Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 11:30
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Kryebashkiaku i Malësisë së Madhe: Zjarret e qëllimshme, disa të ndaluar
OraNews - 12-Aug-2017 21:27
Zjarri që përfshiu sot Malësinë e Madhe u vu nën kontroll fal ndërhyrjes së helikopterëve Vivia. Në një lidhje telefonike për Ora News, kryetari i bashkisë Malësi e Madhe Tonin Marinaj tha se policia ka ndaluar disa ...
Zjarret, VIVA operacion në Vorë, Krujë, Gjirokastër dhe Malësi të Madhe
OraNews - 12-Aug-2017 18:20
Beteja me zjarret e e helikopterëve VIVA ka vazhduar në zonën e Kucit në Vorë ku prej dy ditësh një zjarr i madh po rrezikonte një fabrikë fishekzjarrësh që ndodhej pranë. Por falë kësaj ndërhyrjeje në orët e para të ...
Zjarri i afrohet fshatit Bllatë të Dibrës, rrezikohen shtëpitë
Mapo - 12-Aug-2017 17:34
Zjarri i është afruar fshatit Bllatë të Dibrës në mesditë dhe po kërcënon shtëpitë, njerëzit dhe gjënë e gjallë. 35 forca të ushtrisë me dy mjete kanë shkuar në ndihmë të zjarrfikësve dhe banorëve. Forcat e Armatosura ...
Video/ Gjendje e rëndë në Dropull, flakët rrezikojnë tre fshatra, në operacion 2 avionë nga Greqia
Mapo - 12-Aug-2017 17:26
Vazhdon situata emergjente në Dropull. Nga raportimet e fundit mësohet se në fshatin Sofratikë është aktive një vatër zjarri. Në terren për shuarjen e flakëve janë 30 efektive të Forcave të Armatosura. Gjendja më e ...
Vorë, helikopterët e VIVA shpëtojnë fabrikën e fishekzjarreve
OraNews - 12-Aug-2017 16:53
Beteja me zjarret e e helikopterëve VIVA ka vazhduar në zonën e Kucit në Vorë ku prej dy ditësh një zjarr i madh po rrezikonte një fabrikë fishekzjarrësh që ndodhej pranë. Por falë kësaj ndërhyrjeje në orët e para të ...
Kërkohet ndihmë – Vatra aktive zjarri në Finiq, rrezikohen banesa
Koha Jone - 12-Aug-2017 16:27
Zjarri vijon të kërcënoj shtëpitë dhe banorët në jug të vendit. Në Finiq, janë aktive dy vatra zjarri dhe flakët vijojnë të përhapen në fshatin Kakodhiq dhe Dhrovjan. Kryetari i Bashkisë së Finqit, Leonidha Kristo tha ...
Vatra aktive zjarri në Kakodhiq dhe Dhrovjan, rrezikohen banesa
OraNews - 12-Aug-2017 16:12
Zjarri vijon të kërcënoj shtëpitë dhe banorët në jug të vendit. Në Finiq, janë aktive dy vatra zjarri dhe flakët vijojnë të përhapen në fshatin Kakodhiq dhe Dhrovjan. Kryetari i Bashkisë së Finqit, Leonidha Kristo tha ...
Gjendje e rëndë në Dropull, flakët rrezikojnë tre fshatra, në operacion 2 avionë nga Greqia
IliriaNews - 12-Aug-2017 16:06
Vazhdon situata emergjente në Dropull. Nga raportimet e fundit mësohet se në fshatin Sofratikë është aktive një vatër zjarri. Në terren për shuarjen e flakëve janë 30 efektive të Forcave të Armatosura. Gjendja më e ...
FOTOT e katastrofës nga zjarri në Mallakastër, deputeti i PS: Jemi pranë banorëve, dëmshpërblim sipas ligjit
Java News - 12-Aug-2017 15:55
Zjarri masiv në fshatin Çorrush të Mallakastrës shkaktoi dëme të shumta te banorët. Bilanci i autoriteteve pas shuarjes së flakëve flet për shkrumbimin e mbi 100 hektarëve me kultura të ndryshme, 3 banesa, 100 koshere ...
Situata nga zjarret, Forcat e Armatosura vijojnë ‘luftën’ me flakët në Finiq, Dropull dhe Maqellarë
Koha Jone - 12-Aug-2017 15:29
Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë vijojnë pa ndërprerje angazhimin e tyre në shuarjen e zjarreve në të gjitha qarqet e vendit. Me kërkesë të drejtorisë së Emergjencave Civile, gjatë 24 orëve të fundit, për ...
Alarmante/ Forcat e Armatosura vijojnë ‘luftën’ me flakët në Finiq, Dropull dhe Maqellarë
Standard - 12-Aug-2017 15:12
Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë vijojnë pa ndërprerje angazhimin e tyre në shuarjen e zjarreve në të gjitha qarqet e vendit. Me kërkesë të drejtorisë së Emergjencave Civile, gjatë 24 orëve të fundit, për ...
Video/ Gjendje e rëndë në Dropull, flakët rrezikojnë tre fshatra, në operacion 2 avionë nga Greqia
Lapsi - 12-Aug-2017 15:12
Vazhdon situata emergjente në Dropull. Nga raportimet e fundit mësohet se në fshatin Sofratikë është aktive një vatër zjarri. Në terren për shuarjen e flakëve janë 30 efektive të Forcave të Armatosura. Gjendja më e ...
Situata nga zjarret, Forcat e Armatosura vijojnë ‘luftën’ me flakët në Finiq, Dropull dhe Maqellarë
BalkanWeb - 12-Aug-2017 15:07
Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë vijojnë pa ndërprerje angazhimin e tyre në shuarjen e zjarreve në të gjitha qarqet e vendit. Me kërkesë të drejtorisë së Emergjencave Civile, gjatë 24 orëve të fundit, për ...
Ushtria vazhdon shuarjen e zjarreve në Finiq, Dropull dhe Maqellarë
Illyriapress - 12-Aug-2017 15:00
Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë vijojnë pa ndërprerje angazhimin e tyre në shuarjen e zjarreve në të gjitha qarqet e vendit Me kërkesë të drejtorisë së Emergjencave Civile, gjatë 24 orëve të fundit, për ...
Zjarret “pushtojnë” Portugalinë, 2000 zjarrfikës në terren
Lexo - 12-Aug-2017 13:36
Temperaturat e larta kanë sjellë probleme të mëdha për sa i përket zjarreve në Portugali, ku gjatë mbrëmjes së djeshme, pas më shumë se dy javësh qetësi, u rishfaqën vatra të reja zjarri. Më shumë se 2 mijë forca ...
FOTO/ Zjarri i afrohet fshatit Bllatë të Dibrës, rrezikohen shtëpitë
Syri - 12-Aug-2017 13:35
Zjarri i është afruar fshatit Bllatë të Dibrës në mesditë dhe po kërcënon shtëpitë, njerëzit dhe gjënë e gjallë. 35 forca të ushtrisë me dy mjete kanë shkuar në ndihmë të zjarrfikësve dhe banorëve. Forcat e Armatosura ...
Emergjencat Civile: 8 vatra zjarri gjatë 24 orëve në 6 qarqe
TV Klan - 12-Aug-2017 13:25
Emergjencat Civile kanë publikuar të dhënat më të fundit në lidhje me situatën e zjarreve në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës, Fier, Vlorë dhe ...
Portugali, zjarret pushtojnë vendin angazhohen 2,000 zjarrfikës
Shqiptarja - 12-Aug-2017 13:20
Temperaturat e larta kanë sjellë probleme të mëdha për sa i përket zjarreve në Portugali, ku gjatë mbrëmjes së djeshme, pas më shumë se dy javësh qetësi, u rishfaqën vatra të reja zjarri.Më shumë se 2 mijë forca ...
11 vatra zjarri më pak brenda 24 orëve
Illyriapress - 12-Aug-2017 13:07
Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin shihet një rënie e numrit të vatrave të zjarrit. Nga 19 vatra zjarri që ishin identifikuar dje sot janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës, Fier, Vlorë, ...
Zjarret i afrohen fshatrave, situatë dramatike në Dibër, Durrës, Vlorë e Gjirokastër
Telegraf - 12-Aug-2017 12:35
Zjarret kanë përparuar me shpejtësi nga nata e kaluar...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore