Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 00:40
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Thirrja e seancës konstituive “peng” i numrave të PAN-it
AlMaKos - 17-Jul-2017 19:54
Kanë kaluar një muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, ndërkaq koalicioni PDK-AAK-Nisma ende nuk ka arritur të formojë qeverinë e re të vendit, e cila do të duhej të udhëhiqej nga Ramush Haradinaj si i ...
Zeka: Qeveria të mos mbetet peng, Haradinaj i ka votat
TetovaSot - 17-Jul-2017 19:25
Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se tema e diskutimit të çështjes së numrave për votimin e Qeverisë së koalicionit PAN, është bërë cirkuz, por, sipas tij Haradinaj i ka votat për formimin e ...
Deputeti i LDK-së: Pse mos të bëhet qeveri gjithëpërfshirëse?
TetovaSot - 17-Jul-2017 19:25
Lidhja Demokratike e Kosovës e ka përsëritur vazhdimisht se nuk futet në asnjë formacion politik pjesë përbërëse e të cilit do të ishte edhe Partia Demokratike e Kosovës, por një deputet i LDK-së, pohon se mbase është ...
Zeka tregon se kur do mbahet seanca e parë parlamentare
Arbresh - 17-Jul-2017 19:24
Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se seanca e parë parlmanetare do të mbahet më 27 korrik. Sipas tij edhe LDK edhe Vetëvendosje do ta votojnë Kadri Veselin për kryetar parlamenti, transmeton ...
Zeka tregon se kur do të mbahet seanca e parë e Kuvendit
EkonomiaOnline - 17-Jul-2017 19:18
Deputeti i zgjedhur i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Milaim Zeka, ka folur për konsituimin e Kuvendit, duke thënë se seanca e parë parlamentare do të mbahet më 27 korrik. Ai ka treguar se pret nga Vetëvendosje dhe LDK që ta ...
”Veseli do bënte veprimin më të mirë të jetës, po t’më lironte postin e Kryeparlamentarit” (VIDEO)
Klan Kosova - 17-Jul-2017 19:15
Kadri Veseli do të bënte veprimin më të mirë në jetën e tij, sikur ta linte deputetin e zgjedhur të Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, të bëhej Kryetar i Parlamentit të Kosovës. Kështu po konsideron vet deputeti nga Nisma ...
Kosovë, ende nuk ka një datë për konstituimin e Kuvendit
RTM - 17-Jul-2017 19:14
Këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, ka thënë se ende nuk është vendosur për seancën konstituive, por nuk ka dhënë arsye për vonesën. Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të ...
Nuk lëviz presidenti, s’ka datë për seancë
Koha.net - 17-Jul-2017 19:07
Thirrja e seancës konstituive të Kuvendit është në duar të presidentit Hashim Thaçi. Në një përgjigje me shkrim, këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj, ka thënë për KTV-në se ende nuk është vendosur se kur do të ...
Rugova: LDK-ja s’ka ende vendim final se si do të votojë për qeverinë
EkonomiaOnline - 17-Jul-2017 19:04
Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Klan Kosovës se ai do të votojë në parlament ashtu siç vendos këshilli i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, por, sipas tij, ...
Rugova: LDK-ja sht si Barcelona e Reali
Bota Sot - 17-Jul-2017 19:04
Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine se s’mund të përmendet politika dhe proceset politike në Kosovë pa u përmendur LDK-ja, si partia më e vjetër dhe më ...
Milaim Zeka ka një selam për Kadri Veselin
InFokusi - 17-Jul-2017 19:03
Deputeti i zgjedhur Milaim Zeka, ka thënë se Kadri Veseli do të bënte veprimin më të mencur në jetë, nëse do t’ia lëshonte pozitën e kryeparlamentarit. Në momentin kur në InfoMagazine po diskutohej lidhur me mundësitë e ...
Zeka: Qeveria të mos mbetet peng, Haradinaj i ka votat
EkonomiaOnline - 17-Jul-2017 18:55
Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se tema e diskutimit të çështjes së numrave për votimin e Qeverisë së koalicionit PAN, është bërë çirkuz, por, sipas tij Haradinaj i ka votat për formimin e ...
Deputeti i LDK-së: Pse mos të bëhet qeveri gjithëpërfshirëse?
EkonomiaOnline - 17-Jul-2017 18:55
Lidhja Demokratike e Kosovës e ka përsëritur vazhdimisht se nuk futet në asnjë formacion politik pjesë përbërëse e të cilit do të ishte edhe Partia Demokratike e Kosovës, por një deputet i LDK-së, pohon se mbase është ...
Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite
TV Klan - 17-Jul-2017 18:54
Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca e parë e ...
Zeka: Puna e numrave u ba ‘çerkuz’. Nëse Haradinaj i ka numrat, hallall i qoftë, nëse jo – mandatari të jetë nga VV ose LDK. Unë e votoj Hotin e jo Kurtin!
AlMaKos - 17-Jul-2017 18:48
Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se tema e diskutimit të çështjes së numrave për votimin e Qeverisë së koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN), është bërë “çirkuz”. Zeka beson se PAN do ta bëjë ...
Zeka tregon se kur do mbahet seanca e par parlamentare
Zeri - 17-Jul-2017 18:48
Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se seanca e parë parlmanetare do të mbahet më 27 korrik. Sipas tij edhe LDK edhe Vetëvendosje do ta votojnë Kadri Veselin për kryetar parlamenti, transmeton ...
Rugova: LDK-ja është si Barcelona e Reali
Indeks Online - 17-Jul-2017 18:48
Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se s’mund të përmendet politika dhe proceset politike në Kosovë pa u përmendur LDK-ja, si partia më e vjetër ...
Deputeti i LDK-së: Pse mos të bëhet qeveri gjithëpërfshirëse?
Gazeta Monitor - 17-Jul-2017 18:41
Lidhja Demokratike e Kosovës e ka përsëritur vazhdimisht se nuk futet në asnjë formacion politik pjesë përbërëse e të cilit do të ishte edhe Partia Demokratike e Kosovës, por një deputet i LDK-së, pohon se mbase është ...
Zeka: Qeveria të mos mbetet peng, Haradinaj i ka votat
EkonomiaOnline - 17-Jul-2017 18:41
Deputeti i zgjedhur i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se tema e diskutimit të çështjes së numrave për votimin e Qeverisë së koalicionit PAN, është bërë “cirkuz”, por, sipas tij Haradinaj i ka votat për ...
Zeka tregon se kur do mbahet seanca e parë parlamentare
Klan Kosova - 17-Jul-2017 18:41
Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se seanca e parë parlmanetare do të mbahet më 27 korrik. Sipas tij edhe LDK edhe Vetëvendosje do ta votojnë Kadri Veselin për kryetar parlamenti, transmeton ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore