Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 23:33
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Presidenti Meta nderon veprën dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës dhe familjes Jashari
Koha Jone - 12-Oct-2017 18:10
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. ...
Meta vlerëson kontributin e familjes Rugova e Jashari
Shqiptarja - 12-Oct-2017 18:10
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nderuar veprat dhe kontributet e Ibrahim Rugovës dhe familjes së Adem Jasharit. Meta së pari ka bërë homazhe dhe ka vendosur kurorë me lule tek varri i Ibrahim Rugovës, ndërsa ka ...
Meta nderon veprën dhe kontributet madhore të Rugovës dhe Jasharajve
Illyriapress - 12-Oct-2017 18:09
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës ...
Meta ne Prekaz: Liria ia ka rrnjt ktu
Zeri - 12-Oct-2017 18:06
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. ...
Meta në Kosovë, takime me krerët e partive parlamentare
Syri - 12-Oct-2017 17:54
Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore, Presidenti i Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Presidenti Meta u takuar me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri; me ...
Meta takohet me krerët e partive parlamentare në Kosovë
Koha.net - 12-Oct-2017 17:37
Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Meta u takua me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje,Visar ...
Slavko Simiç i “Srspska”-s: pajtimi serbo-shqiptar, bosht i paqes në rajon
Tesheshi - 12-Oct-2017 17:01
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Listës Serbe, Slavko Simiç pas një takimi që zhvilloi me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se pajtimi i serbëve dhe i shqiptarëve është çelës për ruajtjen e ...
Meta takohet me përfaqësues të Vetëvendosjes
Klan Kosova - 12-Oct-2017 16:41
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta gjatë vizitës zyrtare në Kosovë është pritur nga përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin për këtë takim e ka bërë të ditur, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri në një ...
Meta takon prfaqsuesit e Vetvendosjes, ja far diskutuan
Zeri - 12-Oct-2017 16:16
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta gjatë vizitës zyrtare në Kosovë, të enjten është pritur nga përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje. Në këtë takim sipas kryetarit të Vetëvendosjes, Visar Ymeri është biseduar për ...
Meta takim me krerët e partive parlamentare në Kosovë
Shqiptarja - 12-Oct-2017 15:52
Gjatë vizitës në Kosovë, Presidenti i vendit Ilir Meta ka zhvilluar një takim me krerët e partive politike në Kosovë. Meta u takua me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri; me Kreun e Lidhjes Demokratike të ...
Ilir Meta takon Slavko Simicin e ‘Lista Srpska’
InFokusi - 12-Oct-2017 15:45
Gjatë ditës së dytë të vizitës në Prishtinë, Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Bëhet e ditur se Meta ka takuar Visar Ymeri e VV’së, Isa Mustafen e ...
Të gjitha takimet/ Çfarë diskutoi Presidenti Meta me krerët e partive në Kosovë
BalkanWeb - 12-Oct-2017 15:37
Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Presidenti Meta u takuar me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar ...
Presidenti Ilir Meta zhvilloi takime me krerët e partive parlamentare në Kosovë
Telegraf - 12-Oct-2017 15:36
Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore Presidenti i Republikës Sh. T. Z. Ilir Meta zhvilloi takime...
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka vizituar Lëvizjen Vetëvendosje
Arbresh - 12-Oct-2017 15:32
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka vizituar sot Lëvizjen Vetëvendosje. Lajmin e ka bërë të ditur lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri përmes një statusi në Facebook, shkruan . Ymeri ka thënë se Meta ka uruar ...
Meta e vlerëson si frymëzuese historinë e Adem Jasharit
Indeks Online - 12-Oct-2017 15:30
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës në Prekaz e vlerësoi frymëzuese historinë e Adem Jasharit. Meta në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” foli edhe për ndryshimin që pa nga vizita e mëparshme. Meta tha se ...
Simiq: Pajtimi serbo –shqiptar bosht i paqes në rajon
GazetaFjala - 12-Oct-2017 15:29
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Slavko Simiq është takuar sot në Prishtinë me kryetarin e Shqipërisë Ilir Meta të cilit i ka thënë se pajtimi i serbëve dhe i shqiptarëve është çelës për ruajtjen e paqes e të ...
Meta e cilësoi frymëzuese historinë e Adem Jasharit
Koha.net - 12-Oct-2017 15:13
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës në Prekaz e vlerësoi frymëzuese historinë e Adem Jasharit. Ilir Meta, presidenti i Shqipërisë gjatë vizitës në Prekaz e cilësoi frymëzuese sakrificën e Adem Jasharit dhe ...
Meta e Mustafa: Suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë
Illyriapress - 12-Oct-2017 15:10
Prishtinë, 12 tetor 2017 – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK0, Isa Mustafa, me bashkëpunëtorë priti Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në kumesën e LDK-së thuhet se në këtë takim u bisedua ...
Simiq: Pajtimi serbo –shqiptar bosht i paqes në rajon
Koha.net - 12-Oct-2017 14:53
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Slavko Simiq është takuar sot në Prishtinë me kryetarin e Shqipërisë Ilir Meta të cilit i ka thënë se pajtimi i serbëve dhe i shqiptarëve është çelës për ruajtjen e paqes e të ...
Meta-Mustafës: LDK të vazhdojë kontributin në proceset e integrimit evropian
Mapo - 12-Oct-2017 14:34
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili ndodhet në Prishtinë në kuadër të një vizite zyrtare. Gjatë takimit Presidenti Meta e ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore