelist dhe shkatërrimtar në Butrint
Gazeta55 - 12-Oct-2017 11:17
Deputetja Vokshi: “Ndërtimi brenda parkut arkeologjik të Butrintit shkelje e rëndë ligjore dhe shpërfillje e UNESCO-s, pezulloni punimet” Ditën e djeshme në ambientet e komisionit për Edukimin dhe Mjetet e Informimit ...
Kumbaro raporton në komision për Butrintin
TV Klan - 12-Oct-2017 05:05
Punimet që po kryhen në parkun e Butrintit ka sjellë përplasje mes ministres së Kulturës Mirela Kumbaro dhe anëtarëve të opozitës në komisionin e Edukimit dhe Mjeteve të Informimit Publik. Për ndërtimin në Butrint, ...
"Hako" dhe "Agikons", ortakët e snack-barit në Butrint
Respublica - 11-Oct-2017 23:46
Në seancën dëgjimore të ministres së Kluturës Mirela Kumbaro në Komisionin e Medias u zbërthye në një farë mënyre i gjithë projekti që u kopsit me letra në fshehtësi dhe po në të njëjtën mënyrë filloi të ndërtohej, por ...
Butrinti, zbardhet raporti i Prokurorisë: Shkelje të rënda
Shqiptarja - 11-Oct-2017 22:57
Skandali i ndërtimeve në Parkun arkeologjik të Butrintit ka qenë tema e debatit në emisionin Repolitix të gazetarit Denis Minga. Repolitix ka siguruar raportin paraprak te Prokurorisë për atë që po ndodh në brendësi të ...
Butrint, zbardhet raporti i Prokurorisë: Shkelje të rënda
Shqiptarja - 11-Oct-2017 22:39
Skandali i ndërtimeve në Parkun arkeologjik të Butrintit ka qenë tema e debatit në emisionin Repolitix të gazetarit Denis Minga. Repolitix ka siguruar raportin paraprak te Prokurorisë për atë që po ndodh në brendësi të ...
Butrint,Report Tv zbulon raportin e Prokurorisë:Ja shkeljet e rënda
Shqiptarja - 11-Oct-2017 22:20
Skandali i ndërtimeve në Parkun arkeologjik të Butrintit ka qenë tema e debatit në emisionin Repolitix të gazetarit Denis Minga. Repolitix ka siguruar raportin e Prokurorisë për atë që po ndodh në brendësi të qytetit ...
"Butrinti ka 1 milionë euro bileta në vit. Kjo është historia e bar kafesë...multifunksionale"
Respublica - 11-Oct-2017 22:13
Më poshtë po përcjellim videot e seancës së sotme në Komisionin e Medias ku ka qenë ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro. Në videon e parë është debati në studion e Report TV ku kanë qenë pjesë arkeologë të njohur dhe ...
Ndërtimet në Butrint, Report Tv siguron raportin e Prokurorisë
Shqiptarja - 11-Oct-2017 21:48
Skandali i ndërtimeve në Parkun arkeologjik të Butrintit ka qenë tema e debatit në emisionin Repolitix të gazetarit Denis Minga. Repolitix ka siguruar raportin e Prokurorisë për atë që po ndodh në brendësi të qytetit ...
Ndërtimet në Butrint, Report Tv siguron raportin e Prokurorisë
Shqiptarja - 11-Oct-2017 21:38
Skandali i ndërtimeve në Parkun arkeologjik të Butrintit ka qenë tema e debatit në emisionin Repolitix të gazetarit Denis Minga. Repolitix ka siguruar raportin e Prokurorisë për atë që po ndodh në brendësi të qytetit ...
Ndërtimi në Butrint, Kumbaro në komision
ABCNews - 11-Oct-2017 21:25
Ndërtimi në Butrint, Kumbaro në komision “Rehabilitim i ligjshëm, përdorëm beton të varfëruar” 11 tetor 2017 21:24 Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, ishte për një seancë dëgjimore në Komisionin e Medias mbi ...
123
Galeri

Lajmet Kryesore