Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 08:19
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Fotot/ Kalifornia duket sikur është goditur nga një bombë bërthamore
TV Klan - 12-Oct-2017 01:32
Më shumë se 150 persona janë shpallur të humbur nga zjarret që shkrumbuan Kaliforninë veriore këtë javë. Deri më tani janë konfirmuar të paktën 17 persona të vdekur dhe rreth 2,000 ndërtesa të shkatërruar prej zjarreve ...
Zjarri në Kaliforni vret 21 persona përfshirë edhe një çift të moshuar
Lajminet - 11-Oct-2017 23:38
Charles Rippey, 100-vjeçar dhe gruaja e tij 98-vjeçare, u dogjën nga flakët që kanë shkatërruar 115 mijë hektarë dhe 3.500 ndërtesa. Çifti nga Wisconsin u takua për herë të parë në shkollën fillore, treguan djemtë e ...
Kaliforni, 21 të vdekur nga zjarri
Arbresh - 11-Oct-2017 23:38
Autoritetet në Kaliforni kanë bërë të ditur se 21 persona kanë mbetur të vdekur si pasoje e zjarrit që përfshiu një pjesë të vendit. Shefi i Pyjeve dhe Mbrojtjes nga Zjarri Shefi Ken Pimlott i quajti zjarret “një ...
Arrin në 21 numri i të vdekurve nga zjarri në Kaliforni
TetovaSot - 11-Oct-2017 23:36
Publikuar: 23:35, 11 Tetor, 2017 Ka rritur në 21 persona numri i të vdekurve nga zjarri që ka përfshi disa rajone të Kalifornisë. Po ashtu nga flakët janë lënduar 180 persona dhe 670 persona konsiderohen të zhdukur. Siç ...
Zjarri në Kaliforni vret 21 persona përfshirë edhe një çift të moshuar
Klan Kosova - 11-Oct-2017 23:29
Një çift që kohët e fundit festoi përvjetorin e tyre të 75-të të martesës, janë mes 21 të vdekurve nga zjarret në Kaliforni. Charles Rippey, 100-vjeçar dhe gruaja e tij 98-vjeçare, u dogjën nga flakët që kanë ...
Arrin në 21 numri i të vdekurve nga zjarri në Kaliforni
Indeks Online - 11-Oct-2017 23:22
Ka rritur në 21 persona numri i të vdekurve nga zjarri që ka përfshi disa rajone të Kalifornisë. Po ashtu nga flakët janë lënduar 180 persona dhe 670 persona konsiderohen të zhdukur. Siç ka njoftuar policia, nga zjarri ...
Arrin në 21 numri i të vdekurve nga zjarri në Kaliforni
Kosova Press - 11-Oct-2017 23:20
Ka rritur në 21 persona numri i të vdekurve nga zjarri që ka përfshi disa rajone të Kalifornisë.
Kaliforni: Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë
Shenja - 11-Oct-2017 23:05
Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të rrezikshme nga ...
Kaliforni zjarre masive, sikur ka rënë bombë bërthamore
Gazeta Dita - 11-Oct-2017 22:26
Zjarret masive që kalojnë përmes Kalifornisë kanë të vrarë të paktën 21 persona dhe kanë dëmtuar mijëra shtëpi, biznese dhe ndërtesa të tjera, thanë autoritetet. Zjarrfikësit ende janë duke u ndeshur me 22 zjarre në ...
Kaliforni, sikur ka rënë bombë bërthamore
OraNews - 11-Oct-2017 22:07
Zjarret masive që kalojnë përmes Kalifornisë kanë të vrarë të paktën 21 persona dhe kanë dëmtuar mijëra shtëpi, biznese dhe ndërtesa të tjera, thanë autoritetet. Zjarrfikësit ende janë duke u ndeshur me 22 zjarre në ...
Kalifornia po digjet, shkon në 21 numri i të vdekurve (Foto)
Indeks Online - 11-Oct-2017 21:10
Një çift që kohët e fundit festoi përvjetorin e tyre të 75-të të martesës janë midis 21 të vdekurve në disa prej zjarreve më të këqija të Kalifornisë. Charles Rippey, 100 vjeç, dhe gruaja e tij Sara, 98 vjeç, u zhdukën ...
Kaliforni: Nga zjarret humbin jetën 13 persona
Aktuale.MK - 11-Oct-2017 21:06
Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të rrezikshme nga ...
Zjarret në Kaliforni: 17 të vdekur dhe 155 të zhdukur
Tesheshi - 11-Oct-2017 20:18
Rreth 155 persona konsiderohen të zhdukur dhe 17 të tjerë kanë humbur jetën, nga zjarri që ka përfshirë një pjesë të Kalifornisë. Siç ka njoftuar policia, nga zjarri janë djegur 2.000 shtëpi dhe 20.000 qytetarë janë ...
Kaliforni, 13 të vdekur nga zjarret
Alsat-M - 11-Oct-2017 19:08
Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të rrezikshme nga ...
Kaliforni: Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë
InFokusi - 11-Oct-2017 18:38
Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të rrezikshme nga ...
Kaliforni: Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë
Portalb - 11-Oct-2017 18:31
Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të rrezikshme nga ...
Kaliforni: Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë
Indeks Online - 11-Oct-2017 18:28
Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës. Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të rrezikshme nga ...
Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë
Zhurnal - 11-Oct-2017 18:27
Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës.
Kaliforni: Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë
Lajminet - 11-Oct-2017 17:56
Për shkak të zjarreve, që bëhen edhe më të rrezikshme nga erërat e fuqishme, afro 20 mijë banorë në Kaliforninë Veriore janë detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre, gjatë dy ditëve të fundit, ndërsa janë shkatërruar ...
17 të vdekur nga zjarret në Kaliforni
Gazeta Shqip - 11-Oct-2017 17:17
Zjarret në Kaliforninë veriore kanë lënë të vdekur 17 vetë dhe kanë shkatërruar rreth 1,500 shtëpi dhe biznese, thonë autoritetet. Zjarret janë përhapur edhe në Kaliforninë jugore, në një zonë në jug të Los Anxhelosit. ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore