Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 08:50
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Si tentoi t’i fshihej sot Basha “bombardimit” amerikan
Lexo - 21-Apr-2017 15:54
Nga Flogert Muça* “Ambasadori Thomas A. Shannon, Nënsekretar i Shtetit për Çështjet Politike, u takua sot me Ministrin e Jashtëm shqiptar Ditmir Bushati për të adresuar interesat e përbashkëta në marrëdhëniet tona ...
Qëndrimi i DASH për zgjedhjet, Tritan Shehu: Rama spekulon, PD s’ka thënë që do t’i bojkotojë
Telegraf - 21-Apr-2017 14:35
Në deklaratë theksohet qartësisht “mbështetja ndaj Shqipërisë...
Qëndrimi i DASH për zgjedhjet, Tritan Shehu: Rama spekulon, PD s’ka thënë që do t’i bojkotojë
BalkanWeb - 21-Apr-2017 14:24
TIRANË- Ish-ministri i Jashtëm Tritan Shehu ka komentuar deklaratën e Departamentit Amerikan të Shtetit për pjesëmarrjen e të gjitha partive politike në zgjedhje dhe mbështetjen për reformën në gjyqësor. Në një status ...
DASH: Të gjitha partitë në zgjedhje; Shannon: Reforma në drejtësi, përparësi kryesore
InFokusi - 21-Apr-2017 14:08
Departamenti Amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë të lëshuar të enjten, thuhet se Nënsekretari amerikan i ...
DASH: Të gjitha partitë në zgjedhje; Shannon: Reforma në drejtësi, përparësi kryesore
Gazeta Monitor - 21-Apr-2017 13:54
Departamenti Amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë të lëshuar të enjten, thuhet se Nënsekretari amerikan i ...
DASH: Të gjitha partitë në zgjedhje; Shannon: Reforma në drejtësi, përparësi kryesore
Indeks Online - 21-Apr-2017 13:51
Departamenti Amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë të lëshuar të enjten, thuhet se Nënsekretari amerikan i ...
DASH mban në lojë Bashën dhe çadrën e opozitës
Respublica - 21-Apr-2017 13:00
Mospjesëmarrja në zgjedhje e opozitës nuk është siç thotë kryeministri vetëm një vetëvrasje e Partisë Demokratike, por një handikap që komplikon situatat politike në Shqipëri. Këtë e di shumë mirë kryeministri Rama por ...
Kush gënjen, Uashingtoni, Merkel dhe Mogherini… apo Basha?
GazetaTema - 21-Apr-2017 12:56
I vendosur përpara një presioni gjithmonë e më të fortë të ndërkombëtarëve, Lulzim Basha ka gjetur një taktikë të re për të mbajtur me “oksigjen” çadrën e tij, interpretimin krejt të kundërt të asaj që është shkruar e ...
Rama: DASH kërkon reformën në drejtësi dhe pjesëmarrjen e të gjitha partive në zgjedhje
24 Ore - 21-Apr-2017 12:36
Kryeministri i vendit, Edi Rama përmes një postimi në faqen e vet zyrtare në Facebook ka cituar deklaratën e leshura sot nga Departamenti Amerikan i Shtetit, ku shprehet mbështetja për reformën në drejtësi dhe i bëhet ...
Pas DASH-it edhe Rama kërkon pjesëmarrjen e të gjithë partive në zgjedhje
Zhurnal - 21-Apr-2017 12:33
Pas deklaratës së Departamentit amerikan të Shtetit për zbatimin e Reformës në Drejtësi dhe rëndësinë e pjesëmarrjes së të gjitha partive në zgjedhje ka reaguar kryeministri Edi Rama.
Kush gënjen, Uashingtoni, Merkel dhe Mogherini… apo Basha?
Lexo - 21-Apr-2017 11:59
I vendosur përpara një presioni gjithmonë e më të fortë të ndërkombëtarëve, Lulzim Basha ka gjetur një taktikë të re për të mbajtur me “oksigjen” çadrën e tij, interpretimin krejt të kundërt të asaj që është shkruar e ...
Bushati në Pentagon: SHBA, mbështetje të fuqishme për reformën në drejtësi
Lexo - 21-Apr-2017 11:59
Në kuadër të vizitës së tij në Washington, Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati zhvilloi takime në Departamentin e Shtetit dhe në Pentagon, me Zv. Sekretarin e Shtetit, Thomas Shannon, si dhe me Nën-Sekretaren e ...
Rama, mesazh opozitës duke cituar DASH
Koha Jone - 21-Apr-2017 11:53
Kryeministri Edi Rama i ka vazhduar edhe sot përpjekjet e tij për të detyruar opozitën të heqë dorë nga protesta dhe të marrë pjesë në zgjedhje pa kushte, duke komentuar deklaratën e fundit të DASH me një shënim, të ...
Bushati në Shtëpinë e Bardhë
Koha Jone - 21-Apr-2017 11:53
Në kuadër të vizitës së tij në Uashington, ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati zhvilloi takime në Departamentin e Shtetit dhe në Pentagon, me Zv/Sekretarin e Shtetit, Thomas Shannon, si dhe me Nën-Sekretaren e ...
Rama: DASH kërkon reformën në drejtësi dhe të gjitha partitë në zgjedhje
Top Channel - 21-Apr-2017 11:38
Me anë të një postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama, nën titullin “Kush Gënjen”, ka publikuar qëndrimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili kërkon që të gjitha partitë të marrin pjesë në zgjedhje dhe të ...
Zëri i Amerikës pyet ministrin Bushati: Pse paguani para për lobim tek Trump kur jeni në qeveri?
Standard - 21-Apr-2017 11:34
Gjatë javëve të fundit, Partia Socialiste ka nënshkruar marrëveshje me një zyrë lobimi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, i cili po zhvillon një vizitë në SHBA, është pyetur nga Zëri ...
Pas DASH-it edhe Rama kërkon pjesëmarrjen e të gjithë partive në zgjedhje
Indeks Online - 21-Apr-2017 11:23
Pas deklaratës së Departamentit amerikan të Shtetit për zbatimin e Reformës në Drejtësi dhe rëndësinë e pjesëmarrjes së të gjitha partive në zgjedhje ka reaguar kryeministri Edi Rama. Kreu i qeverisë ka postuar në ...
Pas DASH-it edhe Rama kërkon pjesëmarrjen e të gjithë partive në zgjedhje
InFokusi - 21-Apr-2017 11:21
Pas deklaratës së Departamentit amerikan të Shtetit për zbatimin e Reformës në Drejtësi dhe rëndësinë e pjesëmarrjes së të gjitha partive në zgjedhje ka reaguar kryeministri Edi Rama. Kreu i qeverisë ka postuar në ...
Ministri i Ramës bën “zbulimin” e rëndësishëm në Washington (FOTO)
News Bomb - 21-Apr-2017 11:19
Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për një takim zyrtar për përfaqësues të lartë të SHBA-së. Para pak minutash publikon në Instagram një foto nga një libër dhe ...
Rama e përkthen mesazhin e DASH si mbështetje për vete
Syri - 21-Apr-2017 11:13
Kryeministri Edi Rama i ka vazhduar edhe sot përpjekjet e tij për të detyruar opozitën të heqë dorë nga protesta dhe të marrë pjesë në zgjedhje pa kushte, duke komentuar deklaratën e fundit të DASH si një mbështetje për ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore