Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 23:33
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
PD, LSI dhe PR kërkojnë përjashtimin e Ramës, ja vendimi i Ru?it!
Dritare.net - 12-Oct-2017 18:06
PD, LSI dhe PR pas tensioneve të shumta paraditen e sotme në kuvend kanë i janë drejtuar me një kërkesë kryetarit të kuvendit Gramoz Ru?i për përjashtimin e kryeministrit Rama nga kuvendi. Pas marrjes së kërkesës, Ru?i ...
“Kukullat e Ramës kanë zaptuar Parlamentin”, Basha: Ruçi nuk ka arsye të…
Mapo - 12-Oct-2017 17:57
Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi rindërpreu seancën pas përplasjes me deputetin demokrat Flamur Noka. Lidhur me këtë situatë në një dalje për media ka reaguar kreu i PD-së Lulzim Basha. “Nuk ka arsye Ruçi të shkelë ...
Lufta për të përjashtuar Ramën, Ruçi tregon vendimin
Indeks Online - 12-Oct-2017 17:54
Pas debateve të shumta sot në kuvend , gjërat përfunduar me kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike,të LSI-së dhe PR-së të cilët kërkuan përjashtimin e kryeministrit Rama nga punimet e parlamentit. Por mesa duket ...
Ndërprerja e parlamentit, Basha: Ankthi i Ramës s’po na lë të debatojmë
Dritare.net - 12-Oct-2017 17:53
TIRANE – Pas rindërprerjes së seancës parlamentare nga ana e kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit, pasi deputeti demokrat Flamur Noka (i përjashtuar më herët nga parlamenti për ditën e sotme) nuk pranonte të dilte nga ...
Shtyrja e seancës, Basha: Rama ankth të përballet me të vërtetën
Shqiptarja - 12-Oct-2017 17:48
Kryetari i PD, Lulzim Basha akuzoi kryeministrin Edi Rama se s’pranon debatin pasi ka ankth nga e vërteta. Basha foli për mediat jashtë dyerve të Kuvendit, pas shtyrjes së seancës për ditën e nesërme. Shkak për ...
Basha: Rama s’lejon debat. Noka: Atentat demokracisë
Top Channel - 12-Oct-2017 17:48
Lulzim Basha dhe Flamur Noka ishin në një zë jashtë sallë së Kuvendit pas ndërprerjes së seancës nga Gramoz Ruçi. Si kryetari i PD-së, ashtu edhe deputeti i përjashtuar nga seanca e së enjtes, akuzuan mazhorancën se po ...
Basha: Rama dhe masha e tij Ruçi i mbyllin gojën opozitës
OraNews - 12-Oct-2017 17:47
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi nga pjesa e jashtme e selisë së Parlamentit kryetarin e Kuvendit Ruçi se prej dy javësh bllokon debatin parlamentar që sipas tij synon t’i mbyllë gojën opozitës. Sipas ...
Noka nuk del nga salla, Ruçi shtyn seancën për nesër, Basha: Rama ka frikë nga debati…
Tesheshi - 12-Oct-2017 17:44
Edi Rama ka frikë nga debati, i trembet dhe bën gjithçka për ta shtyrë. Kështu u shpreh kreu demokrat Lulzim Basha, ndërsa seanca e programuar për t´u zhvilluar sot pasdite u shty për ditën e premte, për shkak se ...
Mbyllet seanca Parlamentare/Flamur Noka bën rezistencë, Ruçi nuk fal, ja vendimi që u mor
Dritare.net - 12-Oct-2017 17:43
Është mbyllur pa nisur mirë seanca e somte parlamentare e parashikur që të zhvillohej pasdite. Kjo pasi deputeti i partisë Demoktratike Fanur Noka nuk ka dalë nga senca edhe pse ihste përjashtur nag Kuvendi pasi uzupoi ...
KM Rama: Sharja nëpër dhëmbë për Berishën më doli nga shpirti (zë)
Illyriapress - 12-Oct-2017 17:40
Deklarata e kryeministrit Edi Rama pas shtyrjes për orën 08:30 të së premtes të seancës plenare të Kuvendit Seanca nuk pranoi kërkesën e PD-së dhe LSI-së për përjashtimin e kryeministri Edi Rama për fureje të deputetit ...
Basha: Rama dhe masha e tij Ruçi duan t'i mbyllin gojën opozitës
Ekspres - 12-Oct-2017 17:34
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi nga pjesa e jashtme e selisë së Parlamentit kryetarin e Kuvendit Ruçi se prej dy javësh bllokon debatin parlamentar që sipas tij synon t’i mbyllë gojën opozitës.
Ndërprerja e parlamentit, Basha: Ankthi i Ramës s’po na le të debatojmë
BalkanWeb - 12-Oct-2017 17:31
TIRANE – Pas rindërprerjes së seancës parlamentare nga ana e kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit, pasi deputeti demokrat Flamur Noka (i përjashtuar më herët nga parlamenti për ditën e sotme) nuk pranonte të dilte nga ...
Rrëzohet kërkesa e PD për përjashtimin e Ramës. Basha: Fundi i parlamentit
Gazeta Shqip - 12-Oct-2017 17:30
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i gjendur në kushtet kur edhe pas rifillimit të seancës plenare në orën 17:00, deputeti demokrat i përjashtuar, Flamur Noka nuk ishte larguar nga salla, vendosi që ta ndërpresë seancën ...
“Deja Vu” në Parlamentin shqiptar! Noka nuk del nga salla, Gramoz Ruçi mbyll seancën
Telegraf - 12-Oct-2017 17:30
Parlamenti shqiptar ka rinisur punimet e seancës së kësaj të enjte për t’u deklaruar....
REPLIKAT/ Komentuesi: “Të shpëlaftë mortja,…”, Rama: “Nxirrke tym të zi nga goja”
Koha Jone - 12-Oct-2017 17:29
Fill pas statusit të kryeministrit Edi Rama për ndërprerjen e seancës në Kuvend, ku shkruan se “PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve dhe di vetëm e lagu s’e lagu”, nuk kanë munguar komentet e qytetarëve. Të ...
Noka s’del nga salla, Ruçi shtyn seancën për nesër
Shqiptarja - 12-Oct-2017 17:28
Është ndërprerë sërish seanca plenare, pasi u shoqërua me debate të forta. Deputeti Flamur Noka nuk pranoi të dalë nga salla, pas përjashtimit nga seanca, duke detyruar kryeparlamentarin Ruçi që të ndërpresë sërish ...
“Po shkojmë në krizën më të rrezikshme”, çfarë po paralajmëron Basha…
Java News - 12-Oct-2017 17:28
Pas seancës së shkurtër parlamentare, e cila u mbyll vetëm pas 5 minutash pasi deputeti Noka refuzoi të lërë sallën, ka reaguar edhe kreu i opozitës Lulzim Basha. Ky i fundit deklaroi se PD do të vijojë betejën për ...
Flamur Noka shtyn punimet e Kuvendit. Rama nuk ndëshkohet
Koha Jone - 12-Oct-2017 17:28
Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka shtyrë punimet e Kuvendit, pas shkeljes së rregullores nga deputeti Flamur Noka. Deputeti i PD nuk ka pranuar të dalë nga salla e Kuvendit edhe pas vendimit për përjashtim nga seanca e ...
Basha: Përplasja me këtë qeveri është e pashmangshme
Koha Jone - 12-Oct-2017 17:28
Menjëherë pas pezullimit të seancës plenare që rifilloi në orën 17:00, ka folur kreu i opozitës, Lulzim Basha. Lidhur me përjashtimin e deputetit të PD-së Flamur Noka, nga kryeparlamentari Gramoz Ruçi, Basha tha se ky i ...
“Deja Vu” n Parlamentin shqiptar! Noka nuk del nga salla, Gramoz Rui mbyll seancn
Bota Sot - 12-Oct-2017 17:28
Parlamenti shqiptar ka rinisur punimet e seancës së kësaj të enjte për t’u deklaruar i mbyllur nga ana e Gramoz Ruçit për shkak të përplasjeve mes tij dhe deputetit Famur Noka. Edhe këtë të enjte, parlamenti ka ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore