Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 16:42
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Ja si ndahen anëtarët e BE, nëse votohet sot për Shqipërinë
Zhurnal - 12-Oct-2017 13:44
Pas mbështetjes së kryeministrit italian Gentiloni për çeljen e negociatave të anëtarësimit me Bashkimin Europian, në
Rama në Itali, Gentiloni: Koha për hapjen e negociatave BE-Shqipëri ka ardhur
24 Ore - 12-Oct-2017 13:28
Me date 11 tetor, kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë zyrtare në Itali, ku u takua me kryeministrin e italise Paolo Gentioni. Po japim deklaratat perkatese te dhena ne konferencen per shtyp: Kryeministri Paolo ...
Ja si ndahen anëtarët e BE, nëse votohet sot për Shqipërinë
Koha Jone - 12-Oct-2017 12:13
Pas mbështetjes së kryeministrit italian Gentiloni për çeljen e negociatave të anëtarësimit me Bashkimin Europian, në ndihmë të Shqipërisë kanë ardhur edhe komentet e ministrit të jashtëm polak. “Procesi i integrimi ...
Hapja e negociatave. Ja si ndahen anëtarët e BE, nëse votohet sot për Shqipërinë
Syri - 12-Oct-2017 11:17
Pas mbështetjes së kryeministrit italian Gentiloni për çeljen e negociatave të anëtarësimit me Bashkimin Europian, në ndihmë të Shqipërisë kanë ardhur edhe komentet e ministrit të jashtëm polak. “Procesi i integrimi ...
Xhentiloni: Në dhjetor BE do të marrë në diskutim çështjen e pranimit të Shqipërisë
RTSH - 12-Oct-2017 09:17
Në dhjetor të këti viti BE do të marrë në diskutim çështjen e pranimit të Shqipërisë në BE. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri italian Paolo Xhentiloni gjatë konferencë së përbashkët për shtyp me kryeministrin ...
Gentiloni: Është koha për hapjen e negociatave me Shqipërinë
Klan Kosova - 12-Oct-2017 08:34
Italia është një nga mbështetësit kryesorë të rrugëtimit europian të Shqipërisë dhe Edi Rama rikonfirmimin e mori sërish gjatë vizitës zyrtare në Romë. Hapja e negociatave dhe bashkëpunimi ekonomik mes dy vendeve ...
Italia mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë
TV Klan - 12-Oct-2017 05:05
Të parën vizitë zytare në vendet e BE pas rikonfirmimit të tij si kryeministër, Edi Rama e zhvilloi këtë të mërkurë në Romë me ftesë të homologut italian Paolo Gentiloni. Në këtë takim Rama ka marrë mbështetjen e fortë ...
Gentiloni: Është koha për hapjen e negociatave me Shqipërinë
Flaka - 11-Oct-2017 23:26
Italia është një nga mbështetësit kryesorë të rrugëtimit europian të Shqipërisë dhe Edi Rama rikonfirmimin e mori sërish gjatë vizitës zyrtare në Romë. Hapja e negociatave dhe bashkëpunimi ekonomik mes dy vendeve ...
Negociatat me BE, Rama: Ne i kemi bërë detyrat, të hapen në 2018
OraNews - 11-Oct-2017 22:19
Pas takimit me homologun italian, Rama dhe Gentiloni dolën në një konferencë të përbashkët për mediat ku konfirmuan bashkëpunimin mes dy vendeve. Për kreun e qeverisë shqiptare, hapja e negociatave është në dorë të ...
Shqipëria në BE dhe lufta kundër drogës, Rama – Gentiloni: Italia, avokatja kryesore e Shqipërisë
Panorama - 11-Oct-2017 21:16
Kryeministri Edi Rama ndodhet sot ne Rome në një vizitë zyrtare, ku ka takuar homologun italian Paolo Gentiloni. Liderat e dy vendeve zhvilluan një konferencë për mediat, ku pjesë e diskutimeve ishin bashkëpunimi në ...
Rama vizitë zyrtare në Itali
ABCNews - 11-Oct-2017 20:23
Rama vizitë zyrtare në Itali Gentiloni: “Ka ardhur koha për të hapur negociatat me BE” 11 tetor 2017 20:20 Kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë zyrtare në Itali, gjatë të cilës u prit nga homologu Paolo Gentiloni. ...
Kryeministri Rama vizitë në Itali
TV Klan - 11-Oct-2017 19:05
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Itali për një takim me homologun Paolo Gentiloni. Në faqen zyrtare të Kryeministrit të Italisë bëhet e ditur se Gentiloni do të presë sot Kryeministrin shqiptar, në orën 13:30 për një ...
Kryeministri Rama vizitë në Itali, takim me homologun Xhentiloni
TV Klan - 11-Oct-2017 19:05
Shqipëria dhe Italia po kërkojnë të bëjnë hapa përpara me bashkëpunimin në fusha te rëndësishme, si siguria, drejtësia, ekonomia dhe kultura. Nevoja e rritjes së bashkëpunimit është theksuar në takimin e zhvilluar pak ...
Një vizitë me bilanc afirmimin e "miqësisë së përhershme"
Respublica - 11-Oct-2017 18:52
Rastësi apo jo, fakt është se kryeministri I Shqipërisë ndohet në një vizitë zyrtare në Itaii, ditën që “miku i tij Rexhep” ndodhet në Serbi dhe shpallte partneritetin me Serbinë. Do të duhet të presim njoftimet zyrtare ...
Gentiloni: Është koha për hapjen e negociatave me Shqipërinë
Portalb - 11-Oct-2017 18:49
“Besoj se koha për të hapur negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë në BE është maturuar”. Kështu ka deklaruar kryeministri i Italisë, Paolo Gentiloni, në konferencën e përbashkët për shtyp me homologun shqiptar Edi ...
Rama takon në Romë kryeministrin italian, atletet e bardha i lë në shtëpi
Mapo - 11-Oct-2017 18:35
Kryeministri shqiptar, Edi Rama takoi sot homologun e tij italian, Paolo Gentilonin në Romë. Nga pamjet që u shpërndanë për mediat, duket se Rama zgjodhi të përshtasë veshjen e tij me rëndësinë e takimit, duke ...
Rama- Gentiloni: Italia mbështet integrimin, reformat kanë dhënë rezultat
Java News - 11-Oct-2017 18:28
Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë zyrtare në Itali, me ftesë të homologut të tij italian, Paolo Gentiloni. Kjo është vizita e parë e Ramës në Itali, pas marrjes së mandatit të dytë në krye të qeverisë ...
Gentiloni: Italia, avokatja e Shqipërisë. Koha për hapjen e negociatave
Gazeta Shqip - 11-Oct-2017 18:27
Në një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun italian, Paolo Gentiloni, kryeministri Edi Rama deklaroi se Italia i ka dhënë dhe vazhdon t’i japë shumë Shqipërisë. Gjatë fjalës së tij kreu i qeverisë tha se ...
Rama-Gentiloni: Italia, avokatja kryesore Shqipërisë për në BE
Syri - 11-Oct-2017 18:23
Kryeministri Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Itali, ku është pritur nga homologu i tij, Paolo Gentiloni. Pas takimit, liderët e dy vendeve zhvilluan një konferencë për mediat, ku pjesë e diskutimeve ishin ...
Gentiloni: Është koha për hapjen e negociatave me Shqipërinë
Alsat-M - 11-Oct-2017 18:17
“Besoj se koha për të hapur negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë në BE është maturuar”. Kështu ka deklaruar kryeministri i Italisë, Paolo Gentiloni, në konferencën e përbashkët për shtyp me homologun shqiptar Edi ...
123
Galeri

Lajmet Kryesore