Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 04:44
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Masa ekstreme sigurie pas sulmit në Francë, angazhohen 50 mijë policë dhe xhandarë
Masa ekstreme sigurie pas sulmit në Francë, angazhohen 50 mijë policë dhe xhandarë
BalkanWeb - 21-Apr-2017 16:17
PARIS- Menjëherë pas sulmit në Francë, ku humbi jetën një polic dhe dy të tjerë mbetën të plagosur, qeveria franceze ka rritur masat e sigurisë duke marrë parasysh edhe faktin që është në prag të zgjedhjeve ...
Francë, akuza mes kandidatëve presidencialë: Po shfrytëzohet sulmi i Parisit
Top Channel - 21-Apr-2017 18:54
Disa prej kandidatëve kryesorë në zgjedhjet presidencaile të Francës u akuzuan se po përdorin vrasjen e një polici në Paris për përfitime politike. Kandidatja e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen u zotua se do të ...
FOTOT/ Sulmi terrorist në Paris, indetifikohet autori që kreu masakrën
GazetaTema - 21-Apr-2017 14:11
Karim Cheurfi, 39 vjeç, është autori i sulmit të mbrëmshëm që ndodhi në qendër të Parisit, ky humbi jetën një polic dhe u plagosën rëndë dy të tjerë. 39 vjeçari shkruan “Daily Mail” dyshohet se hapi zjarr me ...
Pse i urrente policët terroristi që u vra në Paris dhe çfarë iu gjet në makinë pas sulmit (Foto+Video)
BalkanWeb - 21-Apr-2017 18:41
Shërbimet franceze të sigurisë po përballen me akuza të shumta pas atentatit të mbrëmshëm ku mbeti i vrarë një polic dhe u plagosën dy të tjerë. Kjo për faktin se si nuk arritën të parandalonin një të armatosur, ...
Sulmi në Paris, identifikohet agresori i pajetë
Top Channel - 21-Apr-2017 18:47
Agresori i armatosur, tashmë i pajetë, që qëlloi për vdekje një oficer policie në “Champs Elysees” mbrëmjen e së enjtes është identifikuar nga prokurori i Parisit si Karim Cheurfi, një kriminel i dënuar edhe më parë. Ai ...
ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Paris, ku u vra një polic dhe u plagosën dy të tjerë
BalkanWeb - 21-Apr-2017 02:04
Grupi terrorist Shteti Islamik (ISIS) ka marrë përgjegjësinë për sulmin ndaj policëve në qendër të Parisit, në mbrëmjen e së enjtes. Nëpërmjet organit të saj të propagandës, “Amaq”, ISIS ka thënë se sulmi në Paris është ...
Zëvendësministri kosovar: Isha vetëm 100 metra larg nga vendi ku ndodhi sulmi në Paris, çfarë pashë
BalkanWeb - 21-Apr-2017 07:25
Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Valon Murtezaj ka qenë shumë afër vendit ku ndodhi sulmi i mbrëmshëm në zonën më të madhe tregtare në “Champs Elysees” të Parisit. Murtezaj ka thënë për Klan Kosova se ka ...
FOTO+EMRI/ Masakra në Paris, policia identifikon autorin e sulmit me 1 të vdekur
BalkanWeb - 21-Apr-2017 09:34
PARIS- Autoritetet franceze kanë identifikuar autorin e sulmit të mbrëmshëm që ndodhi në qendër të Parisit, ky humbi jetën një polic dhe u plagosën rëndë dy të tjerë. ‘Daily Mail’ shkruan se behët fjalë për Karim ...
Hollande mbledh këshillin e sigurisë pas atentatit në Champs-Elysees
VizionPlus - 21-Apr-2017 13:24
Presidenti francez, François Hollande mblodhi sot këshillin e tij të sigurisë, një ditë pasi një polic u qëllua në Champs-Elysees, në një nga atraksionet më të mëdha turistike të kryeqytetit francez. Grupi ekstremist i ...
Pse i urrente policët terroristi që u vra në Paris dhe çfarë iu gjet në makinë pas sulmit
Telegraf - 21-Apr-2017 18:53
Shërbimet franceze të sigurisë po përballen me akuza të shumta pas...
Sulmi në Paris, zv/ministri nga Kosova: Pashë tmerrin me sy
Shqiptarja - 21-Apr-2017 10:17
Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Valon Murtezaj ka qenë shumë afër vendit ku ndodhi sulmi i sontëm në zonën më të madhe tregtare në “Champs Elysees” të Parisit.Murtezaj ka thënë për klankosova.tv se ka ...
Sulmi në Paris, reagon presidenti Hollande: Sulm terrorsit, mbledhje urgjente të Këshillit të mbrojtjes…
BalkanWeb - 21-Apr-2017 02:56
FRANCË- Presidenti i Francës, François Hollande ka reaguar me një komunikatë pas sulmit ndaj policëve në qendër të Parisit, në mbrëmjen e së enjtes. Hollande ka thënë se të gjitha shenjat tregojnë se ky ka qenë një ...
Sulmi në Francë, autori i ndaluar në shkurt, objektivi i tij policët
Shqiptarja - 21-Apr-2017 13:09
Karim Cheurfi i cili mendohet se është autori i sulmit të mbrëmshëm në bulevardin e Champs Elysee është arrestuar në shkurt pasi kishte kërcënuar disa policë por u la i lirë për mungesë provash. Lajmi u konfirmua nga ...
Franca rritë sigurinë për zgjedhjet presidenciale pas sulmit në Paris
Telegrafi - 21-Apr-2017 14:33
Franca thotë se ka rritur masat e sigurisë për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen në fundjavë, pas sulmit të së enjtes mbrëma, ku u vra një polic dhe u plagosën dy të tjerë. “Asgjë nuk duhet të pengojë këtë moment ...
Francë, 50.000 policë dhe 7.000 ushtarë angazhohen për Presidencialet
OraNews - 21-Apr-2017 14:11
Në mbledhjen e Këshillit të Mbrojtjes, që u thirr nga Presidenti Fransua Hollande pas sulmit të mbrëmjes së djeshme në Paris, drejtuesit kanë vendosur që të angazhojnë plot 50 mijë policë dhe 7 mijë ushtarë ditën e diel ...
Thaçi: Me sulmin në Paris u kërcënuan vlerat tona të përbashkëta
BalkanWeb - 21-Apr-2017 07:21
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllimet për viktimat pas sulmit në Paris. “Në mendjet tona i kemi policët e vrarë sonte në Paris. Vlerat tona të përbashkëta u kërcënuan edhe një herë në Paris”, ...
ISIS merr përsipër sulmin në Paris
VizionPlus - 21-Apr-2017 12:06
Shteti Islamik ka marrë përsipër sulmin terrorist të ndodhur mbrëmjen e së enjtes në bulevardin e famshëm “Champs Elysees” në Paris, ku humbi jetën një polic dhe u plagosën dy të tjerë. 39 vjecari francez Karim Cheurfi, ...
Sulmi në Francë, autori i ndaluar edhe në shkurt, urrente policët
Shqiptarja - 21-Apr-2017 13:37
Mesa duket personi që sërish gjunjëzoi Francën kishte si objektiv policët, pasi edhe më parë ai ka tentuar të kryejë sulme ndaj tyre.Karim Cheurfi i cili mendohet se është autori i sulmit të mbrëmshëm në bulevardin e ...
VIDEO/ Publikohen pamjet e para të momentit të sulmit me armë në Paris
BalkanWeb - 21-Apr-2017 03:21
FRANCË- Janë publikuar pamjet e para të sulmit me armë në Paris, ku si pasojë mbeti i vrarë një polic dhe dy tjerë të plagosur rëndë. Në këtë sulm ka mbetur i vdekur edhe atentatori, i cili në ato momente po qëllonte me ...
Trump: Sulmi në Paris do të ketë efekt në zgjedhjet presidenciale të Francës
Telegrafi - 21-Apr-2017 16:40
Atentati në Paris do të ketë një efekt të madh në zgjedhjet presidenciale franceze, vlerësoi të premten presidenti amerikan, Donald Trump. “Një tjetër atentat terrorist në Paris. Populli francez nuk do e pranojë këtë ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore