Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 08:01
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Bllokimi i seancs, Balla: Skenar i paraprgatitur
Bota Sot - 12-Oct-2017 12:33
Pas këtij momenti ka reaguar kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, i cili ka thënë se bëhet fjalë për një skenar të parapërgatitur nga opozita. “Ne po bëhemi dëshmitarë të një skenari të parapërgatitur në ...
PD, LSI dhe PR kërkojnë përjashtimin e Kryeministrit Rama nga Parlamenti
ABCNews - 12-Oct-2017 12:29
PD, LSI dhe PR kërkojnë përjashtimin e Kryeministrit Rama nga Parlamenti “Ka ofenduar në mënyrë të përsëritur deputetin Sali Berisha” 12 tetor 2017 12:27 Me pezullimin e seancës plenare deri në orën 17:00 nga kreu i ...
Sherri n seanc, Berisha: Si mund t m ofendoj mua Rama?
Bota Sot - 12-Oct-2017 12:26
Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur poshtë pretendimet se është ofenduar nga kreu i qeverisë Edi Rama. Në një reagim për mediat nga ambientet jashtë Kuvendit, ai akuzoi kryeparlamentarin Gramoz Ruçi se po u mohon ...
Garda nuk largoi Flamur Nokn nga salla, shtyhet seanca pr n orn 17:00
Bota Sot - 12-Oct-2017 12:26
Seanca plenare e sotme është shtyrë për në orën 17:00, njësoj si ndodhi edhe një javë më parë. Pas vendimit të marrë nga kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi për përjashtimin nga seanca të deputetit demokrat Flamur Noka, ai ...
Rama-Berishs: Je i rrjedhur! PD dhe LSI: T prjashtohet 10 dit
Bota Sot - 12-Oct-2017 12:26
Partia Demokratike, ajo Republikane dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë depozituar një kërkesë tek kreu i Kuvendit për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama për dhjetë ditë nga seancat. Sipas tyre, Rama ka ofenduar ...
EKSKLUZIVE/ Zbardhet kërkesa e PD-së për përjashtimin e Edi Ramës
Syri - 12-Oct-2017 12:25
Menjëherë pas ndërprerjes së seancës plenare, grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga salla e Kuvendit. PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë e seancës ...
Rama del nga Kuvendi: PD di vetëm e lagu - s'e lagu
Syri - 12-Oct-2017 12:25
Kryeministri Edi Rama ka dalë nga Kuvendi, pas përplasjeve me opozitën që çuan në shtyrjen e seancës pasdite. Ai ka shkruar dy radhë në Fb: "Përsëri pushtohet foltorja e ndërpritet puna e Kuvendit, sepse PD nuk thahet ...
Zbardhet debati i plotë që çoi në përjashtim e Flamur Nokës: ja fjalori i përdorur nga deputeti i PD
Tesheshi - 12-Oct-2017 12:18
Deputetët e PD kanë përdorur të njëjtin skenar si dhe një javë më parë, kur u përjashtua Lulzim Basha nga seanca, edhe në rastin e deputetit Flamur Noka. Ky i fundit u përjashtua nga seanca për shkelje të rregullores, ...
Sherri në Kuvend/ Berisha: Si mund të më ofendojë Rama mua?
Standard - 12-Oct-2017 12:18
Edhe gjatë ditës së sotme seanca ka patur debate të ashpra, mes kreut të Kuvendit Ruçi dhe deputetëve demokratë. Që në nisje të seancës Ruçi ka përjashtuar nga seanca, Nokën, pasi ky i fundit i doli në mbrojtje ...
PD i rikthethet skenarit të bllokimit të foltores, Ruçi përjashton Nokën dhe pezullon seancën
Java News - 12-Oct-2017 12:18
PD ka aplikuar modelin e së enjtes së kaluar, duke bllokuar sërish seancën parlamentare. Tensioni në seancën plenare nisi, kur deputeti i PD-së Flamur Noka, ka kërkuar me forcë fjalën pasi kryetari i Kuvendit Gramoz ...
Berisha pas seancës
ABCNews - 12-Oct-2017 12:16
Berisha pas seancës “Nuk ka rëndësi fyerja e Rames ndaj meje, por mohimi i të drejtës së fjalës” 12 tetor 2017 12:14 Pas pezullimit të seancës, ish kryeministri Sali Berisha tha se nuk ka ndodhur kurrë që të mos ...
Ruçi pezullon seancën plenare
ABCNews - 12-Oct-2017 12:16
Ruçi pezullon seancën plenare Do të rinisë në orën 17:00 12 tetor 2017 12:14 Fare pak ka zgjatur rifillimi i seancës, pas masës disiplinore për përjashtimin e deputetit democrat Flamur Noka. Kryetari i Kuvendit shpalli ...
Fjalor vulgar ndaj Berishës, PD kërkon përjashtimin e Rames nga seancat plenare
Telegraf - 12-Oct-2017 12:15
Pas përjashtimit nga Kuvendit të deputetit Flamur Noka...
Sherri në Kuvend/ Berisha: Si mund të më ofendojë Rama mua?!
Syri - 12-Oct-2017 12:15
Edhe gjatë ditës së sotme seanca ka patur debate të ashpra, mes kreut të Kuvendit Ruçi dhe deputetëve demokratë. Që në nisje të seancës Ruçi ka përjashtuar nga seanca, Nokën, pasi ky i fundit i doli në mbrojtje ...
PD mbledh firmat për përjashtimin e Ramës nga Kuvendi
Standard - 12-Oct-2017 12:15
Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga salla e Kuvendit. PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë e seancës parlamentare për 10 ditë, pasi ofendoi ...
Taulant Balla për përjashtimin e Flamur Nokës
ABCNews - 12-Oct-2017 12:15
Taulant Balla për përjashtimin e Flamur Nokës Ngjarje e inskenuar, e frymëzuar nga Sali Berisha 12 tetor 2017 12:14 Pas ndërprerjes së seancës, kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka akuzuar opozitën se ...
Dënohet Noka, shtyhet seanca, Berisha: Ministri i fundit i diktaturës, mision për të shkatërruar Kuvendin
Koha Jone - 12-Oct-2017 12:13
Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka akuzuar kryetarin e Kuvendit Granmoz Ruçi se po shkatërron parlamentin, pas vendimit të këtij të fundit për të përjashtuar nga seanca deputetin demokrat Flamur Noka dhe shtyrjen e ...
Shtyrja e seancës, Rama: PD nuk thahet nga rrebeshi i zgjedhjeve dhe di vetëm e lagu s’e lagu
Koha Jone - 12-Oct-2017 12:13
Kryeministri Edi Rama ka komentuar ndërprerjen e seancës së sotme plenare, duke e cilësuar sjellen e PD-së si pushtim i foltores së Kuvendit me argumentin: “E lagu s’e lagu”. “Përsëri pushtohet foltorja e ndërpritet ...
Tensione në kuvend, Balla: Skenar i PD, shpik arsye për bllokim
Koha Jone - 12-Oct-2017 12:13
Sërisht tensione në seancën e kuvendit, aty ku deputeti i PD-së Flamur Noka, është përjashtuar nga kreu i kuvendit, Gramoz Ruçi, pasi bllokoi foltoren e kuvendit, kur fjalën po e merrte deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj. ...
PD mbledh firmat për përjashtimin e Ramës nga Kuvendi
Koha Jone - 12-Oct-2017 12:13
Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga salla e Kuvendit. PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë e seancës parlamentare për 10 ditë, pasi ofendoi ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore