Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 22:26
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Vazhdon mbledhja Këshillit të Përgjithshëm të PDK-së
Klan Kosova - 19-May-2017 18:42
Partia Demokratike e Kosovës është duke mbajtur një mbledhje, ku pritet që të vendosin se kush do të jetë kandidatë për deputetë nga kjo parti. Takime PDK ka zhvilluar që nga paraditja edhe me partnerët e koalicionit ...
Hoti: Listat me emrat e kandidatëve për deputet të cilat po qarkullojnë nëpër portale, nuk janë zyrtare!
InFokusi - 19-May-2017 18:32
Zëdhënësi për media Shkodran Hoti nga VV, i ka demantuar disa media të cilat kanë bërë publike listën me emrat e kandidatëve të VV-së për deputet të Kosovës. Hoti ka shënuar në Facebook duke thënë se këto lajme nuk ...
PDK ende po punon në finalizimin e listës për deputetë
Gazeta Monitor - 19-May-2017 18:11
Partia Demokratike e Kosovës (PDK) gjatë gjithë ditës sot ka zhvilluar konsulta të brendshme që ta përgatit listën finale për deputetë. Aktualisht në selinë qendrore të kësaj partie është duke u zhvilluar edhe një ...
PDK ende po punon n finalizimin e lists pr deputet
Zeri - 19-May-2017 18:04
Partia Demokratike e Kosovës (PDK) gjatë gjithë ditës sot ka zhvilluar konsulta të brendshme që ta përgatit listën finale për deputetë. Aktualisht në selinë qendrore të kësaj partie është duke u zhvilluar edhe një ...
Vjosa Osmani e vetme mori vota sa e gjithë AKR-ja
InFokusi - 19-May-2017 17:09
Isa Mustafa përjashtimin më me qejf që do ta bënte nga të rebeluarit e partisë së tij, do të ishte ish deputetja Vjosa Osmani , por këtë nuk po e bën me lehtësi, sikurse e bëri me Shpejtim Bulliqin e Adem Salihajn. ...
Kandidatët e PDK-së nga Vushtrria
Kosova Press - 19-May-2017 17:06
Njëlloj sikur edhe Vetëvendosje e AAK, edhe Partia Demokratike e Kosovës, ka publikuar personat e propozuar për deputetë në Kuvend që vijnë nga Vushtrria.
LDK 72 kandidat pr deputet, partnert 38
Zeri - 19-May-2017 15:40
Nga 110 kandidatë për deputetë në Kuvendin e Kosovës, LDK do të garoj me 72 kandidatë, përderisa partnerët e koalicionit, Aleanca Kosovare e Re(AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi e Sylejman Qerkezit do t’i kenë ...
Kjo sht lista e VV-s pr deputet
Zeri - 19-May-2017 15:27
Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje në mbledhjen e ...
Lista e kandidatëve për deputetë të LDK-së nga Gjilani
Arbresh - 19-May-2017 14:37
Partitë politike janë ende në procesin e përpilimit të listave për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit të cilat sot duhet t’ia dorëzojnë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Deri më tani, vetëm AAK-ja ka arritur që ta ...
Zemaj përballe të gjithëve në Deçan e Junik
Arbresh - 19-May-2017 14:13
Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë do të mbahen me 11 qershor, shkruan Arbresh.info Partitë politike janë duke e hartuar listën për kandidatët të cilët do të garojnë për deputetë të kuvendit të Kosovës. Degët e Lidhjes ...
Lista e LDK-së mungojnë Vjosa Osmani e Arben Gashi!?
InFokusi - 19-May-2017 13:51
Pritje të shpalljes së listës përfundimtare të LDK-së, në selinë e LDK-së është mbledhur edhe njëherë komisionit që do të merret me harmonizimin e listës përfundimtare duke përfshirë edhe emrat e partive të koalicionit ...
Hazirin e bën nervoz pyetja se a do të jetë në listë Vjosa Osmani
Gazeta Monitor - 19-May-2017 13:49
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk tregon nëse deputetja e këtij subjekti, Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Emri i kësaj të fundit është përfolur ...
Ja sa kandidatë për deputetë do t’i kenë AKR e Alternativa në listën e LDK-së
InFokusi - 19-May-2017 13:25
Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit ka nënshkruar para disa ditësh koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativën. Sipas burimeve të Indeksonline, listës se përbashkët do ta prij kandidati ...
Hazirin e bën nervoz pyetja se a do të jetë në listë Vjosa Osmani
InFokusi - 19-May-2017 13:25
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk tregon nëse deputetja e këtij subjekti Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Emri i kësaj të fundit është përfolur ...
Hatim Baxhaku, jasht lists s LDK-s pr deputet
Zeri - 19-May-2017 13:15
Ish-deputeti i LDK-së, Hatim Baxhaku, nuk është futur në listën e partisë për deputet për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që mbahen më 11 qershor të këtij viti. Kështu bëjnë të ditur burimet e gazetës “Zëri” brenda ...
Dardan Molliqaj kandidat për deputet
Ina-Online - 19-May-2017 13:13
Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj Molliqaj, ...
Ja sa kandidatë për deputetë do t’i kenë AKR e Alternativa në listën e LDK-së
Gazeta Monitor - 19-May-2017 13:10
Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit ka nënshkruar para disa ditësh koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativën. Sipas burimeve të Indeksonline, listës se përbashkët do ta prij kandidati ...
Ja sa kandidatë për deputetë do t’i kenë AKR e Alternativa në listën e LDK-së
Indeks Online - 19-May-2017 12:56
Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit ka nënshkruar para disa ditësh koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativën. Sipas burimeve të Indeksonline, listës se përbashkët do ta prij kandidati ...
Dardan Molliqaj kandidat për deputet
InFokusi - 19-May-2017 12:43
Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj Molliqaj, ...
Dardan Molliqaj kandidat për deputet
Zhurnal - 19-May-2017 12:19
Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, njofton Klan ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore