Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 16:52
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
‘Butrinti’,Forumi i Trashëgimisë reagon ashpër ndaj ministres Kumbaro
Shqiptarja - 12-Oct-2017 14:12
Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka kritikuar ashpër ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro, në lidhje me skandalin në Butrint. Postimi : Pas pesë orësh diskutime në komisionin parlamentar, ku ministrja ...
41 ton beton, në zemër të perlës shqiptare!
Syri - 12-Oct-2017 12:43
Aktivistja e shoqërisë civile Alida Karakushi, e cila ishte mbrëmë prezente në seancën e zhvilluar në Kuvend në Komisionin e Arsimit, Medias dhe Kulturës ka “kapur” nga debati i gjatë për çështjen e një ndërtimi në ...
Skandali/ Ministrja Kumbaro mbron ndërtimin klientelist dhe shkatërrimtar në Butrint
Gazeta55 - 12-Oct-2017 11:17
Deputetja Vokshi: “Ndërtimi brenda parkut arkeologjik të Butrintit shkelje e rëndë ligjore dhe shpërfillje e UNESCO-s, pezulloni punimet” Ditën e djeshme në ambientet e komisionit për Edukimin dhe Mjetet e Informimit ...
Kumbaro raporton në komision për Butrintin
TV Klan - 12-Oct-2017 05:05
Punimet që po kryhen në parkun e Butrintit ka sjellë përplasje mes ministres së Kulturës Mirela Kumbaro dhe anëtarëve të opozitës në komisionin e Edukimit dhe Mjeteve të Informimit Publik. Për ndërtimin në Butrint, ...
"Hako" dhe "Agikons", ortakët e snack-barit në Butrint
Respublica - 11-Oct-2017 23:46
Në seancën dëgjimore të ministres së Kluturës Mirela Kumbaro në Komisionin e Medias u zbërthye në një farë mënyre i gjithë projekti që u kopsit me letra në fshehtësi dhe po në të njëjtën mënyrë filloi të ndërtohej, por ...
Butrinti, zbardhet raporti i Prokurorisë: Shkelje të rënda
Shqiptarja - 11-Oct-2017 22:57
Skandali i ndërtimeve në Parkun arkeologjik të Butrintit ka qenë tema e debatit në emisionin Repolitix të gazetarit Denis Minga. Repolitix ka siguruar raportin paraprak te Prokurorisë për atë që po ndodh në brendësi të ...
Butrint, zbardhet raporti i Prokurorisë: Shkelje të rënda
Shqiptarja - 11-Oct-2017 22:39
Skandali i ndërtimeve në Parkun arkeologjik të Butrintit ka qenë tema e debatit në emisionin Repolitix të gazetarit Denis Minga. Repolitix ka siguruar raportin paraprak te Prokurorisë për atë që po ndodh në brendësi të ...
Butrint,Report Tv zbulon raportin e Prokurorisë:Ja shkeljet e rënda
Shqiptarja - 11-Oct-2017 22:20
Skandali i ndërtimeve në Parkun arkeologjik të Butrintit ka qenë tema e debatit në emisionin Repolitix të gazetarit Denis Minga. Repolitix ka siguruar raportin e Prokurorisë për atë që po ndodh në brendësi të qytetit ...
"Butrinti ka 1 milionë euro bileta në vit. Kjo është historia e bar kafesë...multifunksionale"
Respublica - 11-Oct-2017 22:13
Më poshtë po përcjellim videot e seancës së sotme në Komisionin e Medias ku ka qenë ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro. Në videon e parë është debati në studion e Report TV ku kanë qenë pjesë arkeologë të njohur dhe ...
Ndërtimet në Butrint, Report Tv siguron raportin e Prokurorisë
Shqiptarja - 11-Oct-2017 21:48
Skandali i ndërtimeve në Parkun arkeologjik të Butrintit ka qenë tema e debatit në emisionin Repolitix të gazetarit Denis Minga. Repolitix ka siguruar raportin e Prokurorisë për atë që po ndodh në brendësi të qytetit ...
Ndërtimet në Butrint, Report Tv siguron raportin e Prokurorisë
Shqiptarja - 11-Oct-2017 21:38
Skandali i ndërtimeve në Parkun arkeologjik të Butrintit ka qenë tema e debatit në emisionin Repolitix të gazetarit Denis Minga. Repolitix ka siguruar raportin e Prokurorisë për atë që po ndodh në brendësi të qytetit ...
Ndërtimi në Butrint, Kumbaro në komision
ABCNews - 11-Oct-2017 21:25
Ndërtimi në Butrint, Kumbaro në komision “Rehabilitim i ligjshëm, përdorëm beton të varfëruar” 11 tetor 2017 21:24 Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, ishte për një seancë dëgjimore në Komisionin e Medias mbi ...
Sherr për Butrintin në Komision, Vokshi: Çfarë është kjo? Kumbaro: Më lër të flas…
Panorama - 11-Oct-2017 21:16
Ka nisur me debate Komisionin e Medias dhe Edukimit në lidhje me ndërtimet që po kryehen në Butrint. Një ditë më parë opozita i kërkoi Kumbaros të ndërpresë punimet në Butrint dhe të tregojë transparencë në lidhje me ...
Butrinti/ “Po ndërtoni muze apo kafene?”, ministrja Kumbaro habit me përgjigjen
Standard - 11-Oct-2017 21:10
Është zhvilluar sot seanca dëgjimore për ndërtimin e parkut të Butrintit, ku në qendër të debatit është vënë ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro si dhe kryetarja e komisionit, Albana Vokshi. Opozita kërkon ndërprerjen ...
Ndërtimet në Butrint, Kumbaro dëshmon në komision
InFokusi - 11-Oct-2017 19:39
Ndërtimet tek parku i Butrintit janë bërë objekt debati pasditen e së mërkurës në komisionin parlamentar përkatës. Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka kërkuar që të ndërpriten ndërtimet deri në marrjen e ...
Debati në komision për ndërtimin në Parkun e Butrintit: Kumbaro tradhëtohet edhe nga deputetët e PS…
Tesheshi - 11-Oct-2017 19:19
Ndërtimi në Parkun e Butrintit, i denoncuar pak ditë më parë, ka shkaktuar debate në Komisionin për Çështjet Sociale, në mbledhjen që po zhvillohet pasditen e sotme. E pranishme në komision ka qenë ministrja e Kulturës, ...
Ndërtimi pa leje në Butrint/ Kumbaro: Nuk shkelet ligji
Syri - 11-Oct-2017 19:15
Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka raportuar sot në Komisionin e Medias dhe Edukimit në lidhje me ndërtimet që po kryhen në Butrint, për të cilat opozita ka vënë alarmin prej pak kohësh se po dëmtohet një objekt i ...
Ndërtimet në Butrint, Kumbaro: UNESCO-n e pyetëm pasi u bë publike çështja
Ekspres - 11-Oct-2017 19:01
Në Komisionin parlamentar të Medias në Kuvend ku po raporton ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro për skandalin e ndërtimeve në Parkun arkeologjik të Butrintit, ajo ka pranuar se UNESCO-n nuk e ka pyetur për çdo ...
‘Butrinti’ bashkon Fidel Yllin me PD: Jam me ju, por mos bëni show
Mapo - 11-Oct-2017 18:59
Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka raportuar sot në seancën dëgjimore për ndërtimin në Butrint. Gjatë seancës deputetët e opozitës kanë kërkuar nga ministrja Kumabro të japë sqarime për ndërtimet që po kryhen në ...
Ministrja Kumbaro: Çfarë po ‘ndërtohet’ në Butrint
Lapsi - 11-Oct-2017 18:58
Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro deklaroi se në Parkun e Butrintit nuk po ndërtohet, por po rehabilitohet një godinë ekzistuese e ndërtuar në vitin 1975. Sipas ministres, ky objekt 5-6 metër katror ka shërbyer herë ...
123
Galeri

Lajmet Kryesore