Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 11:30
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Japonia bëhet gati për luftë me Korenë e Veriut
Indeks Online - 12-Aug-2017 23:54
Vendoset në gatishmëri sistemi kundërajror Japonia është bërë gati për luftë dhe ka vendosur në gatishmëri sistemet kundërajror për të rrëzuar raketat e Koresë së Veriut. Ndërsa Koreja e Jugut bën thirrje për dialog. ...
Japonia bëhet gati për luftë me Korenë e Veriut
InFokusi - 12-Aug-2017 23:48
Vendoset në gatishmëri sistemi kundërajror Japonia është bërë gati për luftë dhe ka vendosur në gatishmëri sistemet kundërajror për të rrëzuar raketat e Koresë së Veriut. Ndërsa Koreja e Jugut bën thirrje për dialog. ...
Trump: “Gati të godasim!” Kim: “Do ju bëjmë copë!”
Ina-Online - 12-Aug-2017 23:10
Presidenti kinez Xi Jinping, në një telefonatë të djeshme me homologun amerikan Donald Trump, tha se të gjitha palët e përfshira do të duhej të “parandalonin retorikë apo veprime të tilla që të përkeqësojnë tensionet në ...
Kina i kërkon Trump që të tregojë kujdes me fjalët
TetovaSot - 12-Aug-2017 22:58
Presidenti i Kinës Xi Jinping ka nxitur Donald Trump dhe Korenë e Veriut që të shmangin “fjalët dhe veprimet” që përkeqësojnë tensionet, thonë mediat shtetërore. Trump dhe Koreja e Veriut kanë shkëmbyer retorikë ...
Banorët e Guamit marrin paralajmërimin: Bëhuni gati për sulm nga Koreja Veriore
Ina-Online - 12-Aug-2017 22:39
Tensionet ndërmjet Koresë Veriore dhe SHBA-të janë duke u rritur, dhe banorët e ishullit Guam në Oqeanin Paqësor janë paralajmëruar për sulmin e mundshëm nga regjimi i Kim Jong-un. Siç raporton Sky News, Zyra për ...
Japonia përgatitet pas kërcënimeve të Phenianit
Kosova Press - 12-Aug-2017 22:35
Ushtria japoneze ka dislokuar katër sisteme mbrojtëse kundër raketave tokë-ajër në pjesën perëndimore të vendit, pas kërcënimeve të Koresë së Veriut se planifikonte të sulmonte me raketa territorin amerikan të Guamit në ...
Qe pse ulëset e aeroplanëve kanë ngjyrë të kaltër
GazetaBlic - 12-Aug-2017 22:10
Në 50 vjetët e fundit bota “disi është mësuar” me kërcënimet që vinin nga Koreja Veriore, por me ardhjen e Kim Jong-un në pushtet ato kanë marrë formë të ashpër. Pas shumë testeve nukleare dhe raketore, me të cilat ...
Kina i kërkon Trump që të tregojë kujdes me fjalët
Syri - 12-Aug-2017 21:03
Presidenti i Kinës Xi Jinping ka nxitur Donald Trump dhe Korenë e Veriut që të shmangin "fjalët dhe veprimet" që përkeqësojnë tensionet, thonë mediat shtetërore. Trump dhe Koreja e Veriut kanë shkëmbyer retorikë ...
Trump: “Gati t godasim!” Kim: “Do ju bjm cop!”
Bota Sot - 12-Aug-2017 20:30
Presidenti kinez Xi Jinping, në një telefonatë të djeshme me homologun amerikan Donald Trump, tha se të gjitha palët e përfshira do të duhej të “parandalonin retorikë apo veprime të tilla që të përkeqësojnë tensionet në ...
Trump kërcënon Korenë e Veriut: Do pendoheni nëse veproni
Gazeta Shqip - 12-Aug-2017 20:15
Retorika mes Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut është ashpërsuar. Presidenti Donald Trump tha se udhëheqësi i Koresë së Veriut do të pendohet shpejt nëse kërcënon ose vepron kundër Guamit, apo ndonjë territori ...
'Kujdes me fjalt', Kina i bn thirrje Trumpit
Zeri - 12-Aug-2017 19:56
Presidenti i Kinës Xi Jinping u ka bërë thirrje Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump dhe Koresë Veriore që të shmangin ‘fjalët dhe veprimet’ që janë duke përkeqësuar situatën. Trump dhe Koreja Veriore kanë shkëmbyer ...
“Kujdes me fjalët”, Kina i bën thirrje Trumpit
Arbresh - 12-Aug-2017 19:50
Presidenti i Kinës Xi Jinping u ka bërë thirrje Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump dhe Koresë Veriore që të shmangin ‘fjalët dhe veprimet’ që janë duke përkeqësuar situatën. Trump dhe Koreja Veriore kanë shkëmbyer ...
Japonia vendos mbrojtjen raketore pas kërcënimit të Koresë së Veriut ndaj Guamit
ShqipMedia - 12-Aug-2017 19:45
Japonia është duke punuar në vendosjen e sistemit antiraketor PAC – 3 në pjesën perëndimore të vendit, nëse raketat e Koresë së Veriut rrugës për në ishullin Guam në Paqësor cenojnë hapësirën ajrore japoneze, konfirmoi ...
Banorët e ishullit Guam jetojnë mes frikës së sulmeve raketore të Koresë së Veriut
Koha.net - 12-Aug-2017 19:30
Ishulli Guam tash e sa ditë është në makth nga paralajmërimi se Koreja Veriore do ta sulmojë me raketa. Agjencia shtetërore e lajmeve në Penian, të enjten, njoftoi se ushtria e shtetit komunist gjatë gushtit do të ...
?Konflikti SHBA- Kore e Veriut, Kina: Mos përkeqësoni situatën
Shqiptarja - 12-Aug-2017 19:24
Presidenti i Kinës Xi Jinping i ka kërkuar SHBA-së dhe Koresë së Veriut që të shmangin "fjalët dhe veprimet" që përkeqësojnë tensionet.Trump dhe Koreja e Veriut kanë shkëmbyer retorikë armiqësore që kërcënon për një ...
Korea e Veriut, Kina apel Trump: Jo përkeqësimit të situatës
Top Channel - 12-Aug-2017 19:17
Presidenti kinez Xi Jinping i ka bërë thirrje homologut Donald Trump dhe regjimit në Korenë e Veriut që të shmangin “fjalët dhe veprimet” që përkeqësojnë tensionet. Sipas mediave kineze, Xi i tha Trump në një bisedë ...
Trump kërcënon Korenë e Veriut: Do kesh telashe shumë, shumë të mëdha
Gazeta Dita - 12-Aug-2017 19:09
Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar Korenë e Veriut se e presin “probeme shumë, shumë të mëdha” nëse ndodh gjë në territorin amerikan të Guamit. Duke folur nga një resort golfi në Nju Xhersi, Trump tha se ...
Trump kërcënon ashpër Korenë e Veriut: Do kesh telashe shumë, shumë të mëdha
Lexo - 12-Aug-2017 19:03
Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar Korenë e Veriut se e presin “probeme shumë, shumë të mëdha” nëse ndodh gjë në territorin amerikan të Guamit. Duke folur nga një resort golfi në Nju Xhersi, Trump tha se ...
Trump kërcënon Korenë e Veriut: Do kesh telashe shumë, shumë të mëdha
Syri - 12-Aug-2017 18:55
Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar Korenë e Veriut se e presin “probeme shumë, shumë të mëdha” nëse ndodh gjë në territorin amerikan të Guamit. Duke folur në një resort golfi, ai tha se territori do të ...
Banorët e Guamit marrin paralajmërimin: Bëhuni gati për sulm nga Koreja Veriore
TetovaSot - 12-Aug-2017 18:36
Tensionet ndërmjet Koresë Veriore dhe SHBA-të janë duke u rritur, dhe banorët e ishullit Guam në Oqeanin Paqësor janë paralajmëruar për sulmin e mundshëm nga regjimi i Kim Jong-un. Siç raporton Sky News, Zyra për ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore