Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 22:26
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Ja 5 kryetarët e partive që Basha i përfshin në listat e PD!
Dritare.net - 19-May-2017 17:23
Pasi i qëndruan pranë 3 muaj protestë në çádrën para kryeministrisë, kryetari i PD Lulzim Basha ka vendosur që 5 kryetarë partish të vogla t’i fusë në lista për deputetë nën logon e Partisë Demokratike. Fatmir Mediu – ...
Basha nën presion nga aleatët për listat e zgjedhjeve
OraNews - 19-May-2017 17:13
Marrëveshja Rama-Basha për zgjidhjen e krizës politike, ka vënë në vështirësi partitë e vogla. Lulzim Basha, po diskuton me aletatët mënyrat sesi mund të maksimalizohet pjesëmarrja në zgjedhjet e tyre. Në një ...
Nis zbatimi i marrëveshjes, PD cakton ministrat të dielën
Gazeta Dita - 19-May-2017 16:48
24 orë pas zyrtarizimit të marrëveshjes mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, ka filluar të zbardhet rruga nëpër të cilën do të ecë zbatimi i saj, raporton Vizion+. Së pari, Presidenti i Republikës Bujar ...
Mes disa zjarreve – Basha nën presion nga aleatët për listat e zgjedhjeve
Portalb - 19-May-2017 16:42
Marrëveshja Rama-Basha për zgjidhjen e krizës politike, ka vënë në vështirësi partitë e vogla. Lulzim Basha, po diskuton me aletatët mënyrat sesi mund të maksimalizohet pjesëmarrja në zgjedhjet e tyre. Në një ...
Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale
Klan Kosova - 19-May-2017 16:29
E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare. Lista duhet të ...
Marrëveshja Rama-Basha
ABCNews - 19-May-2017 16:08
Marrëveshja Rama-Basha Cilët janë hapat e parë të zbatimit të saj 19 maj 2017 16:06 Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basa mblodhi kryetarët e degëve për fushatën dhe shpjegimin e marrëveshjes me Edi Ramën. Po cilët ...
Ndoka: Ngjalat nuk janë më të përshtatshme, jemi për mish
Koha Jone - 19-May-2017 15:48
Kreu i PDK-së Nard Ndoka ka folur pas mbledhjes në selinë blu të partive aleate të PD-së me Lulzim Bashën. Ai tha se ndalimi i koalicioneve është një goditje e pluralizmit por se tanimë jemi para një fakti. “Gjykoj që ...
Tryeza e partive opozitare me kreun Basha
ABCNews - 19-May-2017 15:43
Tryeza e partive opozitare me kreun Basha Ndoka e Duka zbardhin detaje të diskutimeve 19 maj 2017 15:42 Ishin vetë krerët e partive opozitare, ato të cilat dhanë detaje rreth diskutimeve në takimin që zhvilluan me ...
PD nis punën për fushatën elektorale
Lexo - 19-May-2017 15:41
E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare. Lista duhet të ...
Lista/ Basha “shpërblen” 5 kryetarët e partive aleate, përfshin emrat e tyre në listat e PD-së
Lexo - 19-May-2017 15:41
Basha “shpërblen” kryetarët e partive opozitere që e mbështetën përgjatë gjithë kohës që ndenji nëçadrën e protestës në bulevard. Pas zhvillimit të takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me aleatët e ...
Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale
Gazeta Shqip - 19-May-2017 15:40
E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare. Lista duhet të ...
Ndoka: Ne jemi të mishit. Probleme tek e majta, s’është kohë për ngjala
OraNews - 19-May-2017 15:35
Një goditje për partitë e vogla dhe pluralizmin e ka cilësuar aleati i Bashës, Nard Ndoka, marrëveshjen politike PD-PS për zgjedhjet, e cila pamundëson koalicionet parazgjedhore. Duke folur pas takimit me Bashën në ...
Nis zbatimi i marrëveshjes, PD cakton ministrat te dielën
VizionPlus - 19-May-2017 15:35
24 ore pas zyrtarizimit te marrëveshjes mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, ka filluar te zbardhet rruga neper te cilën do te ece zbatimi i saj. Se pari, Presidenti i Republikës Bujar Nishani duhet te ...
Ministrat e rinj, të dielën. PD nis punën për fushatën elektorale, partitë aleate mund të mos regjistrohen që votat të shkojnë për PD-në
GazetaTema - 19-May-2017 15:30
E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare. Lista duhet të ...
Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale
Mapo - 19-May-2017 15:24
E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare. Lista duhet të ...
Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale
Zhurnal - 19-May-2017 15:24
E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare. Lista duhet të ...
Analiza e Nard Ndokës: Marrëveshja PD-PS nuk ishte më e mira
Lexo - 19-May-2017 15:15
Kreu i PDK-së Nard Ndoka foli pas takimit me kryeopozitarin Lulzim Basha dhe partitë e tjera aleate. Ndoka tha se marrëveshja nuk ishte më e mira që mund të bëhej. Ai thotë se Basha ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me ...
Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale
Top Channel - 19-May-2017 15:14
E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare. Lista duhet të ...
Nis zbatimi i marrëveshjes, ja kur do t’i caktojë PD, ministrat teknikë!
Dritare.net - 19-May-2017 15:11
24 ore pas zyrtarizimit te marrëveshjes mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, ka filluar te zbardhet rruga neper te cilën do te ece zbatimi i saj. Se pari, Presidenti i Republikës Bujar Nishani duhet te ...
VIDEOLAJM/ Pas takimit me Bashën, Nard Ndoka batuta me gazetarët
Syri - 19-May-2017 15:11
Kreu i PDK-së, Nard Ndoka ka dalë i qeshur nga takimi me kreun e PD-së, Lulzim Basha në lidhje me situatën e partive të vogla. Ndoka si zakonisht njihet edhe për batutat me gazetarët. Edhe këtë herë nuk ka munguar një ...
123
Galeri

Lajmet Kryesore