Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 22:26
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Drejtort e “marrveshjes”, largohen ela, Lame, Muho, Popa
Bota Sot - 19-May-2017 18:18
Ardian Çela, Artan Lame, Ilirjan Muho dhe Suela Popa janë drejtorët të cilët do të lënë pozicionet e tyre si titullarë për tu zëvendësuar me drejtues teknikë. Ende nuk janë bërë të ditur emrat që do të vijnë në krye të ...
Ja të vetmit Burra që Rama mbajti në qeveri!
Dritare.net - 19-May-2017 17:33
Pas marrëveshjes me kreun e PD Lulzim Basha, kryeministri i vendit Edi Rama do të shkarkojë 6 ministra dhe zv.kryeministrin. Niko Peleshi, fatmir Xhafaj, Petrit Vasili, , Lindita Nikolla, Arben Ahmetaj, Olta Xhaçka dhe ...
Pas paktit me Bashën, Rama shtron darkë me kandidatët për deputetë
Gazeta Dita - 19-May-2017 17:26
Pas arritjes së marrëveshjes një ditë më parë me kryeopozitarin Lulzim Basha, ku u vendos që zgjedhjet e përgjithshme të mbahen më 25 qershor, dhe kur e ndajnë pak ditë nga hapja zyrtare e fushatës zgjedhore, ...
Rama thërret në mbledhje urgjente deputetët e kandidatët e PS: Është me shumë rëndësi
BalkanWeb - 19-May-2017 17:12
TIRANË- Pas arritjes së marrëveshjes një ditë më parë me kryeopozitarin Lulzim Basha, ku u vendos që zgjedhjet e përgjithshme të mbahen më 25 qershor, dhe kur e ndajnë pak ditë nga hapja zyrtare e fushatës zgjedhore, ...
Ditmir Bushati e Damian Gjiknuri, të vetmit burrë që Rama mbajti në qeveri
Lapsi - 19-May-2017 14:25
Pas marrëveshjes me Bashën, kryeministri Edi Rama bëri “kurban” 6 ministra të kabinetit të tij qeveritar, plus edhe zv.kryeministrin Niko Peleshi. Të shkarkuarit janë Fatmir Xhafaj, Niko Peleshi, Petrit Vasili, Arben ...
Basha, takim me aleatët në seli
Klan Kosova - 19-May-2017 14:24
Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, është takuar me krerët e partive aleate mesditën e së premtes. Basha po diskuton me aleatët për listat e deputetëve dhe propozimet për drejtorët e OSHEE, ALUIZNI, ...
Listat/ Basha takohet me aleatët në selinë e PD-së
Lexo - 19-May-2017 13:13
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është takuar me krerët e partive aleate mesditën e së premtes. Basha po diskuton me aleatët për listat e deputetëve, propozimet per ministrat teknike dhe propozimet për ...
Basha, takim me aleatët në seli
Gazeta Dita - 19-May-2017 13:04
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është takuar me krerët e partive aleate mesditën e së premtes. Basha po diskuton me aleatët për listat e deputetëve dhe propozimet për drejtorët e OSHEE, ALUIZNI, Hipotekat, ...
Në seancë të jashtëzakonshme të hënën votohet “Vetting”-u dhe ndryshimet në qeveri
Illyriapress - 19-May-2017 12:56
Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri. Në bazë të marrëveshjes së gjerë të arritur mes ...
Xhafaj takon Ramën në zyrën e kryeministrisë
24 Ore - 19-May-2017 12:52
Një ditë pas marrëveshjes politike mes Ramës dhe Bashës, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka takuar kryeministrin Rama në selinë e qeverisë, ku i pranishëm ka qenë edhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, ...
Propozimet për ministrat teknikë dhe listat e deputetëve, Basha mbledh aleatët
Java News - 19-May-2017 12:40
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është takuar me krerët e partive aleate mesditën e së premtes. Basha po diskuton me aleatët për listat e deputetëve, propozimet per ministrat teknike dhe propozimet për ...
Basha, takim me aleatët në seli
Top Channel - 19-May-2017 12:26
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është takuar me krerët e partive aleate mesditën e së premtes. Basha po diskuton me aleatët për listat e deputetëve dhe propozimet për drejtorët e OSHEE, ALUIZNI, Hipotekat, ...
FOTOLAJM/ Festa e dy ministreve që shpëtuan nga marrëveshja
Lapsi - 19-May-2017 12:26
Mimi Kodheli dhe Mirela Kumbaro kishin arsye të festonin dje. Iu shpëtuan paq marrëveshjes mes Ramës dhe Bashës, që sakrifikoi 6 të tjerë në qeveri. Me këtë rast, sapo janë takuar, kanë bërë dhe një foto, ashtu të ...
Do t shkarkohet nga detyra, Xhafaj i shkon n zyr Rams
Bota Sot - 19-May-2017 11:57
Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj edhe pse kishte më pak se dy muaj në detyrë, do të shkarkohet nga ky post si pasojë e paktit që u arrit ditën e djeshme mes kreut të qeverisë Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim ...
Pas shkarkimit, Xhafaj i shkon në zyrë kryeministrit
GazetaTema - 19-May-2017 11:57
Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është duke zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama. Takimi i tyre vjen një ditë pas arritjes së paktit Rama-Basha, ku Xhafaj është shkarkuar nga detyra dhe postin e minsitrit të ...
Xhafa dhe Çako takim me kryeministrin Rama
VizionPlus - 19-May-2017 11:51
Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj i shoqëruar nga drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako zhvilluan paraditen e sotme një takim me kryeministrin Rama. Ende nuk ka detaje nga ky takim. Xhafaj është njëri nga ...
Republikë dhe drejtësi e re; marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike
AlMaKos - 19-May-2017 11:47
Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS, raporton TCH.Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë se ...
Republikë dhe drejtësi e re; marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike
Albportali - 19-May-2017 11:40
Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS, raporton TCH. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë se ...
Republikë dhe drejtësi e re; marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike
Shenja - 19-May-2017 11:40
Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS, raporton TCH. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë se ...
Xhafaj takon Ramën në zyrën e kryeministrisë
Gazeta Shqip - 19-May-2017 11:37
Një ditë pas marrëveshjes politike mes Ramës dhe Bashës, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka takuar kryeministrin Rama në selinë e qeverisë, ku i pranishëm ka qenë edhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore