Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 17:43
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Deklarata e PD/Marrëveshja e 18 Majit vdiq – në themel të saj, zgjedhjet e lira dhe ndërprerja e aleancës me krimin
Gazeta55 - 13-Sep-2017 09:49
Në fjalën e tij të parë në Parlament, kryetari Lulzim Basha deklaroi vdekjen dhe varrosjen e marrëveshjes së 18 majit me Edi Ramën. Kreu i PD theksoi se kjo marrëveshje vdiq, pasi themeli i saj ishin zgjedhjet e lira e ...
Basha: Programi “Rama2” konfirmon kalimin e ekonomisë kombëtare në pronësi të oligarkëve
Gazeta55 - 13-Sep-2017 09:37
Kryetari i Opozitës, Lulzim Basha deklaroi se programi Rama2 është bosh dhe një dëshmi se qeveria ka braktisur interesat qytetare. Ky dokument pa përmbajtje, pa analizë e argumentim sipas Bashës konfirmon planin e Edi ...
Rama, asnjë interes për integrimin Europian-marrëdhëniet me fqinjët në nivelet më të ulëta
Gazeta55 - 13-Sep-2017 09:34
Kreu i PD theksoi gjate fjales ne parlament se Edi Rama nuk ka asnjë interes për proceset integruese të vendin tonë, pasi ai nuk mund të përmbushë reformat që kërkojnë shkëputjen nga krimi, lufta kundër drogës, ...
Basha: Rama prishi paktin e 18 majit !
AlMaKos - 13-Sep-2017 07:33
Marrëveshja e 18 majit të kaluar, e “lidhur” mes PS-së dhe PD-së ka vdekur. Deklarata është bërë nga njëri prej protagonistëve të kësaj marrëveshje, Lulzim Basha, i cili thekson se shkaku i ndërprerjes së kontratës ka ...
Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq
Albportali - 13-Sep-2017 01:20
Në Shqipëri kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha sot se marrëveshja e 18 majit të kaluar, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur për shkak të manipulimit siç u shpreh ai, të zgjedhjeve të 25 qershorit. ...
Basha: Marrëveshja me Ramën ka vdekur
Indeks Online - 12-Sep-2017 21:57
Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të 25 qershorit. Në ...
“Njëri me bukë e tjetri me gurë”, diferencat mesazhpërcjellëse në fjalimet e Ramës dhe Bashës
Tesheshi - 12-Sep-2017 21:37
Kreu i PD-së Lulzim Basha, mbajti të parën fjalë këtë të martë në Parlamentin e ri të dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit. Ajo pasonte atë të kryeministrit Rama, një ditë më parë, e cila u dallua për notat paqtuese me ...
Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq
AlMaKos - 12-Sep-2017 21:33
Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të 25 qershorit. Në ...
Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq
Koha.net - 12-Sep-2017 21:03
Në Shqipëri kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha sot se marrëveshja e 18 majit të kaluar, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur për shkak të manipulimit siç u shpreh ai, të zgjedhjeve të 25 qershorit. ...
Basha: “Rama 1”, qeveria e dështimit
AlbInfo - 12-Sep-2017 17:33
Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha në fjalimin e parë në Kuvend si kryetar i opozitës, ka kritikuar ashpër qeverinë “Rama 1” të cilën e ka quajtur të dështuar. “Para 4 viteve, Edi Rama erdhi këtu ...
Shqipëri, debat i ashpër në Kuvend për Qeverinë e re
Alsat-M - 12-Sep-2017 15:36
Debat i ashpër në Kuvendin e Shqipërisë. Në fjalën e tij të parë në Parlament, kryetari i opozitës Lulzim Basha deklaroi vdekjen dhe varrosjen e marrëveshjes së 18 majit me Edi Ramën. Por nga ana tjetër ai tha se ...
Fara e keqe në politikë
Respublica - 12-Sep-2017 15:36
Duke parë mënyrën e sjelljes politike dhe vendimet e njëpasnjëshme që mori qysh pas Pazarit të 18 majit, nuk është kurrfarë fyerje të thuhet se Lulzim Basha përfaqëson jë farë të keqe në politikën shqiptare. Jo se të ...
Përfundon takimi me ambasadorin Donald Lu, Basha nuk jep detaje
Standard - 12-Sep-2017 15:20
Dreka mes kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe amabasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu, ka përfunduar pas rreth 1 ore. Dy zyrtarët u takuan rreth orës 13:00 të mesditës së ...
Basha: Marrëveshja e 18 Majit ka vdekur
TV Klan - 12-Sep-2017 14:38
Në seancën e sotme plenare, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, teksa fliste për programin e ri qeveritar tha se marrëveshja e 18 Majit mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur me zgjedhjet e 25 qershorit. ...
Përfundon takimi me ambasadorin Donald Lu, Basha nuk jep shpjegime për mediat
Lexo - 12-Sep-2017 14:30
Dreka mes kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe amabasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu, ka përfunduar pas rreth 1 ore. Dy zyrtarët u takuan rreth orës 13:00 të mesditës së ...
Shpallja e Bashës në Kuvend
ABCNews - 12-Sep-2017 14:18
Shpallja e Bashës në Kuvend “18 maji” vdiq e u varros, duhet reformë në themel e politikës 12 shtator 2017 14:15 Në fjalën e tij të parë në Parlament, kryetari i opozitës Lulzim Basha deklaroi vdekjen dhe varrosjen e ...
Përfundon takimi me ambasadorin Donald Lu, Basha refuzon të japë detaje. Për çfarë biseduan?
BalkanWeb - 12-Sep-2017 14:14
Dreka mes kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe amabasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu, ka përfunduar pas rreth 1 ore. Dy zyrtarët u takuan rreth orës 13:00 të mesditës së ...
Lë seancën parlamentare, Basha drekon me Donald Lu
Standard - 12-Sep-2017 13:30
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po drekon me amabasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Donald Lu. Gazetarja e News24, Elda Menga, raporton për BalkanWeb se ata po drekojnë në një lokal në zonën e ...
Basha drekë pune me ambasadorim amerikan në Tiranë, Donald Lu
Java News - 12-Sep-2017 13:26
Kryetari i PD Lulzim Basha është duke zhvilluar në këto momente një drekë punë me ambasadorim amerikan në Tiranë, Donald Lu. Takmi po zhvillohet në një nga lokalet në ish- bllok në kryeqytet. Kreu i PD pak më herët ...
Lë seancën parlamentare, Lulzim Basha drekon me Donald Lu
BalkanWeb - 12-Sep-2017 13:21
TIRANE – Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po drekon me amabasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Donald Lu. Gazetarja e News24, Elda Menga, raporton për BalkanWeb se ata po drekojnë në një lokal në ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore