Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 13:56
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Shpresat e fundit për zgjidhjen e krizës Maqedonia i ka tek Amerika
Shpresat e fundit për zgjidhjen e krizës Maqedonia i ka tek Amerika
Portalb - 21-Apr-2017 07:31
Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re , shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë në vend, ...
Sheqerinska: VMRO-ja jep sinjale pr amnistim
Bota Sot - 20-Apr-2017 22:42
Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në emisionin “Rruga ...
SHBA-të, shpresa e vetme për zgjidhjen e krizës në Maqedoni
Indeks Online - 21-Apr-2017 09:01
Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë në vend. ...
Sheqerinska: VMRO-ja jep sinjale për amnistim
Portalb - 20-Apr-2017 22:27
Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në emisionin “Rruga ...
Maqedoni, DASH bën thirrje për formimin e qeverisë
Mapo - 20-Apr-2017 15:30
Departamenti Amerikan i Shtetit i bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i DASH-it tha për VOA-n se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë të qartë në ...
Maqedoni, DASH bën thirrje për formimin e qeverisë
Top Channel - 20-Apr-2017 08:36
Departamenti Amerikan i Shtetit i bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i DASH-it tha për VOA-n se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë të qartë në ...
A ka takime mes Gruevskit të VMRO-së e Kasamit të Besës?!
TetovaSot - 20-Apr-2017 20:12
Publikuar 20 Pri, 2017 Shpërndaj Zëra për takime ka edhe në frontin tjetër, mes Gruevskit dhe Bilall Kasamit të Besës, por nga partia shqiptare kanë thënë për Alsat-M se nuk ka asgjë të vërtetë. Takimet eventuale ...
Fokus: Ivanov dhe Gruevski përgatisin grushtet, Zaevi do të shpallet “puçist”
Aktuale.MK - 21-Apr-2017 08:35
Presidenti Gjorgje Ivanov në bashkëpunim me liderin e VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski po përgadisin grushtet, në rast se do të formohet Qeveria me në krye Zoran Zaevin e LSDM. Kjo bëhet e ditur nga javorja “Fokus” , e cila ...
SHBA-t, shpresa pr zgjidhjen e krizs n Maqedoni
Bota Sot - 20-Apr-2017 18:44
Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë në vend. ...
Zaev dhe Gruevski kanë takime të drejtpërdrejta
Lajm Press - 20-Apr-2017 23:56
Në emisionin “200” në Alsat-M, deputeti i BDI-së Rexhail Ismaili ka thënë se BDI ka informata të sigurta për takim sekret mes dy krerëve të partive kryesore maqedonase. “Po e shpalosim se kemi informacione të ...
BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së (VIDEO)
AlMaKos - 20-Apr-2017 23:17
Ali Ahmeti po krijon terren të largohet nga Zaevi, BDI akuzon se LSDM po takohet me VMRO-në!? BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së, raporton radio Evropa e Lirë, duke cituar burime nga Lëvizja Besa lidhur me ...
Thirrjet e DASH-it për dalje nga kriza, Selmani: Udhëzim miqësor për dalje nga kriza
TetovaSot - 20-Apr-2017 18:47
Publikuar 20 Pri, 2017 Shpërndaj Thirrjet e faktorit ndërkombëtar për të tejkaluar krizën institucionale, duke u bazuar në parimet demokratike, për fat të keq po hasin në vesh të shurdhër, konsideron profesori ...
Thirrjet e DASH-it: Ja çfarë thonë Selmani e Maleski
Aktuale.MK - 21-Apr-2017 00:25
Thirrjet e faktorit ndërkombëtar për të tejkaluar krizën institucionale, duke u bazuar në parimet demokratike, për fat të keq po hasin në vesh të shurdhër, konsideron profesori universitar, Bashkim Selmani. Porositë e ...
VMRO dhe LSDM bhen bashk kundr shqiptarve, Ja ka thot BDI
Bota Sot - 20-Apr-2017 18:44
VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit kanë nisur takimet intenzive mes vete kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni. Këto takime bëhen jashtë syrit të opinionit për të penguar ...
A ka takime mes Gruevskit t VMRO-s e Kasamit t Bess?!
Bota Sot - 20-Apr-2017 21:23
Zëra për takime ka edhe në frontin tjetër, mes Gruevskit dhe Bilall Kasamit të Besës, por nga partia shqiptare kanë thënë për Alsat-M se nuk ka asgjë të vërtetë. Takimet eventuale interpretohen në opinion si një ...
SHEKERINSKA: VMRO-DPMNE tenton amnistinë
Aktuale.MK - 20-Apr-2017 19:27
Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në emisionin “Rruga ...
SHBA-të, shpresa për zgjidhjen e krizës në Maqedoni
Gazeta55 - 20-Apr-2017 22:36
Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë në vend. ...
SHBA, shpresa për zgjidhjen e krizës në Maqedoni
Illyriapress - 20-Apr-2017 21:20
Shkup, 20 prill 2017 – Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesë të Qeverisë së re në Shkup shihet si një shpresë për zhbllokimin e krizës së ...
A ka takime mes Gruevskit të VMRO-së e Kasamit të Besës?!
Aktuale.MK - 20-Apr-2017 19:42
Zëra për takime ka edhe në frontin tjetër, mes Gruevskit dhe Bilall Kasamit të Besës, por nga partia shqiptare kanë thënë për Alsat-M se nuk ka asgjë të vërtetë. Takimet eventuale interpretohen në opinion si një ...
OSMANI: Kemi informacione se takohen Gruevski dhe Zaevi
Aktuale.MK - 20-Apr-2017 22:10
Nga BDI thonë se këtyre ditëve janë mbajtur disa takime mes liderëve të VMRO-së e LSDM-së, Nikolla Gruevski e Zoran Zaev në drejtim të tejkalimit të krizës politike. “Sipas informacioneve, veçmë disa ditë mbahen takime ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore