Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 16:42
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Masakra në Lushnje/ Shoqërohet nipi i Aldo Bares. Një i dyshuar për ngjarjen
TV Klan - 12-Oct-2017 17:30
Një ditë pas masakrës së ndodhur në qytetin e Lushnjes, autoritetet kanë një të dyshuar. Burime nga Prokuroria e Lushnjes, për ABC News thanë se ai është Laert Haxhiu. Ky i fundit është i shpallur në kërkim, pasi është ...
Identifikohen autorët e masakrës së Lushnjes
TV Klan - 12-Oct-2017 17:30
Pak orë pas masakrës me 2 të vdekur e 2 të plagosur në qytetin e Lushnjes, autoritetet kanë arritur të identifikojnë 2 persona si autorë të kësaj ngjarjeje. Ata janë Laert Haxhiu dhe Orges Bilbili, të dy me precedentë ...
DËSHMITË/ Nipi i Aldo Bares u largua nga lokali 30 minuta para masakrës
Syri - 12-Oct-2017 17:18
Detaje të reja bëhen me dije nga atentati i dyfishtë i një dite më parë, ku në një kafe në rrugë, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Urës së Përroit”, në Lushnjë u ekzekutuan Jurgen Hoxha dhe Zamir Latifi, si dhe u plagos ...
Atentati për hakmarrje, identifikohen vrasësit. Shënjeshtra shpëtoi
Top Channel - 12-Oct-2017 17:13
Forcat speciale dhe drejtues të lartë të Policisë po qëndrojnë në Lushnje, për të lokalizuar Laert Haxhiun dhe Orgest Bilbilin, autorët e atentatit ku mbetën të vrarë Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha. Qytetarët janë ende ...
DËSHMITË/ Nipi i Aldo Bares iku nga lokali 30 minuta para masakrës në Lushnjë
BalkanWeb - 12-Oct-2017 16:52
LUSHNJE- “BalkanWeb” mëson të tjera detaje nga atentati i dyfishtë i një dite më parë, ku në një kafe në rrugë, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Urës së Përroit”, në Lushnjë u ekzekutuan Jurgen Hoxha dhe Zamir Latifi, ...
Historiku i Bandës së Lushnjës, vrasjet monstruoze mes tyre dhe krimet që vazhdojnë
Dritare.net - 12-Oct-2017 16:44
Edhe pse kanë kaluar 21 vite nga krijimi i Bandës së Lushnjes përsëri, hasmëritë në atë qytetet, vijojnë të jenë prezent. Kjo është dinamika e ekzekutimeve, me dy grupeve, ai i Aldo Bares dhe Artur Dajës. Banda ...
Familjarët e nipit të ‘Aldo Bares’: S’ka lidhje me ngjarjen, po na implikon media dhe politika
Koha Jone - 12-Oct-2017 16:41
Policia po punon për zbardhejen e ngjarjes së rëndë të ndodhur ditën e djehsme në Lushnje ku mbetën të vdekur dy persona. Një ndër personat e shoqëruar për këtë ngjarje është edhe Xhulio Shkurti, nipi i Aldo Bares. ...
35 plumba mbi viktimën, rivalët e Bares i bëjnë trupin shoshë të riut
Lajm Press - 12-Oct-2017 16:35
Në foto është burri që u mbijetoi bresherive të kallashnikovit në Lushnjë. Një plumb e preku në këmbë. Eshtë jashtë rrezikut për jetën. Bujar Turku po kalonte pranë lokalit ku ishin ulur shenjestrat e atentatorëve, në ...
Vrasjet në Lushnjë/ Kush është rivali i Aldo Bares, që vrau ‘Iriqin’
Mapo - 12-Oct-2017 16:35
Laert Haxhiu, personi i shpallur në kërkim si autor i dyshuar për atentatin e djeshëm në Lushnjë, ku mbetën të vrarë dy të rinj, nuk është një emër i panjohur për policinë. Haxhiu, 25 vjeç, i cilësuar si pjesë e bandës ...
Rikthehen ‘hijet’ e 97-ës, ‘komisariati i Aldos’ dhe shëtitja me kokën e armikut, lufta e egër e bandave
Java News - 12-Oct-2017 16:35
Vrasja e dy personave në qytetin e Lushnjes, të cilët njihen si persona të afërt me Aldo Baren ka rikthyer edhe njëherë hijet e përplasjeve mes bandave të ’97-ës. Dy viktimat, vetëm 10 minuta para se të ekzekutoheshin ...
Historiku i Bandës së Lushnjes, vrasjet monstruoze mes tyre dhe krimet që vazhdojnë
Indeks Online - 12-Oct-2017 16:22
Edhe pse kanë kaluar 21 vite nga krijimi i Bandës së Lushnjes përsëri, hasmëritë në atë qytetet, vijojnë të jenë prezent. Kjo është dinamika e ekzekutimeve, me dy grupeve, ai i Aldo Bares dhe Artur Dajës. Banda ...
Historiku i Bandës së Lushnjes, vrasjet monstruoze mes tyre dhe krimet që vazhdojnë
Syri - 12-Oct-2017 16:18
Edhe pse kanë kaluar 21 vite nga krijimi i Bandës së Lushnjes përsëri, hasmëritë në atë qytetet, vijojnë të jenë prezent. Kjo është dinamika e ekzekutimeve, me dy grupeve, ai i Aldo Bares dhe Artur Dajës. Banda ...
Familjarët e nipit të ‘Aldo Bares’: S’ka lidhje me ngjarjen, po na implikon media dhe politika
Mapo - 12-Oct-2017 16:17
Policia po punon për zbardhejen e ngjarjes së rëndë të ndodhur ditën e djehsme në Lushnje ku mbetën të vdekur dy persona. Një ndër personat e shoqëruar për këtë ngjarje është edhe Xhulio Shkurti, nipi i Aldo Bares. ...
Lushnje/Mbi 30 plumba në trup… masakra ndaj dy të rinjëve
Koha Jone - 12-Oct-2017 15:57
Dalin detaje të reja nga masakra në Lushnje, sa i përket vrasjes së dy të rinjve ndodhur pasditen e djeshme. Burime nga policia bëjnë me dije se dy autorët e dyshuar që janë shpallur edhe në kërkim janë: Laert Haxhiu ...
"una na vran"! Si u tentua "shfarosja" n Lushnje, kalimtarit i kalon vdekja para syve!
Bota Sot - 12-Oct-2017 15:57
Një burrë i ka shpëtuar mrekullisht breshërive të kallashnikovit në atentatin e djeshëm në Lushnje që i mori jetën dy të rinjve dhe la të plagosur një person të tretë. Një plumb e preku atë në këmbë. Por Bujar Turku, ...
“Çuna na vranë…” Fjalët e fundit të një prej viktimave në Lushnje
Java News - 12-Oct-2017 15:43
Një burrë i ka shpëtuar mrekullisht breshërive të kallashnikovit në atentatin e djeshëm në Lushnje që i mori jetën dy të rinjve dhe la të plagosur një person të tretë. Një plumb e preku atë në këmbë. Por Bujar Turku, ...
Historiku i Bandës së Lushnjes, vrasjet monstruoze
ABCNews - 12-Oct-2017 15:32
Historiku i Bandës së Lushnjes, vrasjet monstruoze Artur Dajës i prenë kokën, e ekspozuan në qytet 12 tetor 2017 15:30 Edhe pse kanë kuluar 21 vite nga krijimi i Bandës së Lushnjes përsëri, hasmëritë në atë qytetet, ...
Shprthen lufta mes bandave, tmerr n Lushnje
Zeri - 12-Oct-2017 15:16
Historia e përgjakshme e Elbasanit mund të riprodhohet edhe në Lushnje, një qytet që ka përjetuar orë të gjata tmerri sot në mbrëmje. Dy të vrarët dhe tre të plagosurit, (njëri prej të cilëve rëndë) janë dëshmia më e ...
Vlorë, tentohet të digjet me benzinë makina e 62-vjeçarit
Gazeta Shqip - 12-Oct-2017 15:13
Një automjet i parkuar është tentuar që të digjet me benzinë gjatë natës. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Vlorës. Sipas policisë, persona ende të paidentifikuar kanë shkuar gjatë natës në lagjen “Isa ...
Masakra e Lushnjës
ABCNews - 12-Oct-2017 15:11
Masakra e Lushnjës Si u sulmua grupi i nipit të Aldo Bares, cili ishte qëllimi i autorëve 12 tetor 2017 15:08 Në foto është burri që u mbijetoi bresherive të kallashnikovit në Lushnjë. Një plumb e preku në këmbë. Eshtë ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore