Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 22:43
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Nga Marrëveshja fitoi Shqipëria, në 25 qershor shqiptarët kanë një shans
Nga Marrëveshja fitoi Shqipëria, në 25 qershor shqiptarët kanë një shans
Zhurnal - 19-May-2017 19:24
Dua në radhë të parë të përshëndes marrëveshjen e arritur mes palëve, për të cilën kontribut të vyer dhe të pazëvëndësueshëm ka dhënë Lëvizja Socialiste për Integrim. Ilir Meta e më pas Petrit Vasili vunë në dispozicion ...
Deri në shtator janë të gjithë (në) qeveri
Respublica - 19-May-2017 16:20
Pasi bëri ironi me PD-në, kryetari i emëruar i LSI-së, Petrit Vasili ka dalë sot me një qëndrim politik zyrtar për marrëveshjen Rama – Basha. “ Është e rëndësishme që do të kemi zgjedhje më 25 qershor. Sot kemi një garë ...
Vasili: Marrëveshja Rama-Basha nuk na cënon, dalim forcë e parë
TV Klan - 19-May-2017 15:47
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili tha sot se marrëveshja Rama-Basha nuk e demonton në asnjë aspekt LSI-në dhe se kjo parti do të dalë forcë e parë nga zgjedhjet e 25 qershorit. Vasili foli në ...
Ilir Meta i jep përgjigje pyetjes nëse do të vazhdojë apo jo marrëveshja PS-LSI
BalkanWeb - 19-May-2017 15:08
TIRANE – Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta nuk i ka shpëtuar interesit të gazetarëve sa i takon të ardhmes së koalicionit me PS. Ai theksoi se tashmë nuk i takon atij të komentojë këtë fakt, pasi në krye të LSI-së është ...
LSI: Marrëveshja, garë e barabartë
AlMaKos - 19-May-2017 15:05
Kreu i LSI-së Petrit Vasili, e vlerësoi marrëveshjen politike mes Ramës dhe Bashës edhe pse ajo e largoi nga qeveria dhe posti që mbante. “U arrit të evitohej katastrofa dhe qorrsokaku i rrezikshëm, nëse do të bëheshin ...
Vasili: Objektivi i vetëm i LSI, forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit
Portali Online - 19-May-2017 14:03
Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi në një konferencë për shtyp se e vetmja pikë nga marrëveshja Rama-Basha ku është fokusuar LSI janë një datë zgjedhjesh dhe të gjithë ‘lojtarët në fushë’, ...
Marrëveshja, Vasili: Gara tani është e barabartë; LSI forcë e parë
Gazeta Shqip - 19-May-2017 13:39
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat u shpreh i bindur se LSI do të dalë forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit, në një garë që sipas tij tashmë do të jetë në kushte ...
Marrëveshja, Vasili: Gara tani është e barabartë; LSI forcë e parë
Ina-Online - 19-May-2017 13:13
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat u shpreh i bindur se LSI do të dalë forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit, në një garë që sipas tij tashmë do të jetë në kushte ...
Marrëveshja, Vasili: Gara tani është e barabartë; LSI forcë e parë
24 Ore - 19-May-2017 13:02
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat u shpreh i bindur se LSI do të dalë forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit, në një garë që sipas tij tashmë do të jetë në kushte ...
Deri më 25 qershor janë të gjithë (në) qeveri
Respublica - 19-May-2017 12:55
Pasi bëri ironi me PD-në, kryetari i emëruar i LSI-së, Petrit Vasili ka dalë sot me një qëndrim politik zyrtar për marrëveshjen Rama – Basha. “ Është e rëndësishme që do të kemi zgjedhje më 25 qershor. Sot kemi një garë ...
Marrëveshja Rama-Basha, pesë pyetjet që s’morën përgjigje nga Vasili
OraNews - 19-May-2017 12:38
Një ditë pas firmosjes së marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha, LSI e quan të qartë situatën politike ndërsa PD, PS, dhe LSI do të jenë në fushë të mejdanit kush të dalë forcë e ...
A ka një skenar për bashkëqeverisje PS-PD? Ja si e komenton Vasili
InFokusi - 19-May-2017 12:31
Pas marrëveshjes Rama-Basha për hyrjen e opozitës në zgjedhje, figura politike e kanë komentuar marrëveshjen si skenar për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve mes PS-së dhe PD-së. Në një deklaratë për median Vasili nuk ...
A ka një skenar për bashkëqeverisje PS-PD? Ja si e komenton Vasili
Gazeta Monitor - 19-May-2017 12:28
Pas marrëveshjes Rama-Basha për hyrjen e opozitës në zgjedhje, figura politike e kanë komentuar marrëveshjen si skenar për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve mes PS-së dhe PD-së. Në një deklaratë për median Vasili nuk ...
Vasili: Prevalon qëllimi që LSI të jetë forcë e parë
Illyriapress - 19-May-2017 12:28
Një ditë pas firmosjes së marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha, LSI e quan të qartë situatën politike ndërsa PD, PS, dhe LSI do të jenë në fushë të mejdanit kush të dalë forcë e ...
Vasili pas marrëveshjes Rama-Basha
ABCNews - 19-May-2017 12:25
Vasili pas marrëveshjes Rama-Basha Objektivi i LSI vijon të mbetet “LSI, forcë e parë” 19 maj 2017 12:24 Nje dite pas marreveshjes Rama-Basha, kreu I LSI Petrit Vasili theskoi serish se objektivi i kesaj force politike ...
A ka një skenar për bashkëqeverisje PS-PD? Ja si e komenton Vasili
Indeks Online - 19-May-2017 12:22
Pas marrëveshjes Rama-Basha për hyrjen e opozitës në zgjedhje, figura politike e kanë komentuar marrëveshjen si skenar për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve mes PS-së dhe PD-së. Në një deklaratë për median Vasili nuk ...
“Mundësoi garë të barabartë, u evitua kaosi”
Lexo - 19-May-2017 12:17
Kreu i LSI-së Petrit Vasili vlerëson marrëveshjen Rama-Basha duke thënë se ka mundësuar një garë elektorale të barabartë që të gjithë të shkojnë të qetë në zgjedhje. Vasili thotë se është me rëndësi që u evitua kaosi. ...
Qartësohet Vasili: Marrëveshja Rama – Basha është Ok. Pas zgjedhje LSI forcë e parë
VizionPlus - 19-May-2017 12:16
Kryetari i ri i Lëvizjes Socialiste për Integrim një ditë më parë u deklarua se marrëveshja e arritur mes Bashës dhe Ramës kishte elementë anti-kushtetueshmërie. “Është një privim anti-kushtetues privimi që i ndalon ...
Vasili: Marrrveshja mundson gar t barabart; objektivi i LSI-s sht dalja forc e par n zgjedhje
Bota Sot - 19-May-2017 12:15
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim(LSI), Petrit Vasili deklaroi të premten se objektivi i LSI-së është dalja e saj forcë e parë politike në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Në një konference për shtyp ...
Pakti Rama-Basha, Vasili inkurajon militantët: Ne nuk dëmtohemi, dalim forcë e parë
Dritare.net - 19-May-2017 12:11
Kreu i LSI-së, Petrit Vasili doli sot në një konferencë për mediat një ditë pas arritjes së marrëveshjes Rama-Basha. Ndryshe nga dje, Vasili tha sot se marrëveshja nuk e cenon LSI-në edhe pse hyn në zgjedhje pa ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore