Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 13:56
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Zoran Zaev kundër “Platformës Shqiptare” dhe gjuhës shqipe (VIDEO)
Zoran Zaev kundër “Platformës Shqiptare” dhe gjuhës shqipe (VIDEO)
TetovaSot - 21-Apr-2017 14:49
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në një intervistë për N1 të Serbisë ka thënë se nuk do të pranojë kërkesat e shqiptarëve gjegjësisht “Deklaratën Shqiptare”. Partitë shqiptare në Deklaratën e ...
BDI: Lidert maqedonas takohen mes vete, kjo gj nuk na pengon neve
Bota Sot - 21-Apr-2017 10:35
Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani për të përjavshmen Fokus ka thënë se kryetarët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së janë duke u takuar dhe kjo nuk i pengon partisë që ai përfaqëson. ”Sipas informacioneve tona, disa ditë me ...
VMRO-DPMNE: Zaevi nuk guxon të dënojë asnjë deklaratë antishtetërore
Zhurnal - 21-Apr-2017 11:33
VMRO-DPMNE sot në një kumtesë e kualifikoi kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev si "rob të dëshirës për pushtet i përgatitur të gëlltit çfarëdo deklarate antishtetërore vetëm që të krijojë qeveri".
VMRO-DPMNE: Zaevi nuk guxon të dënojë asnjë deklaratë antishtetërore
TetovaSot - 21-Apr-2017 11:25
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj VMRO-DPMNE sot në një kumtesë e kualifikoi kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev si “rob të dëshirës për pushtet i përgatitur të gëlltit çfarëdo deklarate antishtetërore vetëm që të krijojë ...
VMRO-DPMNE: Zaevi nuk guxon të dënojë asnjë deklaratë antishtetërore
AlMaKos - 21-Apr-2017 12:29
21 April VMRO-DPMNE sot në një kumtesë e kualifikoi kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev si “rob të dëshirës për pushtet i përgatitur të gëlltit çfarëdo deklarate antishtetërore vetëm që të krijojë qeveri”. Sipas ...
Vazhdon maratona e seancs konstituive
Bota Sot - 21-Apr-2017 10:38
Kuvendi sot do të vazhdojë seancën konstituive në të cilën po debatohet për komisionin për zgjedhje dhe emërime. Sipas dakordimeve në komision do të duhet të marrin pjesë gjashtë përfaqësues të VMRO-DPMNE-së, pesë të ...
VMRO nuk ndryshon qëndrim, Kuvendi edhe sot nuk zgjedh kryetarin
Portalb - 21-Apr-2017 10:48
Sot duhet të vazhdojë seanca e 16 konstituive e Kuvendit të Maqedonisë ku ende zhvillohet debati në pikën e tretë të rendit të ditës, atë për formim të Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime kurse nga ajo që u tha sot nga ...
Vazhdon mbledhja konstituive në Kuvend
AlMaKos - 21-Apr-2017 09:38
21 April Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit ...
VMRO-DPMNE: Sela dëshmoi se me rëndësi është interesi kombëtar shqiptar e jo ai shtetëror
Portalb - 21-Apr-2017 10:27
Partitë koalicionuese të Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët të cilët sikur një mirazh ia dërgojnë platformën tiranase dje edhe njëherë dëshmuan se nuk me rëndësi interesi shtetëror, por çështjet kombëtare të shqiptarëve, ...
VMRO-DPMNE: Zaev ka nevojë patologjike për pushtet
Aktuale.MK - 21-Apr-2017 12:13
Partnerët e koalicionit të Zoran Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët mbrëmë edhe një herë vërtetuan se për ta nuk është i rëndësishëm interesi shtetëror, kështu mes tjerash thuhet në reagimin e sotëm të VMRO-DPMNE-së. ...
”Gruevski dhe Zaev janë duke u takuar dhe kjo neve nuk na pengon”
Lajm Press - 21-Apr-2017 09:07
Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani për të përjavshmen Fokus ka thënë se kryetarët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së janë duke u takuar dhe kjo nuk i pengon partisë që ai përfaqëson, shkruan Telegrafi Maqedoni. ”Sipas ...
Deputett e VMRO DPMNE-s debatojn vet, LSDM nuk diskuton
Bota Sot - 21-Apr-2017 07:45
Deputetët e VMRO DPMNE-së në vazhdimin e 15-të të seancës konstituive të Kuvendit, sërish debatonin me vetveten. Në vend të debatit për pikën e rendit të ditës gjegjësisht emërimin e kryetarit dhe anëtarëve të ...
VMRO-DPMNE: Zaev ka nevojë patologjike për pushtet
AlMaKos - 21-Apr-2017 11:13
Partnerët e koalicionit të Zoran Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët mbrëmë edhe një herë vërtetuan se për ta nuk është i rëndësishëm interesi shtetëror, kështu mes tjerash thuhet në reagimin e sotëm të VMRO-DPMNE-së. ...
VMRO-DPMNE: Zaev ka nevojë patologjike për pushtet
Albportali - 21-Apr-2017 11:13
Partnerët e koalicionit të Zoran Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët mbrëmë edhe një herë vërtetuan se për ta nuk është i rëndësishëm interesi shtetëror, kështu mes tjerash thuhet në reagimin e sotëm të VMRO-DPMNE-së. ...
VMRO-DPMNE: Zaevi nuk guxon të dënojë asnjë deklaratë antishtetërore
Televizioni Koha - 21-Apr-2017 12:38
VMRO-DPMNE sot në një kumtesë e kualifikoi kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev si “rob të dëshirës për pushtet i përgatitur të gëlltit çfarëdo deklarate antishtetërore vetëm që të krijojë qeveri”. Sipas VMRO-DPMNE-së, ...
BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së (VIDEO)
AlMaKos - 20-Apr-2017 23:17
Ali Ahmeti po krijon terren të largohet nga Zaevi, BDI akuzon se LSDM po takohet me VMRO-në!? BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së, raporton radio Evropa e Lirë, duke cituar burime nga Lëvizja Besa lidhur me ...
VMRO-DPMNE: Zaevi nuk guxon të dënojë asnjë deklaratë antishtetërore
Kurir - 21-Apr-2017 13:02
Sipas VMRO-DPMNE-së, partnerët e koalicionit të Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët dje edhe një herë kanë konfirmuar se për ata nuk është me rëndësi interesi shtetëror, por çështja kombëtare e shqiptarëve gjegjësit se do ...
Kuvendi i Maqedonisë edhe sot do të vazhdojë me avazin e vjetër
Indeks Online - 21-Apr-2017 09:19
Kuvendi i Maqedonisë pritet që edhe sot të vazhdojë seancën konstituive të filluar më 30 dhjetor ku pikë e rendit të ditës ende është zgjedhje e kryetarin dhe anëtarëve të komisioni për zgjedhje dhe emërime, shkruan ...
Maqedoni, kuvendi në vendnumëro
ABCNews - 20-Apr-2017 20:08
Maqedoni, kuvendi në vendnumëro VMRO-DPMNE vijon me akuzat ndaj platformës së partive shqiptare 20 prill 2017 20:07 VMRO-DPMNE vijon me akuzat për platformën e partive shqiptare në Kuvendin e Maqedonisë. Ndërsa LSDM ...
VMRO-DPMNE: Zaev ka nevojë patologjike për pushtet
Shenja - 21-Apr-2017 11:16
Partnerët e koalicionit të Zoran Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët mbrëmë edhe një herë vërtetuan se për ta nuk është i rëndësishëm interesi shtetëror, kështu mes tjerash thuhet në reagimin e sotëm të VMRO-DPMNE-së. ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore