Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 16:42
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Izraeli i bashkohet Amerikës, tërhiqet nga UNESCO
Flaka - 12-Oct-2017 23:55
Vetëm pak orë pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan tërheqjen nga organizmi kulturor i Kombeve të Bashkuara, UNESCO, me një vendim të ngjashëm për t’iu bashkuar amerikanëve ka dalë edhe Izraeli. Amerika e ...
Parisi shpreh keqardhje për vendimin e SHBA-së rreth UNESCO-s
Koha.net - 12-Oct-2017 23:54
Parisi, ku gjendet selia e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim keqardhje për ...
Izraeli prshndet trheqjen amerikane nga UNESCO
Bota Sot - 12-Oct-2017 23:48
Izraeli përshëndeti sot tërheqjen e SHBA-ve nga UNESCO si fillimin e një epoke të re të Kombeve të Bashkuara dhe provën se kishte një çmim për t’u paguar për pozicionimet anti-izraelite. “Ne po hyjmë në një epokë të re ...
Parisi shpreh keqardhje për largimin e SHBA-ve nga UNESCO
Gazeta Monitor - 12-Oct-2017 23:43
Parisi, ku gjendet selia e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim keqardhje për ...
Parisi shpreh keqardhje pr largimin e SHBA-ve nga UNESCO
Bota Sot - 12-Oct-2017 23:40
Parisi, ku gjendet selia e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim keqardhje për ...
Parisi shpreh keqardhje për largimin e SHBA-ve nga UNESCO
Indeks Online - 12-Oct-2017 23:37
Parisi, ku gjendet selia e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim keqardhje për ...
Franca reagon për largimin e Amerikës nga UNESCO
Lajminet - 12-Oct-2017 23:34
“Ne shprehim keqardhje për vendimin amerikan që të tërihet nga UNESCO në një moment ku mbështetja e komunitetit ndërkombëtar për këtë organizatë është thelbësor”, deklaroi zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme, ...
Parisi shpreh keqardhje për largimin e SHBA-ve nga UNESCO
Kosova Press - 12-Oct-2017 23:34
Parisi, ku gjendet selia e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze.
Izraeli përshëndet tërheqjen amerikane nga UNESCO
Kosova Press - 12-Oct-2017 23:23
Izraeli përshëndeti sot tërheqjen e SHBA-ve nga UNESCO si fillimin e një epoke të re të Kombeve të Bashkuara dhe provën se kishte një çmim për t’u paguar për pozicionimet anti-izraelite.
Franca reagon për largimin e Amerikës nga UNESCO
TetovaSot - 12-Oct-2017 23:10
Publikuar: 23:08, 12 Tetor, 2017 Franca, që mban në Paris selinë e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës ...
SHBA tërhiqet nga UNESKO: vendimi me argument “hebraik” që ka edhe prapavijë ekonomike
Tesheshi - 12-Oct-2017 23:03
Shtetet e Bashkuara duket se po tërhiqen nga organizata kulturore e Kombeve të Bashkuara, UNESCO, duke e akuzuar atë për paragjykime “kundër Izraelit”. Agjencia e cila është e njohur se kryen listimin e vendndodhjeve të ...
Izraeli i bashkohet SHBA-së në tërheqjen nga UNESCO
Koha.net - 12-Oct-2017 22:31
Pas tërheqjes së SHBA-së nga UNESCO, edhe Izraeli ka njoftuar se do të tërhiqet. Kryeministri izraelit Benjamin Netenyahu ka vlerësuar vendimin e SHBA-së si “të guximshëm dhe moral”, shkruan Aljazeera, transmeton ...
Netanjahu: Izraeli do të tërhiqet nga anëtarësimi në UNESKO
Portalb - 12-Oct-2017 22:29
Izraeli do të tërhiqet nga anëtarësimi në UNESKO, paralajmëroi kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu. “Kryeministri Netanjahu kërkoi nga Ministria e Punëve të Jashtme të përgatitë gjithçka nevojitet që shteti të ...
Pas Amerikës edhe Izraeli tërhiqet nga UNESCO
AlbInfo - 12-Oct-2017 22:03
Vetëm pak orë pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan tërheqjen nga organizmi kulturor i Kombeve të Bashkuara, UNESCO, me një vendim të ngjashëm për t’iu bashkuar amerikanëve ka dalë edhe Izraeli. Amerika e ...
SHBA tërhiqet nga UNESCO për shkak të “ndikimeve anti-izraelite”
TV Klan - 12-Oct-2017 21:34
Shtetet e Bashkuara u tërhoqën nga UNESCO për atë që quhet “ndikim i vazhdueshëm anti-izraelit” i organizatës. Departamenti i Shtetit lajmëroi së fundmi vendimin e tij për t’u tërhequr nga organizata kulturore, ...
Pas SHBA-së, edhe Izraeli largohet nga UNESCO
Tesheshi - 12-Oct-2017 21:02
Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. SHBA ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit të saj, duke e ...
SHBA braktis UNESCO-n, i bashkohet dhe Izraeli
Respublica - 12-Oct-2017 20:49
SHBA njoftoi sot se do të tërhiqet nga Organizata e Kombeve të Bashkuara për Edukim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), duke e akuzuar këtë institucion se ishte anti izraelit. Shkak është bërë anëtarësimi Palestinës në këtë ...
Pas SHBA-ve edhe Izraeli tërhiqet nga UNESCO
Alsat-M - 12-Oct-2017 20:25
Izraeli njoftoi sot tërheqjen nga UNESCO ashtu si SHBA-ja për shkak të pozicionimeve anti-izraelite, sipas Tel Avivit, të kësaj organizate të OKB-së. “Kryeministri Benjamin Netanyahu i ka dhënë instruksione Ministrisë ...
Izraeli i bashkohet Amerikës, tërhiqet nga UNESCO
Top Channel - 12-Oct-2017 20:23
Vetëm pak orë pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan tërheqjen nga organizmi kulturor i Kombeve të Bashkuara, UNESCO, me një vendim të ngjashëm për t’iu bashkuar amerikanëve ka dalë edhe Izraeli. Amerika e ...
Izraeli i bashkohet Amerikës, tërhiqet nga UNESCO
Gazeta Dita - 12-Oct-2017 20:20
Vetëm pak orë pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan tërheqjen nga organizmi kulturor i Kombeve të Bashkuara, UNESCO, me një vendim të ngjashëm për t’iu bashkuar amerikanëve ka dalë edhe Izraeli. Amerika e ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore