Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 23:43
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Ligji për minoritetet, Noka përjashtohet nga seanca
Klan Kosova - 12-Oct-2017 16:22
Projektligji për mbrojtjen e pakicave është debatuar paraditen e kësaj të enjteje në Parlamentin e Shqipërisë, ku deputetit Vangjel Dule ka kërkuar që ky ligj të hiqet nga rendi i ditës, pasi sipas tij nuk është i ...
Rama – Dules: Europa nuk është kishë as xhami
TV Klan - 12-Oct-2017 15:07
Projektligji për mbrojtjen e pakicave kombëtare është bërë shkak për përplasje mes Kryetarit të Partisë së të Drejtave të Njeriut, Vangjel Dule në njërin krah dhe Ministrit të Punëve të Jashtme Ditmir Bushati e ...
Debat për minoritetin në parlament
RTSH - 12-Oct-2017 14:37
Replika të shumta janë shënuar në seancë plenare të së enjtes gjatë diskutimeve për projektligjin për mbrojtjen e pakicave kombëtare. Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka argumentuar se ky ligj nuk sjell asnjë risi, madje ...
Berisha “zbulon” ministrin më të dështuar, ja si ia kthen Bushati
Shqiptarja - 12-Oct-2017 14:05
Vijojnë debatet e ashpra në Kuvend, teksa deputetët po diskutojnë për ligjin e pakicave kombëtare. Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur nga vendi për këtë ligj, duke hedhur akuza të forta ndaj ministrit të Jashtëm, ...
Ligji për minoritetet debat në Parlamentin e Shqipërisë, replika Rama-Dule
Ina-Online - 12-Oct-2017 13:57
Tiranë, 12 tetor – Ligji për pakicat ka qenë temë debati në seancën e sotme të Parlamentit të Shqipërisë. Fillimisht ka qenë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule që ka kërkuar nisjen e diskutimeve për ligjin në fjalë, ndaj të ...
Ligji për pakicat kombëtare, Rama: Sipas frymës së BE-së
24 Ore - 12-Oct-2017 13:44
Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend se, projektligji “Për mbrojtjen e pakicave kombëtare” është krenari për këtë parlament, pasi garantohet respektimi i minoriteteve. Kryeministri Rama replikoi në Kuvend me ...
Ligji për minoritetet debat në Parlamentin e Shqipërisë, replika Rama-Dule
Zhurnal - 12-Oct-2017 13:41
Ligji për pakicat ka qenë temë debati në seancën e sotme të Parlamentit të Shqipërisë.
Ligji për minoritetet, replika Rama-Dule. Noka përjashtohet nga seanca
24 Ore - 12-Oct-2017 13:31
Projektligji për mbrojtjen e pakicave është debatuar paraditen e kësaj të enjteje në Parlament, ku deputetit Vangjel Dule ka kërkuar që ky ligj të hiqet nga rendi i ditës, pasi sipas tij nuk është i plotë. Kërkesa është ...
Berisha: Ligji për pakicat nuk mund të burojë nga ministria e Jashtme
OraNews - 12-Oct-2017 13:19
Ish-kryeministri Sali Berisha nuk u shpreh kundër ligjit për minoritetet, por ai tha se ky ligj nuk mund të burojë nga ministria e Jashtme. Berisha: Në historinë e parlamentit ky është ligji i parë që një ministër i ...
Kuvendi, debat për pakicat
VizionPlus - 12-Oct-2017 12:44
Ligji per minoritetet ka pasur nje kundërshtar te ashpër, dhe ky është kryetari i Partisë Bashkimi per te Drejtat e Njeriut Vangjel Dule, sipas te cilit ky draft bën hapa pas ne raport me konventën per mbrojtjen e ...
Rama i përvishet Dules: S’e ke nga mendjeleshtësia Vangjeli, zotrote mos eja këtu dhe…
Panorama - 12-Oct-2017 12:34
Pas debatit mes kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dule dhe ministrit të Jashtëm Bushati ka reaguar nga foltorja e Kuvendit kryeministri Edi Rama. Ai duke akuzuar Dulen se i vë në gojë fjalë që nuk i ka thënë, e ka cilësuar atë ...
Berisha: Ligji për pakicat nuk mund të burojë nga ministria e Jashtme
Koha Jone - 12-Oct-2017 12:13
Ish-kryeministri Sali Berisha nuk u shpreh kundër ligjit për minoritetet, por ai tha se ky ligj nuk mund të burojë nga ministria e Jashtme. Berisha: Në historinë e parlamentit ky është ligji i parë që një ministër i ...
Replika Rama-Dule për Ligjin për minoriteteve
Koha.net - 12-Oct-2017 11:50
Ligji për pakicat ka qenë temë debati në seancën e kësaj të enjteje të Parlamentit të Shqipërisë. Ka qenë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule që ka kërkuar nisjen e diskutimeve për këtë ligj , ndaj të cilit ka shprehur ...
Berisha i del në krah Dules: Ditmir, mos krijo mollën e sherrit…
Tesheshi - 12-Oct-2017 11:47
Ish-kryeministri Sali Berisha i ka dalë në krah kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dule, në debatin që ky i fundit ka pasur gjatë seancës parlamentare me ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati, në lidhje me pr/ligjin për pakicat ...
Rama: Vangjel, Europa nuk është as kishë as xhami
Ina-Online - 12-Oct-2017 11:44
Ligji per pakicat kombetare ka hapur debat ne Parlament. Pas replikave mes ministrit te Jashtem ditmir Bushati dhe kreut te PBDNJ-se, Vangjel Dules ka reaguar nga foltorja e Kuvendit kryeministri Edi Rama. Ai duke ...
Kuvend, Rama-Dules: Vangjel, ti je një minoritar që je gjithnjë e më pak përfaqësues… (video)
Tesheshi - 12-Oct-2017 11:37
Kryeministri Edi Rama është përfshirë në debatin që po zhvillohet në Kuvend mbi pr/ligjit përpakicat kombëtare. Pas replikave mes ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, dhe kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dule, ka reaguar ...
Pr.ligji për pakicat: Berisha replikon me Bushatin: Pazare mafioze që shkelin Kushtetutën
Standard - 12-Oct-2017 11:37
Pr.ligji për pakicat etnike ka krijuar debate në seancën Kuvendit. Ish kryeministri Sali Berisha u shpreh se ky ligj paraqitet nga ministria e Jashtme sikur çështjet e minoriteteve janë afera të jashtme të këtij vendi. ...
Pr.ligji për pakicat/ Berisha replikon me Bushatin: Pazare mafioze që shkelin Kushtetutën
Telegraf - 12-Oct-2017 11:36
Pr.ligji për pakicat etnike ka krijuar debate në seancën Kuvendit...
Pr.ligji për pakicat, Rama-Dules: Vangjeli ti je minoritar, Evropa nuk është kishë e xhami
Telegraf - 12-Oct-2017 11:36
Kreu i PBDNJ,Vangjel Dule ka replikuar me kryeministrin...
Berisha: Jo ligji i minoritetit, po ministria e Jashtme një dështim, bum rivaliteti i klaneve mafioze
Syri - 12-Oct-2017 11:36
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka kritikuar ashpër në Kuvend, jo projektligjin për pakicat kombëtare, por faktin që ai po trajtohej nga Ministria e Jashtme. "Ky ligj nuk mund të burojë nga Ministria e Jashtme, - tha ...
12
Galeri

Lajmet Kryesore