Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 17:50
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Kuvendi i Shqipërisë miraton programin e qeverisë
AlbInfo - 13-Sep-2017 16:25
Kuvendi i Shqipërisë në seancën e cila ka zgjatur gjatë tërë ditës ka arritur të miratojë programin qeverisës me 78 vota për dhe 51 kundër. Reforma në drejtësi dhe vetting-u mbeten për qeverinë shtyllat kryesore në këtë ...
Aqif Rakipi mes 78 deputetëve që votuan pro programit “Rama 2”
OraNews - 13-Sep-2017 15:40
Zbulohet emrat e deputetëve që votuan pro dhe kush kundër programit të qeverisë Rama II”. Debati për programin në parlament zgjati 21 orë dhe programi u votua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Nga procesverbali i siguruar ...
Parlamenti; Votimet për qeverinë dhe programi
RTSH - 13-Sep-2017 15:06
Seanca maratonë e Parlamentit për debatin mbi programin e qeverisë, ka përfunduar punimet në orën 7 të mëngjesit të së mërkurës. 121 deputetë kanë mbajtur fjalën e tyre duke qartësuar dallimet dhe kundërshtitë mes ...
Votimi i qeverisë, zbardhen tabulatet. Si i bëri mazhoranca 78 vota, deputetët që munguan dhe vendimi që Berisha
BalkanWeb - 13-Sep-2017 14:24
Pas 21 orësh diskutimesh dhe debati, Kuvendi votoi sot me 78 vota pro dhe 51 kundër kabinetin e ri qeveritar të drejtuar nga kryeministri Edi Rama dhe programin e tij qeverisës për 4 vitet e ardhshme. “BalkanWeb” ka ...
Votimi i kryetarëve të Komisioneve, në seancën e radhës
Telegraf - 13-Sep-2017 13:44
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka thirrur sot në orën 18:00 kryetarët....
PS ka 74 deputetë, por “Rama2” morri 78 vota: ja ligjvënësit që votuan pro…
Tesheshi - 13-Sep-2017 13:33
Qeveria “Rama2” u miratua në Kuvend me 78 vota, 4 më shumë se numri i deputetëve që ka grupi parlamentar socialist. Votimi u bë i hapur, ashtu sikundër e përcakton edhe rregullorja e Kuvendit. Por cilët ishin deputetët ...
Parlamenti votëbeson qeverinë “Rama 2”
RTSH - 13-Sep-2017 13:20
Parlamenti i Shqipërisë e përfundoi në orën 7 të mëngjesit të sotëm seancën e debatit mbi programin e qeverisë. Që prej mëngjesit të ditës së djeshme kur nisi maratona e diskutimeve, 121 deputetë folën në foltoren e ...
Votimi i kryetarëve të Komisioneve, në seancën e radhës
Koha Jone - 13-Sep-2017 13:11
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka thirrur sot në orën 18:00 kryetarët e grupeve parlamentare për të caktuar seancën e radhës. Ndërkohë grupet parlamentare duhet të caktojnë kryetarët e komisioneve dhe shpërndarjen e ...
LSI cakton deputetët për komisionet parlamentare
OraNews - 13-Sep-2017 13:10
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka thirrur sot në orën 18:00 kryetarët e grupeve parlamentare për të caktuar seancën e radhës. Ndërkohë grupet parlamentare duhet të caktojnë kryetarët e komisioneve dhe shpërndarjen e ...
Katër deputetët jo socialist që votuan për Edi Ramën
Indeks Online - 13-Sep-2017 13:04
Maxhoranca e kryesuar nga Edi Rama mori 78 vota sot në mëngjes në Kuvend, ndërkohë që ka 74 deputetë aty.Duke patur këtë numër të madh votash, Ramës nuk i është dashur të sforcohet për të gjetur aleatë të besueshëm. ...
Seanca për votimin e kryetarëve të Komisioneve, Ruçi thërret krerët e grupeve
Java News - 13-Sep-2017 12:54
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka thirrur sot në orën 18:00 kryetarët e grupeve parlamentare për të caktuar seancën e radhës. Ndërkohë grupet parlamentare duhet të caktojnë kryetarët e komisioneve dhe shpërndarjen e ...
Paloka sulmon “Rama 2”:  Kërkoi  votëbesim në errësirën e natën
Shqiptarja - 13-Sep-2017 12:31
Programi i qeverisë “Rama 2” ka marrë bekimin deputetëve, pas një sage të gjatë debatesh, që vijuan përgjatë gjithë ditës së djeshme, duke marrë fund në orët e para të mëngjesit të sotëm. Parlamenti ka miratuar me 78 ...
Paloka: Qeveri e errësirës, u miratua në një parlament të ngrysur si fytyra e Gramozit
BalkanWeb - 13-Sep-2017 12:19
Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka ironizuar miratimin e programit të qeverisë “Rama 2” në parlament natën vonë. Në një status në Facebook, ai shkruan se edhe Rama edhe votëbesimin e kërkoi në “errësirën ...
FOTOT/ Seanca maratonë, deputetët i zë gjumi në Parlament
Java News - 13-Sep-2017 12:01
Një seanca e gjatë dhe maratonë ka qenë ajo e djeshma, e cila zgjati deri në orët e para të mëngjesot të sotëm, teksa diskutohej mbi programin e qeverisë së mandatit të ri. Programi “Rama 2” u miratua këtë mëngjes me 78 ...
Çudia në “ERTV” e Ramës: Spiropali në rekord si më e ndjekura, Tahiri më i pëlqyeri dhe Basha…
Koha Jone - 13-Sep-2017 11:56
Seanca maratonë në parlament, ku fjalën e morën 128 deputetë, u mbyll mëngjesin e sotëm me 78 vota pro dhe 51 kundër, për programin 4-vjeçar të qeverisë “Rama 2”. Interes të lartë kishte kjo seancë, e cila u pasqyrua ...
Zyrtarizohet sot qeveria ‘Rama 2’, ja çfarë do të ndodhë pasdite
Koha Jone - 13-Sep-2017 11:50
Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë e cila ...
FOTOT/ Deputetët i zë gjumi në sallën e Kuvendit, ja cilët morën një dremitje gjatë fjalës së Ramës
GazetaTema - 13-Sep-2017 11:49
Një seanca e gjatë dhe maratonë ka qenë ajo e djeshma, e cila zgjati deri në orët e para të mëngjesot të sotëm, teksa diskutohej mbi programin e qeverisë së mandatit të ri. Programi “Rama 2” u miratua këtë mëngjes me 78 ...
Qeveria “Rama 2” betohet sot tek Presidenti
Klan Kosova - 13-Sep-2017 11:30
Kryeministri dhe ministrat e qeverisë “Rama 2” do të betohen në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. E ndërsa gjatë ditës së djeshme, u zhvillua seanca maratonë e cila përfundoi në orët e para të mëngjesit të ditës ...
Qeveria merr besimin në parlament
24 Ore - 13-Sep-2017 11:26
Në Shqipëri qeveria e re e kryeministrit Edi Rama mori sot në mëngjes besimin e parlamentit me 78 vota në favor dhe 51 kundër programit dhe kabinetit të tij. Votimi u krye në mbyllje të një seance maratonë e cila zgjati ...
Zyrtarizohet sot qeveria ‘Rama 2’, ja çfarë do të ndodhë pasdite
Syri - 13-Sep-2017 11:26
Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë e cila ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore