Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 13:56
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Qëndrimi i DASH për zgjedhjet, Tritan Shehu: Rama spekulon, PD s’ka thënë që do t’i bojkotojë
Qëndrimi i DASH për zgjedhjet, Tritan Shehu: Rama spekulon, PD s’ka thënë që do t’i bojkotojë
BalkanWeb - 21-Apr-2017 14:24
TIRANË- Ish-ministri i Jashtëm Tritan Shehu ka komentuar deklaratën e Departamentit Amerikan të Shtetit për pjesëmarrjen e të gjitha partive politike në zgjedhje dhe mbështetjen për reformën në gjyqësor. Në një status ...
Kush gënjen, Uashingtoni, Merkel dhe Mogherini… apo Basha?
GazetaTema - 21-Apr-2017 12:56
I vendosur përpara një presioni gjithmonë e më të fortë të ndërkombëtarëve, Lulzim Basha ka gjetur një taktikë të re për të mbajtur me “oksigjen” çadrën e tij, interpretimin krejt të kundërt të asaj që është shkruar e ...
Bushati në Pentagon dhe në Departamentin e Shtetit: SHBA, mbështetje të fuqishme për reformën në drejtësi
BalkanWeb - 21-Apr-2017 10:45
SHBA- Në kuadër të vizitës së tij në Washington, Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati zhvilloi takime në Departamentin e Shtetit dhe në Pentagon, me Zv. Sekretarin e Shtetit, Thomas Shannon, si dhe me ...
Rama reagon pas shuplakava të DASH ndaj PD-së: Po tani kush gënjen?
GazetaTema - 21-Apr-2017 10:50
Pas shuplakës së DASH, që në një deklaratë në faqen e vet zyrtare i bëntë thirrje PD-së të votonte Vettingun dhe të hynte në zgjedhje, ka reaguar edhe kryeministri Rama. Me anë të një postimi në Facebook, kryeministri ...
Takimet e Bregut dhe pikëpyetjet e deklaratës së DASH
Mapo - 21-Apr-2017 18:19
Një deklaratë e Departamentit të Shtetit ka krijuar sërish përplasje në politikën shqiptare. Departamenti i Shtetit publikoi një njoftim të shkurtër ku thuhet se Nënsekretari amerikan i Shtetit për Çështjet Politike, ...
SHBA: Të gjitha partitë në zgjedhje
VizionPlus - 21-Apr-2017 10:57
Ndërsa opozita shqiptare kërcënon se nuk do të marrë pjesë në zgjedhje, Departamenti Amerikan i Shtetit u bën apel forcave politike në Shqipëri, që të bëhen pjesë e procesit zgjedhor. Qëndrimi është shprehur qartë nga ...
Rama: DASH kërkon reformën në drejtësi dhe të gjitha partitë në zgjedhje
Top Channel - 21-Apr-2017 11:38
Me anë të një postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama, nën titullin “Kush Gënjen”, ka publikuar qëndrimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili kërkon që të gjitha partitë të marrin pjesë në zgjedhje dhe të ...
Bushati në Uashington, takime në Pentagon dhe Departamentin e Shtetit
Top Channel - 21-Apr-2017 10:42
Në kuadër të vizitës së tij në Uashington, ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati zhvilloi takime në Departamentin e Shtetit dhe në Pentagon, me Zv/Sekretarin e Shtetit, Thomas Shannon, si dhe me Nën-Sekretaren e ...
Rama citon DASH për reformën në drejtësi dhe zgjedhjet, pyet Bashën: Kush gënjen?
BalkanWeb - 21-Apr-2017 10:20
TIRANË- Kryeministri Edi Rama vazhdon ‘sagën’ e tij të rubrikës “Kush gënjen” drejtuar kreut të PD-së Lulzim Basha dhe opozitës, këtë radhë duke përdorur deklaratën e Departamentit Amerikan të Shtetit pas vizitës së ...
Qëndrimi i DASH për zgjedhjet, Tritan Shehu: Rama spekulon, PD s’ka thënë që do t’i bojkotojë
Telegraf - 21-Apr-2017 14:35
Në deklaratë theksohet qartësisht “mbështetja ndaj Shqipërisë...
Shuplakat e DASH për PD-në  Edi Rama: Po tani kush gënjen?
Shqiptarja - 21-Apr-2017 10:48
Pas shuplakës së DASH i cili në një deklaratë në faqen e vet zyrtare i bënte thirrje PD-së të votonte Vettingun dhe të hynte në zgjedhje , ka reaguar edhe kryeministri Rama.Me anë të një postimi në Facebook, ...
Takimi i zyrtarit të lartë amerikan me Bushatin, DASH thirrje partive në Shqipëri: Merrni pjesë në zgjedhje
BalkanWeb - 21-Apr-2017 08:49
Departamenti Amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë të lëshuar të enjten, thuhet se Nënsekretari amerikan i ...
DASH: Të gjitha partitë të marrin pjesë në zgjedhje
ABCNews - 21-Apr-2017 10:56
DASH: Të gjitha partitë të marrin pjesë në zgjedhje “Përparësi, reforma në drejtësi” 21 prill 2017 10:53 Ndersa krize politike, një deklaratë e ardhur nga Departameti Amerikan i Shtetit, bën të qartë rëndësinë e ...
DASH: Të gjitha partitë në zgjedhje; Shannon: Reforma në drejtësi, përparësi kryesore
Indeks Online - 21-Apr-2017 13:51
Departamenti Amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë të lëshuar të enjten, thuhet se Nënsekretari amerikan i ...
Thirrja e DASH për të hyrë në zgjedhje, reagon Basha: Kjo qeveri konsumon partneritetin strategjik me SHBA
News Bomb - 21-Apr-2017 17:16
Departamenti Amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri që të marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare të qershorit. Deklarata erdhi pas takimit të Nënsekretarit amerikan të Shtetit për ...
Rama citon DASH: Kërkon pjesëmarrje të të gjithë partive në zgjedhje
Mapo - 21-Apr-2017 11:00
Kryeministri Edi Rama, duke cituar deklaratën e Departamentit amerikan të Shteti, thekson se ky institucion kërkon reformë në drejtësi dhe pjesëmarrje të të gjitha partive parlamentare në zgjedhjet e 18 qershorit. Rama ...
?SHBA thirrje partive: Merrni pjesë në zgjedhjet parlamentare
Shqiptarja - 21-Apr-2017 09:35
Pas Bashkimit Europian edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës apelojnë për pjesëmarrjen e të gjithë spektrit politik në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Deklarata vjen nga Departamenti Amerikan i Shtetit përmes ...
Departamenti Amerikan i Shtetit thirrje partive shqiptare: Merrni pjesë në zgjedhje
GazetaTema - 21-Apr-2017 09:00
Departamenti amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë të lëshuar të enjten, thuhet se nënsekretari amerikan i ...
Rama citon DASH: Kërkon pjesëmarrje të të gjithë partive në zgjedhje
OraNews - 21-Apr-2017 10:54
Kryeministri Edi Rama, duke cituar deklaratën e Departamentit amerikan të Shteti, thekson se ky institucion kërkon reformë në drejtësi dhe pjesëmarrje të të gjitha partive parlamentare në zgjedhjet e 18 qershorit. Rama ...
DASH: Të gjitha partitë në zgjedhje; Shannon: Reforma në drejtësi, përparësi kryesore
Top Channel - 21-Apr-2017 08:32
Departamenti Amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë të lëshuar të enjten, thuhet se Nënsekretari amerikan i ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore