Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 23:47
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Albin Kurti gjendet jashtë Kosovës
Albin Kurti gjendet jashtë Kosovës
Telegrafi - 21-Apr-2017 12:04
Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje të gazit ...
Kryeparlamentari i Kosovës dënohet me gjobë
OraNews - 21-Apr-2017 10:54
Pas urdhërarrestit të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë për Albin Kurtin, për shkak se mungoi në seancës gjyqësore për gazin lotsjellës, janë dënuar me 200 euro gjobë edhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ...
Gjykata në Prishtinë: Urdhërarrest për Albin Kurtin
ABCNews - 21-Apr-2017 11:15
Gjykata në Prishtinë: Urdhërarrest për Albin Kurtin Gjobë për Kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli 21 prill 2017 11:12 Gjykata themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhër arrest për deputetine vetëvendosjes Albin Kurti si dhe ...
Reagon Vetëvendosja rreth urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit
TetovaSot - 21-Apr-2017 11:34
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Paralajmërimin për një urdhërarrest ndaj Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje e vlerëson si ndikim politik të një ‘shteti të kapur’. Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e ...
Gjykata Themelore pritet ta lëshoj gjatë ditës urdhërarrestin për Kurtin
Arbresh - 21-Apr-2017 11:30
Kryetari i trupit gjykues të Gjykatës Themelore të Prishtinës sot ka vendosur që të siguroj prezencën e Albin Kurtit në seancën për deputetët e akuzuar për gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Mirlinda Gashi, zëdhënëse ...
Reagon Vetëvendosja rreth urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit
AlMaKos - 21-Apr-2017 11:03
Paralajmërimin për një urdhërarrest ndaj Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje e vlerëson si ndikim politik të një ‘shteti të kapur’. Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për aktivizim të ...
Incidentet në Kuvend, Gjykata urdhëron arrestimin e Albin Kurtit
Shqiptarja - 21-Apr-2017 10:17
Një Gjykatë e Kosovës ka lëshuar një urdhërarresti për ish-kreun e Vetëvendosjes Albin Kurti. Vendimi është marrë nga gjyqtari Beqir Kalludra i cili paralajmëroi lëshimin urdhërarrestit dhe paraburgim ndaj Albin ...
Urdhërarrest për Albin Kurtin
OraNews - 21-Apr-2017 10:14
Gjyqtari Beqir Kalludra paralajmëroi sot lëshim të urdhërarrestit dhe paraburgim ndaj Albin Kurtit. Pasi Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për aktivizim të gazit lotsjellës në seancat e ...
Vetëvendosje e quan qesharake gjobën për Veselin dhe të tjerë
Arbresh - 21-Apr-2017 10:54
Lëvizja Vetëvendosje i quan qesharake gjobat për kreun e Kuvendit, Kadri Veseli, nënkryetarin Xhavit Haliti dhe deputetët Bekim Haxhiu, Naser Osmani, Armend Zemaj dhe punëtorët e administratës Shpresa Gosalci e Leonora ...
Kadri Veseli e pret burgu nëse refuzon bashkëpunimin me drejtësinë
InFokusi - 21-Apr-2017 11:09
Nëse Gjykata Themelore e Prishtinës do të aplikonte plotësisht ligjin, atëherë kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli do të arrestohet për ta dërguar në Gjykatë në cilësi të dëshmitarit. Nëse ai do të refuzonte të dëshmonte ...
Urdhërarrest për Albin Kurtin, gjobë për Kadri Veseli
Kosova Press - 21-Apr-2017 12:09
Gjyqtari Beqir Kalludra ka lëshuar një urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për shkak të mungesës së tij në seancën gjyqësore për gazin lotsjellës.
Kosovë/ Gjykata e Prishtinës lëshon urdhërarrest për Albin Kurtin
BalkanWeb - 21-Apr-2017 10:01
PRISHTINE- Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar sot urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet ...
Bujupi: Me arrestimet të antarve  të VV qeveria mundohet të mbuloj dështimet e saj
InFokusi - 21-Apr-2017 11:15
Anëtarja e Lëvzjës Vetëvendosje, Donika Kdaja Bujupi ka thënë se fletarrestim për Albin Kurtin dhe arrestimi i Blerim Maqastenës , Veton Dragushës dhe Deni Rakocit janë përpjeke e pushtetit pëe të shtypë Opozitën ...
Ja çka ndodhi dy herat e fundit kur u arrestua Albin Kurti (Video)
TetovaSot - 21-Apr-2017 10:45
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Sot u lëshua urdhërarrest ndaj deputetit, apo siç njihet ndryshe, liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari i Gjykatës Themelore të Prishtinës, Beqir Kalludra vendimin e ...
Gazi lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, Gjykata urdhër-arrest për Albin Kurtin
Lapsi - 21-Apr-2017 10:14
Urdhër-arrest sërish për Albin Kurti. Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar sot urdhër-arrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe pritet t’i jepet masa e paraburgimit. Deputeti i Lëvizjes ...
Albin Kurti jashtë territorit të Kosovës, Gjykata pritet të lëshojë urdhërarrest
Indeks Online - 21-Apr-2017 10:29
Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje të gazit ...
Kadri Veseli dhe të tjerë gjobiten me nga 200 euro
Arbresh - 21-Apr-2017 10:41
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, nënkryetari Xhavit Haliti dhe deputetët Bekim Haxhiu, Naser Osmani, Armend Zemaj dhe punëtorët e administratës Shpresa Gosalci e Leonora Halimaj janë dënuar me nga 200 euro gjobë nga ...
Vetëvendosje reagon për urdhërarrestin ndaj Albin Kurtit
EkonomiaOnline - 21-Apr-2017 11:09
Paralajmërimin për një urdhërarrest ndaj Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje e vlerëson si ndikim politik të një “shteti të kapur”. Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për aktivizim të ...
Lëshohet urdhërarrest për Albin Kurtin
Dritare.net - 21-Apr-2017 10:53
Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra këtë vendim e ka marrë për shkak të mungesës së tij në seancën gjyqësore për gazin ...
Urdhërarrest për Albin Kurtin
Zhurnal - 21-Apr-2017 10:16
Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për media se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet masa e ...
123
Galeri

Lajmet Kryesore