Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 15:49
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Sulmi në Paris, reagon presidenti Hollande: Sulm terrorsit, mbledhje urgjente të Këshillit të mbrojtjes…
Sulmi në Paris, reagon presidenti Hollande: Sulm terrorsit, mbledhje urgjente të Këshillit të mbrojtjes…
BalkanWeb - 21-Apr-2017 02:56
FRANCË- Presidenti i Francës, François Hollande ka reaguar me një komunikatë pas sulmit ndaj policëve në qendër të Parisit, në mbrëmjen e së enjtes. Hollande ka thënë se të gjitha shenjat tregojnë se ky ka qenë një ...
Thaçi: Me sulmin në Paris u kërcënuan vlerat tona të përbashkëta
BalkanWeb - 21-Apr-2017 07:21
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllimet për viktimat pas sulmit në Paris. “Në mendjet tona i kemi policët e vrarë sonte në Paris. Vlerat tona të përbashkëta u kërcënuan edhe një herë në Paris”, ...
Sulmi në Francë, autorësinë e merr  ISIS, agresori i njohur për policinë
Shqiptarja - 21-Apr-2017 10:36
Franca sërish zgjohet nën ethet e sulmeve terroriste një natë pasi goditet zemra e Parisit, bulevardi i Champs Elysee ku mbeti i vrarë një polic ndërsa dy të tjerë u plagosën rëndë.Sikurse edhe në rastet e mëparshme ...
FOTO+EMRI/ Masakra në Paris, policia identifikon autorin e sulmit me 1 të vdekur
BalkanWeb - 21-Apr-2017 09:34
PARIS- Autoritetet franceze kanë identifikuar autorin e sulmit të mbrëmshëm që ndodhi në qendër të Parisit, ky humbi jetën një polic dhe u plagosën rëndë dy të tjerë. ‘Daily Mail’ shkruan se behët fjalë për Karim ...
Francë, autorësinë e sulmit e merr ISIS, 3 të arrestuar
Shqiptarja - 21-Apr-2017 11:23
Franca zgjohet nën ethet e sulmeve terroriste. ISIS merr përsipër sulmin e një nate më parë ku u godit zemra e Parisit, Bulevardi i Champs Elysee. Në sulm mbeti i vrarë një polic ndërsa dy të tjerë u plagosën rëndë. ...
ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Paris, ku u vra një polic dhe u plagosën dy të tjerë
BalkanWeb - 21-Apr-2017 02:04
Grupi terrorist Shteti Islamik (ISIS) ka marrë përgjegjësinë për sulmin ndaj policëve në qendër të Parisit, në mbrëmjen e së enjtes. Nëpërmjet organit të saj të propagandës, “Amaq”, ISIS ka thënë se sulmi në Paris është ...
Sulmi në Paris, zv/ministri nga Kosova: Pashë tmerrin me sy
Shqiptarja - 21-Apr-2017 10:17
Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Valon Murtezaj ka qenë shumë afër vendit ku ndodhi sulmi i sontëm në zonën më të madhe tregtare në “Champs Elysees” të Parisit.Murtezaj ka thënë për klankosova.tv se ka ...
Sulmi në Francë, autori i ndaluar në shkurt, objektivi i tij policët
Shqiptarja - 21-Apr-2017 13:09
Karim Cheurfi i cili mendohet se është autori i sulmit të mbrëmshëm në bulevardin e Champs Elysee është arrestuar në shkurt pasi kishte kërcënuar disa policë por u la i lirë për mungesë provash. Lajmi u konfirmua nga ...
VIDEO/ Publikohen pamjet e para të momentit të sulmit me armë në Paris
BalkanWeb - 21-Apr-2017 03:21
FRANCË- Janë publikuar pamjet e para të sulmit me armë në Paris, ku si pasojë mbeti i vrarë një polic dhe dy tjerë të plagosur rëndë. Në këtë sulm ka mbetur i vdekur edhe atentatori, i cili në ato momente po qëllonte me ...
Belgjika e kishte njoftuar Francën për atentatorin e Champs Elysees
VizionPlus - 21-Apr-2017 11:03
Një njoftim për kërkim nga shërbimet sekrete belge që shënjestronte një person, i kishte mbërritur shërbimeve franceze dje, deklaroi sot zëdhënësi i Ministrisë franceze të Punëve të Brendshme pa konfirmuar një lidhje me ...
Francë, policia e njihte vrasësin e policit në Paris
Top Channel - 21-Apr-2017 08:55
Agresori i Parisit kishte qenë një person i njohur për policinë. Zyrtarët francezë ende nuk e kanë bërë publik identitetin e tij, të cilin e zbuluan nga dokumentet që burri kishte lënë në makinë. 39-vjeçari, sipas ...
Sulmi në Francë,agresori radikal 39-vjeç i njohur nga policia
Shqiptarja - 21-Apr-2017 10:17
Franca sërish zgjohet nën ethet e sulmeve terroriste një natë pasi goditet zemra e Parisit, bulevardi i Champs Elysee ku mbeti i vrarë një polic ndërsa dy të tjerë u plagosën rëndë.Sikurse edhe në rastet e mëparshme ...
Zëvendësministri kosovar: Isha vetëm 100 metra larg nga vendi ku ndodhi sulmi në Paris, çfarë pashë
BalkanWeb - 21-Apr-2017 07:25
Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Valon Murtezaj ka qenë shumë afër vendit ku ndodhi sulmi i mbrëmshëm në zonën më të madhe tregtare në “Champs Elysees” të Parisit. Murtezaj ka thënë për Klan Kosova se ka ...
ISIS merr përsipër sulmin në Paris
VizionPlus - 21-Apr-2017 12:06
Shteti Islamik ka marrë përsipër sulmin terrorist të ndodhur mbrëmjen e së enjtes në bulevardin e famshëm “Champs Elysees” në Paris, ku humbi jetën një polic dhe u plagosën dy të tjerë. 39 vjecari francez Karim Cheurfi, ...
Një polic i vrarë në sulmin në Paris, Shteti Islamik merr përgjegjësinë
Telegrafi - 21-Apr-2017 10:14
Autoritetet e rendit në Paris thanë se një polic është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur nga të shtënat në bulevardin Champs-Elysees. Një sulmues po ashtu u vra nga policia, mbrëmjen e së enjtes. Presidenti i Francës, ...
Ja autori: ISIS merr pësipër atentatin në Paris
Mapo - 21-Apr-2017 09:48
Grupi Shteti Islamik (ISIS) ka marrë përsipër sulmin që ndodhi dje në Champs Elysees ku një polic mbeti i vrarë. “Dje rreth orës 19:00 disa policë u shënjestruan nga një person me armë automatike në zonën më turistike ...
Sulmi në Paris, presidenti Hollande Terrorizmi fshihet mbas këtij sulmi
Shqiptarja - 21-Apr-2017 03:17
Francë - Pas sulmit ku mbeti i vrarë një polic dhe u palgosën tre të tjerë ka reaguar presidenti francez Hollande, duke thënë se mbas këtij sulmi fshihen motive terroriste. “Jemi të bindur se terrorizmi është motivi ...
ISIS merr përsipër sulmin në Paris. Identifikohet autori, i njohur për policinë
Gazeta Shqip - 21-Apr-2017 10:45
Agresori që sulmoi mbrëmjen e së enjtes në Paris, duke lënë të vrarë një polic dhe duke plagosur një tjetër ishte një emër i njohur për autoritetet për shkak të dyshimeve për terrorizëm. Policia e identifikoi agresorin ...
Autori i dyshuar Karim Cheurfi ishte ndaluar në 23 shkurt
ABCNews - 21-Apr-2017 12:47
Autori i dyshuar Karim Cheurfi ishte ndaluar në 23 shkurt Por ishte liruar pavarësisht precedentëve 21 prill 2017 12:45 Karim Cheurfi, autori i dyshuar i atentatit ne Champs Elizé, ishte arrestuar ne shkurt te ketij ...
Identifikohet autori, policia vendase e njihte agresorin edhe me parë si radikal islamik (Foto)
Lapsi - 21-Apr-2017 10:01
Agresori i sulmit në Paris nuk ka qenë një person i panjohur për policinë atje. 39-vjeçari, sipas mediave lokale, jetonte në një periferi të kryeqytetit dhe konsiderohej si radikal i mundshëm islamik. Ai qëlloi për ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore