Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 00:33
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Abazi: Haradinaj po kërkon qeveri që nuk do të ishte e varur nga Lista Serbe
InFokusi - 17-Jul-2017 15:10
Kërkesa e AAK-së dhe e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN për një Qeveri më të gjerë, po vlerësohet si lëvizje e qartë dhe pozitive nga njohësi i rrethanave politike, Haki Abazi. Ai për lajmi.net ka thënë se ...
Hoxhaj: I kemi numrat për krijimin e qeverisë, po presim thirrjen e seancës
Portali Online - 17-Jul-2017 15:03
Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës. Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka bërë të ditur se ky takim ishte i zakonshëm. “Ishte një mbledhje e zakonshme që e mbajmë çdo të martë vetëm se ...
Akuza Presidentit: Po e zvarrit qëllimshëm seancën e Kuvendit
GazetaFjala - 17-Jul-2017 15:00
Lajmi i cili ka qarkulluar në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Aida ...
Hoxhaj: PAN i ka numrat, Veseli, Haradinaj e Thaçi e caktojnë datën e seancës konstituive
GazetaFjala - 17-Jul-2017 14:57
Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj pas mbledhjes se kryesisë së kësaj partie ka thënë se në këtë mbledhje është diskutuar për krijimin e institucioneve të reja të Kosovës, transmeton KTV. Ai ka shtuar se ende nuk dihet ...
Hoxhaj: Numrat për krijimin e qeverisë i kemi, presim thirrjen e seancës
AlMaKos - 17-Jul-2017 14:48
Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka theksuar koalicioni PDK – AAK dhe Nisma (PAN), i ka numrat për formimin e Qeverisë. Ai këtë deklaratë e ka bërë pas mbledhjes së Kryesisë së ...
Hoxhaj: PAN i ka numrat, Veseli, Haradinaj e Thaçi e caktojnë datën e seancës konstituive
Koha.net - 17-Jul-2017 14:47
Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj pas mbledhjes se kryesisë së kësaj partie ka thënë se në këtë mbledhje është diskutuar për krijimin e institucioneve të reja të Kosovës, transmeton KTV. Ai ka shtuar se ende nuk dihet ...
Hoxhaj: I kemi numrat e nevojshëm, s’ka datë të saktë se kur do të mbahet seanca
Kosova Press - 17-Jul-2017 14:38
Nënkryetari i PDK-së Enver Hoxhaj, pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së partisë, ka pohuar se koalicioni PAN i ka votat e nevojshme, që të mbahet seanca për konstituimin e Kuvendit dhe pastaj edhe Qeverisë. ...
Hoxhaj: Numrat për krijimin e qeverisë i kemi, presim thirrjen e seancës
Telegrafi - 17-Jul-2017 14:38
Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka theksuar koalicioni PDK – AAK dhe Nisma (PAN), i ka numrat për formimin e Qeverisë. Ai këtë deklaratë e ka bërë pas mbledhjes së Kryesisë së ...
Përfundon mbledhja urgjente e PDK-së. Ja se çfarë u diskutua
Gazeta Monitor - 17-Jul-2017 14:31
Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka bërë të ditur se ky takim ishte i zakonshëm.“ “Ishte një mbledhje e zakonshme që e mbajmë çdo të marte vetëm se në këtë javë e kemi mbajtur në ditën e hënë” tha Enver Hoxha, ...
Hoxhaj: I kemi numrat për krijimin e Qeverisë
Illyriapress - 17-Jul-2017 14:30
Prishtinë, 17 Korrik 2017 – Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) ka mbajtur sot një mledhje të jashtëzakonshme. Por, nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se kjo ishte një mbledhje “e zakonshme. “Ishte ...
Nitaj: Po punojmë për qeveri me bazë të gjerë, kemi ende kohë
Illyriapress - 17-Jul-2017 14:19
Prishtinë, 17 korrik 2017 – Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor PAN (Partia Demokratike e kosovës – Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës – Nisma) dhe ...
Hoxhaj: Numrat i kemi, por nuk e di se kur do të thirret seanca
EkonomiaOnline - 17-Jul-2017 14:19
Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PDK-së, nënkryetari i kësaj partie, Enver Hoxhaj ka thënë se kjo mbledhje ishte e rregullt, por ka bërë të ditur se temë diskutimi ishte edhe çështja e konstituimit të ...
Hoxhaj: I kemi numrat për krijimin e Qeverisë
Arbresh - 17-Jul-2017 14:16
Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës. Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka bërë të ditur se ky takim ishte i zakonshëm.“ “Ishte një mbledhje e zakonshme që e mbajmë çdo të marte vetëm se ...
Mblidhet PDK, diskutohet për reformën brenda partisë
Indeks Online - 17-Jul-2017 14:13
Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës është mbledhur sot gjatë ditës ku ka diskutuar për zhvillimet në vend. Burimet e Indeksonline brenda mbledhjes së PDK-së kanë treguar se me theks të veçantë është diskutuar për ...
Prfundon mbledhja e kryesis s PDK
Zeri - 17-Jul-2017 13:59
Ka përfunduar mbledhja urgjente e Partisë Demokratike të Kosovës, raporton GazetaBlic. Pas përfundimit të kësaj mbledhje, nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxha ka bërë me dije se kjo ishte vetëm një mbledhje e zakonshme. ...
Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit
OraNews - 17-Jul-2017 13:53
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të mbahet seanca ...
Dërguti tregon se kur mblidhet Kryesia e Kuvendit
EkonomiaOnline - 17-Jul-2017 13:48
Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Aida ...
AAK: Haradinaj i ka 61 vota për ta bërë Qeverinë
Illyriapress - 17-Jul-2017 13:45
Prishtinë, 17 korrik 2017 – Kandidati i koalicionit PDK-AAK-Nisma për kryeministër, Ramush Haradinaj, tashmë i ka siguruar votat e 61 deputetëve për ta formuar qeverinë. Kështu kanë thënë burime të “Republika24” brenda ...
Dështon mbledhja e Kryesisë, seanca konstituive nuk mbahet këtë javë?!
InFokusi - 17-Jul-2017 13:41
Ndonëse u paralajmëruar se sot do të mbahet mbledhja e vjetër e Kryesisë ku do të duhej të caktohej mbajtja e seancës për konstituimin e Kuvendit, ajo nuk u mbajt fare. Gazeta Blic merr vesh se anëtarët e Kryesisë së ...
Dërguti tregon se kur mblidhet Kryesia e Kuvendit
InFokusi - 17-Jul-2017 13:41
Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Aida ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore