Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 08:01
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Ligji për minoritetet, debat në Parlament. Replika Bushati-Dule
Top Channel - 12-Oct-2017 11:00
Ligji për pakicat ka qenë temë debati në seancën e kësaj të enjteje të Parlamentit të Shqipërisë. Fillimisht ka qenë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule që ka kërkuar nisjen e diskutimeve për ligjin në fjalë, ndaj të cilit ka ...
'Rajoni s'ka ligje për minoritetin', Dule përplaset me Bushatin: Ja, ka Kroacia dhe Mali i Zi
Syri - 12-Oct-2017 10:59
Deputeti i PBDNJ-së, Vangjel Dule, ka replikuar me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati lidhur me ligjin për mbrojtjen e pakicave kombëtare, pasi e pyeti se a i ishte referuar qeveria ligjit të ndonjë vendi të rajonit për ...
‘Pakicat kombëtare’, Dule ‘përplaset’ me Bushatin në Kuvend
Panorama - 12-Oct-2017 10:57
Pr.ligji për pakicat kombëtare eshte bere shkak per repliaka dhe debat ne seancen e sotme ne Kuvend mes kreut të PBDNJ, Vangjel Dule dhe ministrit te Jashtëm Ditmir Bushati. Vangjel Dule Gjate fjales se tij, Dule kërkoi ...
Nis me debat seanca e sotme parlamentare
ABCNews - 12-Oct-2017 10:57
Nis me debat seanca e sotme parlamentare Basha- Ruçit: Mos i vër kazmën punimeve të Kuvendit 12 tetor 2017 10:56 Ka nisur me debate edhe seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë, në lidhje me rregulloren e Kuvendit, pasi ...
Propozimi i Dules fut në sherr Bashën me Ruçin: po i vë kazmën Kuvendit…
Tesheshi - 12-Oct-2017 10:51
Seanca e Kuvendit të Shqipërisë ka nisur me debate mes kryeparlamentarit Gramoz Ruçi dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Bashës. Duke marrë fjalën, Basha i ka kërkuar Ruçit që të zbatojë rregulloren, dhe të mos përdorë ...
Ligji për pakicat, replika mes Bushatit dhe Dules
Java News - 12-Oct-2017 10:51
Në seancën e Kuvendit po diskutohet pr.ligji për pakicat kombëtare, ndërsa ka pasur replika mes kreut të PBDNJ, Vangjel Dule me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati. Dule ka kërkuar të hiqet nga rendi i ditës duke kërkuar ...
Sërish përplasje, Basha-Ruçit: Po i vë kazmën Kuvendit
Mapo - 12-Oct-2017 10:42
Pas tensionit të javës së kaluar, kur deputetët e PD-së bllokuan për orë të tëra foltoren e kuvendit, edhe seanca e kësaj të enjteje ka nisur me përplasje mes mazhorancës dhe opozitës. Kryetari i PDs-së, Lulzim Basha i ...
Reforma Zgjedhore, ja ç’synon Partia Demokratike: Kërkesa e plotë
Koha Jone - 12-Oct-2017 10:41
Grupi parlamentar i PD, kërkesë për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Parlamentar për realizimin e Reformës Zgjedhore. Drejtuar z.Gramoz Ruçi. Z. Ruçi. Zgjedhjet e lira dhe te ndershme jane themeli i nje demokracie ...
Seanca nis me përplasje, Basha-Ruçit: E keni kthyer parlamentin në tragjik, mos i vër kazmën
Koha Jone - 12-Oct-2017 10:41
Seanca parlamentare e ditës së sotme ka nisur me debate. Deputeti i PBDNJ Vangjel Dule ka kërkuar të shtyhet miratimi i projektligjit për minoritetet pasi sipas tij, raporti është dorëzuar dje dhe nuk është shqyrtuar. ...
Nis me përplasje seanca parlamentare, Basha- Ruçit: Zbato rregulloren
Gazeta Dita - 12-Oct-2017 10:40
Pas tensionit të javës së kaluar, kur deputetët e PD-së bllokuan për orë të tëra foltoren e kuvendit, edhe seanca e kësaj të enjteje ka nisur me përplasje mes mazhorancës dhe opozitës. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i ...
Kuvend/ Dule: Pse pr.ligji për pakicat paraqitet nga ministria e Jashtme? Bushati: U miratua nga 4 ministra
BalkanWeb - 12-Oct-2017 10:40
TIRANE- Në seancën e Kuvendit po diskutohet pr.ligji për pakicat kombëtare, ndërsa ka pasur replika mes kreut të PBDNJ, Vangjel Dule me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati. Dule ka kërkuar të hiqet nga rendi i ditës duke ...
Dule në Kuvend: Ku e gjetët ligjin për minoritetet?
Syri - 12-Oct-2017 10:35
Deputeti i PBDNJ-së, Vangjel Dule, i ka drejtuar disa pyetje qeverisë sot në Kuvend lidhur me projektligjin që ishte në rendin e ditës për mbrojtjen e pakicave kombëtare. Pyetja kryesore nga Dule ishte se a i ishte ...
Basha-Ruit: Mos i vr kazmn Parlamentit, zbato rregulloren
Bota Sot - 12-Oct-2017 10:33
Ka nisur me debate seanca e sotme plenare, në lidhje me rregulloren e Kuvendit, pasi deputeti Vangjel Dule kërkoi që sot të mos miratohej projektvendimi për pakicat. Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi hodhi me votë ...
Basha i kërkon Ruçit të mos degjenerojë Kuvendin si javën e shkuar
Illyriapress - 12-Oct-2017 10:32
Seanca plenare nisi me debat për një ligj të pakicave që është përfshirë në rendin e ditës Shefi opozitar i demokratëve Lulzim Basha i bëri thirrje kryetarit Gramoz Ruçi që të mos sillet në drejtim të Kuvendit duke ...
Debatet në seancë, Basha-Ruçit: Ti je për të zbatuar rregulloren dhe jo ti vësh kazmën punimeve të Kuvendit
Standard - 12-Oct-2017 10:30
Duke i pasur numrat në Kuvend, mazhoranca duket se ka vendosur për të rrëzuar çdo propozim të opozitës. Në një debat të nisur nga deputeti i PD-së, Vangjel Dule në lidhje me projektligjin për ‘Pakicat Kombëtare’, janë ...
“Mos i vër kazmën Parlamentit’, Basha përplaset sërish me Ruçin
Java News - 12-Oct-2017 10:27
Seanca e sotme parlamentare ka nisur me debate në lidhje me rregulloren e Kuvendit, pasi deputeti Vangjel Dule kërkoi që sot mos miratohej pr/vendimi për pakicat. Ruçi hodhi me votë propozimin e Dules, duke e rrëzuar ...
Minoriteti, Dule përplas Ruçin sërish me Bashën në Kuvend
Shqiptarja - 12-Oct-2017 10:27
Kryetari i Kuvendi, Ruçi është përplasur sërish me kryetarin e PD, Lulzim Basha në seancën e sotme plenare. Këtë herë për propozimin e Vangjel Dules për të hequr nga rendi i ditës ligjin për minoritetet, pasi nuk është ...
Debatet në seancë, Basha-Ruçit: Ti je për të zbatuar rregulloren dhe jo ti vësh kazmën punimeve të Kuvendit
Syri - 12-Oct-2017 10:26
Duke i pasur numrat në Kuvend, mazhoranca duket se ka vendosur për të rrëzuar çdo propozim të opozitës. Në një debat të nisur nga deputeti i PD-së, Vangjel Dule në lidhje me projektligjin për ‘Pakicat Kombëtare’, janë ...
Seanca nis me përplasje, Basha-Ruçit: E keni kthyer parlamentin në tragjik, mos i vër kazmën
BalkanWeb - 12-Oct-2017 10:24
TIRANË- Seanca parlamentare e ditës së sotme ka nisur me debate. Deputeti i PBDNJ Vangjel Dule ka kërkuar të shtyhet miratimi i projektligjit për minoritetet pasi sipas tij, raporti është dorëzuar dje dhe nuk është ...
Kuvendi diskuton sot për Komisionin e Reformës Zgjedhore, priten debate të forta
Java News - 12-Oct-2017 10:04
Ngritja e Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore do të diskutohet sot në Parlament. Ky projektvendim i bë shkak i tensioneve dhe përplasjeve mes mazhorancës dhe opozitës në seancën e javës së kaluar. Opozita ishte ...
12
Galeri

Lajmet Kryesore