Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 22:26
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Deri në shtator janë të gjithë (në) qeveri
Respublica - 19-May-2017 16:20
Pasi bëri ironi me PD-në, kryetari i emëruar i LSI-së, Petrit Vasili ka dalë sot me një qëndrim politik zyrtar për marrëveshjen Rama – Basha. “ Është e rëndësishme që do të kemi zgjedhje më 25 qershor. Sot kemi një garë ...
Vasili: Marrëveshja Rama-Basha nuk na cënon, dalim forcë e parë
TV Klan - 19-May-2017 15:47
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili tha sot se marrëveshja Rama-Basha nuk e demonton në asnjë aspekt LSI-në dhe se kjo parti do të dalë forcë e parë nga zgjedhjet e 25 qershorit. Vasili foli në ...
Ilir Meta i jep përgjigje pyetjes nëse do të vazhdojë apo jo marrëveshja PS-LSI
BalkanWeb - 19-May-2017 15:08
TIRANE – Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta nuk i ka shpëtuar interesit të gazetarëve sa i takon të ardhmes së koalicionit me PS. Ai theksoi se tashmë nuk i takon atij të komentojë këtë fakt, pasi në krye të LSI-së është ...
LSI: Marrëveshja, garë e barabartë
AlMaKos - 19-May-2017 15:05
Kreu i LSI-së Petrit Vasili, e vlerësoi marrëveshjen politike mes Ramës dhe Bashës edhe pse ajo e largoi nga qeveria dhe posti që mbante. “U arrit të evitohej katastrofa dhe qorrsokaku i rrezikshëm, nëse do të bëheshin ...
Vasili: Objektivi i vetëm i LSI, forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit
Portali Online - 19-May-2017 14:03
Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi në një konferencë për shtyp se e vetmja pikë nga marrëveshja Rama-Basha ku është fokusuar LSI janë një datë zgjedhjesh dhe të gjithë ‘lojtarët në fushë’, ...
Marrëveshja, Vasili: Gara tani është e barabartë; LSI forcë e parë
Gazeta Shqip - 19-May-2017 13:39
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat u shpreh i bindur se LSI do të dalë forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit, në një garë që sipas tij tashmë do të jetë në kushte ...
Marrëveshja, Vasili: Gara tani është e barabartë; LSI forcë e parë
Ina-Online - 19-May-2017 13:13
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat u shpreh i bindur se LSI do të dalë forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit, në një garë që sipas tij tashmë do të jetë në kushte ...
Marrëveshja, Vasili: Gara tani është e barabartë; LSI forcë e parë
24 Ore - 19-May-2017 13:02
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat u shpreh i bindur se LSI do të dalë forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit, në një garë që sipas tij tashmë do të jetë në kushte ...
Deri më 25 qershor janë të gjithë (në) qeveri
Respublica - 19-May-2017 12:55
Pasi bëri ironi me PD-në, kryetari i emëruar i LSI-së, Petrit Vasili ka dalë sot me një qëndrim politik zyrtar për marrëveshjen Rama – Basha. “ Është e rëndësishme që do të kemi zgjedhje më 25 qershor. Sot kemi një garë ...
Marrëveshja Rama-Basha, pesë pyetjet që s’morën përgjigje nga Vasili
OraNews - 19-May-2017 12:38
Një ditë pas firmosjes së marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha, LSI e quan të qartë situatën politike ndërsa PD, PS, dhe LSI do të jenë në fushë të mejdanit kush të dalë forcë e ...
A ka një skenar për bashkëqeverisje PS-PD? Ja si e komenton Vasili
InFokusi - 19-May-2017 12:31
Pas marrëveshjes Rama-Basha për hyrjen e opozitës në zgjedhje, figura politike e kanë komentuar marrëveshjen si skenar për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve mes PS-së dhe PD-së. Në një deklaratë për median Vasili nuk ...
A ka një skenar për bashkëqeverisje PS-PD? Ja si e komenton Vasili
Gazeta Monitor - 19-May-2017 12:28
Pas marrëveshjes Rama-Basha për hyrjen e opozitës në zgjedhje, figura politike e kanë komentuar marrëveshjen si skenar për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve mes PS-së dhe PD-së. Në një deklaratë për median Vasili nuk ...
Vasili: Prevalon qëllimi që LSI të jetë forcë e parë
Illyriapress - 19-May-2017 12:28
Një ditë pas firmosjes së marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha, LSI e quan të qartë situatën politike ndërsa PD, PS, dhe LSI do të jenë në fushë të mejdanit kush të dalë forcë e ...
Vasili pas marrëveshjes Rama-Basha
ABCNews - 19-May-2017 12:25
Vasili pas marrëveshjes Rama-Basha Objektivi i LSI vijon të mbetet “LSI, forcë e parë” 19 maj 2017 12:24 Nje dite pas marreveshjes Rama-Basha, kreu I LSI Petrit Vasili theskoi serish se objektivi i kesaj force politike ...
A ka një skenar për bashkëqeverisje PS-PD? Ja si e komenton Vasili
Indeks Online - 19-May-2017 12:22
Pas marrëveshjes Rama-Basha për hyrjen e opozitës në zgjedhje, figura politike e kanë komentuar marrëveshjen si skenar për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve mes PS-së dhe PD-së. Në një deklaratë për median Vasili nuk ...
“Mundësoi garë të barabartë, u evitua kaosi”
Lexo - 19-May-2017 12:17
Kreu i LSI-së Petrit Vasili vlerëson marrëveshjen Rama-Basha duke thënë se ka mundësuar një garë elektorale të barabartë që të gjithë të shkojnë të qetë në zgjedhje. Vasili thotë se është me rëndësi që u evitua kaosi. ...
Qartësohet Vasili: Marrëveshja Rama – Basha është Ok. Pas zgjedhje LSI forcë e parë
VizionPlus - 19-May-2017 12:16
Kryetari i ri i Lëvizjes Socialiste për Integrim një ditë më parë u deklarua se marrëveshja e arritur mes Bashës dhe Ramës kishte elementë anti-kushtetueshmërie. “Është një privim anti-kushtetues privimi që i ndalon ...
Vasili: Marrrveshja mundson gar t barabart; objektivi i LSI-s sht dalja forc e par n zgjedhje
Bota Sot - 19-May-2017 12:15
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim(LSI), Petrit Vasili deklaroi të premten se objektivi i LSI-së është dalja e saj forcë e parë politike në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Në një konference për shtyp ...
Pakti Rama-Basha, Vasili inkurajon militantët: Ne nuk dëmtohemi, dalim forcë e parë
Dritare.net - 19-May-2017 12:11
Kreu i LSI-së, Petrit Vasili doli sot në një konferencë për mediat një ditë pas arritjes së marrëveshjes Rama-Basha. Ndryshe nga dje, Vasili tha sot se marrëveshja nuk e cenon LSI-në edhe pse hyn në zgjedhje pa ...
A do hyjë në koalicion paszgjedhor? Vasili i prerë: LSI ka vetëm një qëllim
Telegraf - 19-May-2017 12:11
I pyetur nga gazetarët nëse do të bënte koalicion pas-zgjedhor...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore