Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 22:26
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
FOTO/ Presidenti i ri, çfarë do thotë Meta sonte në ‘Zonë e lirë’?
Syri - 19-May-2017 18:32
Presidenti i zgjedhur Ilir Meta do të jetë sonte në mbrëmje i ftuar te emisioni “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Kjo është dalja e dytë e tij në një emision televiziv që pas zgjedhjes si President Republike. Deklaratat e tij ...
Marrëveshja PD-PS, Meta: Jo si ajo e 2008 por me qëllime të ngjashme
OraNews - 19-May-2017 18:19
Atë që nuk e tha Petrit Vasili, e nënkuptoi ish-kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta. Marrëveshja mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike nuk është e njëjta me atë të vitit 2008 për shkak të ...
Presidenti i ri paralajmëroi sot gjatë intervistës. Çfarë surprizash parashikon sonte Ilir Meta?
News Bomb - 19-May-2017 18:11
Presidenti i ri i Kuvendit Ilir Meta ka folur ditën e sotme për herë të parë në lidhje me marrëveshjen e dakordësuar mes Ramës dhe Bashës i cili u shpreh i lumtur për arritjen e këtij pakti. Gjatë intervistës Meta nuk ...
Çfarë do të thotë Ilir Meta sonte në Zonë e Lirë?
Dritare.net - 19-May-2017 18:07
Presidenti i zgjedhur i vendit Ilir Meta do të jetë i ftuar sonte në emisionin “Zonë e Lirë” të moderatorit Arian Çani. Deklaratat e Metës sonte në emision priten të jenë mjaft interesante, pasi është hera e parë e tij ...
Ilir Meta i ftuar sonte në “Zonë e Lirë” me Arjan Çanin ora 21:00
Telegraf - 19-May-2017 17:40
Ish Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëkohësisht...
Meta sot në “Zonë e Lirë”, për marrëveshjen PS-PD dhe … surprizat
Koha Jone - 19-May-2017 17:38
Kryetari i Kuvendit dhe Presidenti i zgjedhur Ilir Meta do të jetë sot në orën 21:00 në emisionin “Zonë e Lirë” të Arian Çanit, në televizionin “Klan”. Kreu i Kuvendit pritet të flasë për marrëveshjen, PS-PD dhe ...
Mbështetësit e LSI shpërthejnë rrjetin: Me qetësi, dashuri dhe …
Koha Jone - 19-May-2017 17:38
Deklaratat e sotme e Kreut të Kuvendit dhe ish-kreut të LSI-së, Ilir Meta është kthyer në shprehjen më të përdorur në rrjetet sociale. Janë anëtarët e LSI dhe mbështetësit e kësaj force politike që kanë postuar me ...
Mustafaj: Rama shkoi me dosje të parapërgatitur në takimin me Bashën, për të zvgoluar LSI-në
Syri - 19-May-2017 17:26
Ish ministri i jashtëm Besnik Mustafaj, njeri i afërt me liderin demokrat Lulzim Basha, ka komentuar në një intervistë në News 24 prapaskenat e marrëveshjes Rama-Basha që i dha fund krizës politike. Sipas Mustafajt: ...
Ilir Meta sonte në "Zonë e Lirë". Çfarë "bomba" priten nga Presidenti i ri?
Lapsi - 19-May-2017 17:23
Presidenti i zgjedhur Ilir Meta do të jetë sonte në mbrëmje i ftuar te emisioni “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Kjo është dalja e dytë e tij në një emision televiziv që pas zgjedhjes si President Republike. Deklaratat e tij ...
Meta: LSI forcë e parë
Klan Kosova - 19-May-2017 16:29
Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta tha se sot vendi ka një qeveri besimi dhe se zgjedhjet nuk i garanton marrëveshja, por të gjitha forcat politike që marrin pjesë. “Së pari dua tu siguroj se LSI është sjellë në ...
Meta: Pakti garantoi garën,por ju siguroj se do ketë surpriza
Shqiptarja - 19-May-2017 16:18
TIRANË -Pak orë pasi kreu i LSI, Petrit Vasili doli në konferencë për shtyp, një dalje tjetër për mediat është pasuar nga Ilir Meta.Presidenti i zgjedhur nga maxhoranca u shpreh se 25 Qershori tashmë është caktuar si ...
Meta e quan “qeveri besimi” formatin PD-PS dhe paralajmëron befasi
Illyriapress - 19-May-2017 16:01
Presidenti i zgjedhur Ilir Meta e konsideroi qeveri të besimit, marrëveshjen e arritur Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste Në një prononcim nga selia e Kuvendit, Meta u shpreh se do të ketë surpriza në zgjedhje. ...
Pas pak Meta në konferencë shtypi. Çfarë plani ka pas pabesisë së Ramës?
Koha Jone - 19-May-2017 15:48
Pas Kryetari i Kuvendit dhe Presidenti i zgjedhur Ilir Meta në një konferencë për shtyp. Pritet të mësohet nga Meta se çfarë vendimi ka marrë pas pabesisë se Edi Ramës, i cili paketën McAllester e konvertoi në paketë ...
Meta: Do të ketë surpriza, ne do të jemi forcë e parë
TV Klan - 19-May-2017 15:47
Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta në një dalje publike para gazetarëve, një ditë pas publikimit të marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha tha se shqiptarët ishin të ...
Marrëveshja Rama-Basha, Meta flet për herë të parë: Kjo nuk e dëmton LSI-në, do të kemi surpriza
Standard - 19-May-2017 15:47
Kreu i Kuvendit dhe ish- kreu i LSI, Ilir Meta nuk e ka mohuar që marrëveshja Rama-Basha mund të ketë qëllime për të goditur LSI-në. Në një deklaratë të dhënë për mediat jashtë Kryesisë së Kuvendit, Meta i pyetur nga ...
Vasili: Marrëveshja Rama-Basha nuk na cënon, dalim forcë e parë
TV Klan - 19-May-2017 15:47
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili tha sot se marrëveshja Rama-Basha nuk e demonton në asnjë aspekt LSI-në dhe se kjo parti do të dalë forcë e parë nga zgjedhjet e 25 qershorit. Vasili foli në ...
Meta flet pas marrëveshjes Rama-Basha: Sot të gjithë jemi më të qetë dhe më të lehtësuar
Lexo - 19-May-2017 15:41
Kreu i Kuvendit Ilir Meta në një prononcim për media ka falenderuar faktorët vendas dhe ndërkombëtarë që morën pjesë në qetësimin e situatës pasi sipas tij vendi ishte në buzë të greminës. I pyetur nëse LSI ndjehet e ...
Meta: Tani kemi garë dhe qeverinë e besimit që kërkoi LSI. Do të ketë surpriza!
Gazeta Shqip - 19-May-2017 15:40
Ish-kryetari i Partisë Socialiste për Integrim, Ilir Meta në një prononcim të paralajmëruar për mediat u shpreh se marrëveshja e arritur i hapi rrugën garës dhe demokracisë, ndërsa premtoi se këto zgjedhje do të ketë ...
Marrëveshja, reagon Meta: Arritje, por do të ketë surpriza
VizionPlus - 19-May-2017 15:35
Ilir Meta doli i qetë para mediave për të thënë se marrëveshja politike Rama-Basha garantoi jo vetëm një proces zgjedhor gjithëpërfshirës, por shmangu dhe rrënimin e demokracisë. Megjithatë, Meta nënvizoi se 25 qershori ...
Ilir Meta e pranon: Qëllimet e marrëveshjes Rama-Basha, njësoj si në 2008
Lapsi - 19-May-2017 15:24
Ilir Meta është përpjekur të qetësojë anëtarët e LSI-së, për pasojat që do të vijnë nga marrëveshja Rama-Basha. Por Meta pranoi se goditja e LSI ishte qëllimi i paktit. I pyetur nga gazetarët nëse shihte të njëjtën ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore