Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 17:33
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
N 'hall' me marrveshjen pr demarkacionin
Zeri - 13-Sep-2017 16:52
Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes aktuale apo ...
Në ‘hall’ me marrëveshjen për demarkacionin
Arbresh - 13-Sep-2017 16:40
Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes aktuale apo ...
Në 'hall' me marrëveshjen për demarkacionin
Indeks Online - 13-Sep-2017 16:38
Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që t’i rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes aktuale apo ...
?Demarkacioni, Haradinaj merr vendimin e parë kundër
Shqiptarja - 13-Sep-2017 16:14
Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi sot mbledhjen e parë të qeverisë, në të cilën preku edhe çështjen mjaft të debatuar mes Kosovës dhe Malit të Zi, atë të Demarkacionit. Kryeministri Haradinaj ...
Haradinaj provon të korrigjojë demarkacionin
TV Klan - 13-Sep-2017 16:01
Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re të Kosovës, ...
Amerika nuk mbështet version tjetër të Demarkacionit
Albportali - 13-Sep-2017 15:21
Zyrtarë të Ambasadës Amerikane në Prishtinë kanë deklaruar për gazetën “Zëri” se e mbështesin Marrëveshjen për Demarkimin e Kufirit të arritur mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Malit të Zi në vitin 2015, e cila, sipas ...
Haradinaj shkarkoi kundërligjshëm Komisionin për Demarkacion! (Dokument)
AlMaKos - 13-Sep-2017 14:47
Me vendimin e parë të tij si kryeministër, Ramush Haradinaj duket se ka bërë shkelje ligjore. I pari i ekzekutivit po del se kundërligjshëm ka shkarkuar Komisionin Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit ...
Haradinaj reagon për Demarkacionin: Besoj se SHBA do të mbështesë propozimin e ri
Lexo - 13-Sep-2017 13:48
Ndërsa Ambasada amerikane e ka bërë të qartë se mbështesin marrëveshjen për demarkimin e kufirit të arritur mes qeverisë së Kosovës dhe asaj të Malit të Zi, në vitin 2015, e cila, sipas tyre, rezultoi me mos humbje të ...
Demarkacioni, Haradinaj: Besoj se SHBA do të mbështesë propozimin e ri
GazetaTema - 13-Sep-2017 13:35
Ndërsa Ambasada amerikane e ka bërë të qartë se mbështesin marrëveshjen për demarkimin e kufirit të arritur mes qeverisë së Kosovës dhe asaj të Malit të Zi, në vitin 2015, e cila, sipas tyre, rezultoi me mos humbje të ...
A do ta përkrahin amerikanët çdo vendim për demarkacionin? Ja si përgjigjet Ramush Haradinaj
Indeks Online - 13-Sep-2017 12:43
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka ripërsëritur qëndrimin se demarkacioni me Malin e Zi ka gabim edhe se ai do të rishikohet. Këtë qëndrim ai e dha pas një takimi që pati me bashkëpartiakun e tij tij, ministrin ...
Reagimi i ambasadës amerikane në Prishtinë
ABCNews - 13-Sep-2017 11:46
Reagimi i ambasadës amerikane në Prishtinë Uashingtoni nuk mbështet asnjë variant tjetër të demarkacionit me Malin e Zi 13 shtator 2017 11:43 Ambasada amerikane në Prishtinë ka reaguar pas shkarkimit të komisionit për ...
Ndikimi i demarkacionit në raportet me SHBA dhe pse ambasada reagoi në këtë formë
Arbresh - 13-Sep-2017 11:39
Edhe siç u parashikua kryeministri i sapozgjedhur i Kosovës që në 100 ditëshin e parë të tij duhet të përballet në politikën e jashtme me çështjen e demarkacionit. Veprimi i parë i Haradinajt ishte shkarkimi i ...
'Do sqarojm gabimet, Mali i zi i gatshm ta rishqyrtoj Demarkacionin'
Zeri - 13-Sep-2017 11:34
Qeveria e Ramush Haradinajt është e bindur se Mali i Zi është i gatshëm të rishqyrtojë marrëveshjen për demarkimin e kufirit, ndërkohë që janë të vendosur të sqarojnë pretendimet për gabime në caktimin e kësaj vije ...
Mali i Zi shpreson që Prishtina të pranojë marrëveshjen e arritur për demarkacionin
Koha.net - 13-Sep-2017 11:33
Edhe pse Prishtina zyrtare ka shprehur vullnetin për të rinegociuar marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi, duket se qeveria e Podgoricës nuk ka ndërmend t’a bëjë diçka të tillë. Në një reagim për mediat, kryetari i ...
Haradinaj shkarkoi kundërligjshëm Komisionin për Demarkacion (Dokument)
InFokusi - 13-Sep-2017 11:26
Me vendimin e parë të tij si kryeministër, Ramush Haradinaj duket se ka bërë shkelje ligjore. I pari i ekzekutivit po del se kundërligjshëm ka shkarkuar Komisionin Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit ...
Gecaj: Shpejtim Bulliqit i ra maska
Zeri - 13-Sep-2017 11:20
Pas vendimit të kryeminsitrit Ramush Haradinaj, që ta shkarkojë komisionin për shënimin e kufirit me Malin e Zi, ka reaguar Bajram Gecaj nga LDK, me ç’rast ka thënë se Haradinaj tash duhet ta vendosë kufirin aty ku ka ...
Demarkacioni, Haradinaj besoj se SHBA do të mbështesë propozimin e ri…
Tesheshi - 13-Sep-2017 11:18
Ndërsa Ambasada amerikane e ka bërë të qartë se mbështesin marrëveshjen për demarkimin e kufirit të arritur mes qeverisë së Kosovës dhe asaj të Malit të Zi, në vitin 2015, e cila, sipas tyre, rezultoi me mos humbje të ...
Për Malin e Zi demarkacioni me Kosovën është çështje e mbyllur
EkonomiaOnline - 13-Sep-2017 11:15
Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re të Kosovës, ...
Për Malin e Zi demarkacioni me Kosovën është çështje e mbyllur
Koha.net - 13-Sep-2017 11:10
Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të mbetet një nga çështjet e pazgjidhura edhe për Qeverinë e re të Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, që në mbledhjen e parë të Qeverisë së re të Kosovës, ...
Mali i Zi: Prishtina të pranojë marrëveshjen që kemi arritur për demarkacionin
OraNews - 13-Sep-2017 11:01
Edhe pse Prishtina zyrtare ka shprehur vullnetin për të rinegociuar marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi, duket se qeveria e Podgoricës nuk ka ndërmend t’a bëjë dicka të tillë. Në një reagim për mediat, Kryetari i ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore