Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 17:43
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Vrasja e Azem Hajdarit, flet ish-kreu i SHISH: Si u arratis Fatos Nano nga malet dhe roli i Sali Berishës
AlMaKos - 13-Sep-2017 13:20
Në mbrëmjen e 12 shtatorit të 1998-ës, u ekzekutua në afërsi të selisë së PD-së, ish-lideri i dhjetor ´90, Azem Hajdari, që në atë kohë ishte deputet dhe kryetar i komisionit parlamentar të sigurisë. 19 vjet më pas, ...
Vrasja e Azem Hajdarit, 19 vjet më parë – deklaratat e katër dëshmitarëve të ngjarjes
AlMaKos - 13-Sep-2017 10:17
I sapodalë nga zyra e Sali Berishës, Azem Hajdari, pas një sorollatjeje në korridor dhe një telefonate, kishte zbritur poshtë, duke u nisur për te vendi fatal. Astrit Patozi është kryqëzuar me të shkallëve duke u ...
Në 19 vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit, vajza e tij Rudina e përkujton të atin si deputete e PD
Gazeta55 - 13-Sep-2017 09:49
Hajdari: Në Kuvend plotësoj dëshirën e babait, si zë i fortë opozitar do të mbroj interesat e Shqipërisë Ceremoniali/Ish kryeministri Berisha:Të çojmë në vend idealet demokratike për të cilat Azem Hajdari dha jetën Dje ...
Rudina rrëfen këshillën e Azemit, fjalimi në një ditë të paharrueshme
Koha Jone - 13-Sep-2017 09:29
Plot 19 vite më parë, në një atentat mafioz të cilit kurrë nuk iu provua prapavija politike, u vra tribuni i demokracisë dhe udhëheqësi i dhjetorit, Azem Hajdari. “Ne vijmë këtu jo thjesht për të nderuar e për të ndarë ...
Historike: 19 vjet pasi ia vranë babanë, vajza mban fjalim emocionues
Zhurnal - 13-Sep-2017 09:15
Plot 19 vjet pas vrasjes të heroit të demokracisë, Azem Hajdari, dje në parlamentin e Shqipërisë ka folur për herë të parë vajza e tij, Rudina Hajdari.
Historike: 19 vjet pasi ia vran baban, vajza mban fjalim emocionues
Zeri - 13-Sep-2017 08:56
Plot 19 vjet pas vrasjes të heroit të demokracisë, Azem Hajdari, dje në parlamentin e Shqipërisë ka folur për herë të parë vajza e tij, Rudina Hajdari. Në fjalën e saj, Rudina e ka quajtur nder dhe privilegj praninë e ...
Historike: 19 vjet pasi ia vranë babanë, vajza mban fjalim emocionues
Klan Kosova - 13-Sep-2017 08:36
Plot 19 vjet pas vrasjes të heroit të demokracisë, Azem Hajdari, dje në parlamentin e Shqipërisë ka folur për herë të parë vajza e tij, Rudina Hajdari. Në fjalën e saj, Rudina e ka quajtur nder dhe privilegj praninë e ...
Vajza e Azem Hajdarit flet për herë të parë në Parlament: Shqipëria ka paguar çmim të rëndë
TV Klan - 13-Sep-2017 00:39
Rudina Hajdari, vajza e heroit të demokracisë Azem Hajdari, ka mbajtur fjalimin e saj të parë në Parlament si deputete e Kuvendit të Shqipërisë. Gjatë fjalës së saj, ajo tha se është nder dhe privilegj për të që ndodhet ...
Në këmbë të Azemit në Kuvend, 19 vite pas të atit
Flaka - 12-Sep-2017 23:47
Plot 19 vite më parë, në një atentat mafioz të cilit kurrë nuk iu provua prapavija politike, u vra tribuni i demokracisë dhe udhëheqësi i dhjetorit, Azem Hajdari. “Ne vijmë këtu jo thjesht për të nderuar e për të ndarë ...
?Rudina Hajdari: E nderuar që flas para jush si bija e Azemit
Shqiptarja - 12-Sep-2017 23:01
Rudina Hajdari, vajza e Azem Hajdarit, 19-vjet pas vrasjes së babait të saj, ka folur në foltoren e Kuvendit të Shqipërisë. Ajo e ka quajtur nder dhe privilegj praninë e saj në Kuvend, duke theksuar se mosrespektimi i ...
?Rudina Hajdari: E nderuar që flas para jush si bija e Azemit
Shqiptarja - 12-Sep-2017 22:47
Rudina Hajdari, vajza e Azem Hajdarit, 19-vjet pas vrasjes së babait të saj, ka folur në foltoren e Kuvendit të Shqipërisë. Ajo e ka quajtur nder dhe privilegj praninë e saj në Kuvend, duke theksuar se mosrespektimi i ...
Rama në fb, karrigia e Hajdarit nuk është më bosh
RTSH - 12-Sep-2017 22:04
Kryeministri Edi Rama, përkujton 19 vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit, me një mesazh të posaçëm drejtuar vajzës së tij, Rudina Hajdari, e cila është një nga deputetet e rinj, të kësaj legjislature, pjesë e grupit ...
Si e kanë treguar skenën e vrasjes së Azem Hajdarit katër dëshmitarët e parë
Koha Jone - 12-Sep-2017 21:37
I sapodalë nga zyra e Sali Berishes, Azem Hajdari, pas një sorollatjeje në korridor dhe një telefonate, kishte zbritur poshtë, duke u nisur për te vendi fatal. Astrit Patozi është kryqëzuar me të shkallëve duke u ...
Hajdari: Mbi supe kam të kaluarën, por do merrem me të ardhmen
OraNews - 12-Sep-2017 21:15
Seanca plenare maratonë e kësaj të marte (12 shtator) për Rudina Hajdarin nuk ka qenë e njëjtë si për kolegët e saj në Kuvend, përfshirë edhe ata që kanë mandatin e parë si ajo. Pikërisht 19 vjet pasi babai i saj, ...
Fjalimi i parë në parlament/ E bija e Azem Hajdarit: Kemi paguar një çmim të rëndë për demokracinë
Lexo - 12-Sep-2017 21:00
Vajza e themeluesit dhe ish-deputetit demokrat, Azem Hajdari, në fjalën e marë në Kuvend është ndalur tek programi i qeverisë dhe prezantimi i ministrave, duke e quajtur gabim fatal shkrirjen e Ministrisë së Integrimit. ...
Aty ku u qllua me arm i ati... Vajza e Azem Hajdarit flet n parlament
Bota Sot - 12-Sep-2017 20:49
Vite më parë në foltoren e kuvendit, Azem Hajdari do të qëllohej me armë nga deputeti socialist Gafur Mazreku... në po të njëjtin vend, 20 vite pas vdekjes së tij, këtë mbrëmje ka folur Rudina Hajdari, vajza e ish ...
Vajza e Azem Hajdarit mban fjalim si deputete për herë të parë (Video)
Koha Jone - 12-Sep-2017 20:47
Vajza e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari ka mbajtur sot fjalën e parë në sallën e Kuvendit si deputete e PD-së, aty ku i ati i saj u plagos më 16 shtator të vitit 1997 nga deputeti socialist Gafurr Mazreku dhe pak metra ...
Si e kan treguar skenn e vrasjes s Azem Hajdarit katr dshmitart e par
Bota Sot - 12-Sep-2017 20:41
I sapodalë nga zyra e Sali Berishes, Azem Hajdari, pas një sorollatjeje në korridor dhe një telefonate, kishte zbritur poshtë, duke u nisur për te vendi fatal. Astrit Patozi është kryqëzuar me të shkallëve duke u ...
Rudina Hajdari mban fjalën e parë në kuvend, në foltoren që u plagos i ati
Dritare.net - 12-Sep-2017 20:34
Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari ka mbajtur fjalën e parë në kuvendin e Shqipërisë, pikërisht në foltoren ku babai i saj Azem Hajdari u plagos nga deputeti Gafurr Mazrreku. Hajdari në fjalën e parë të saj ...
19 vjet pasi i vranë babain deputet, vajzë mban fjalim në Kuvend
Indeks Online - 12-Sep-2017 20:26
19 vjet pas vrasjes së Azem Hajdarit, sot në Kuvendin e Shqipërisë ka folur për herë të parë vajza e tij, Rudina Hajdari.Në fjalën e saj Rudina e ka quajtur nder dhe privilegj praninë e saj në Kuvend duke theksuar se ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore