Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 18:50
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Bashkimi me Kosovën, Donald Lu: Deklaratat e Ramës të pakujdesshme
Gazeta Dita - 21-Apr-2017 13:28
Ambasadori i SHBA në Shqipëri, ka kritikuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me deklaratën për bashkimin e mundshëm të Shqipërisë dhe Kosovës, nëse dy vendet ndjehen të refuzuara nga Bashkimi Evropian. “Qeveria e SHBA ...
Ambasadori Lu “godet” Ramën: Deklarata jote e pakujdesshme...
News Bomb - 21-Apr-2017 13:24
Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu tha për BIRN se deklarata e kryeministrit Rama për perspektivën e bashkimit me Kosovën ishte “e pakujdesshme” dhe se pengonte stabilitetin në rajon. Ambasadori amerikan në ...
Bashkimi nacional i shqiptarëve e përjashton këtë klasë politike
Respublica - 21-Apr-2017 13:18
Beogradi zyrtar po luan për disa ditë rresht me kartën e shqetësimit nga deklaratat nacionaliste të politikanëve shqiptarë. Shkak u bë deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për “Politico”, ku në respekt të ...
Altin Ahmetin e RTK -s e paguan Serbia.. Merre me mend heq emrin e “Presheva Jone” e venë mediat e Beogradit “Beta” dhe “Kurir”?!
PreshevaJone - 21-Apr-2017 12:51
Preshevë, 21 prill -Deklarimet e fundit nga Tirana dhe Prishtina për bashkimin e dy shteteve është mirëpritur edhe nga Jonuz Musliu, kryetar i Kuvendit të Bujanocit i cili permes agejncise se lajmeve “Presheva Jonë” ka ...
Ambasadori Lu e quan deklaratën e Ramës për bashkim me Kosovën “të pakujdesshme”
Mapo - 21-Apr-2017 12:37
Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu tha për BIRN se deklarata e kryeministrit Rama për perspektivën e bashkimit me Kosovën ishte “e pakujdesshme” dhe se pengonte stabilitetin në rajon. Nga Fatjona Mejdini, BIRN ...
Ambasadori Lu e quan deklaratën e Ramës për bashkim me Kosovën “të pakujdesshme”
Reporter - 21-Apr-2017 12:25
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu tha për BIRN se deklarata e kryeministrit Rama për perspektivën e bashkimit me ...
Deklarata e Ramës? Vuçiç: Ta thoja unë do më varnin në Bruksel
Telegraf - 21-Apr-2017 12:09
Kryeministri dhe Presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandër Vuçiç...
Vuçiç për Ramën: Po të flisja unë për bashkim të serbëve, do më kishin varur në Bruksel
Syri - 21-Apr-2017 11:58
Presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë është thjesht një dëshirë e kryeministrit Rama. Ai bëri thirrje për shmangie të deklaratave të tilla të cilat sipas ...
Deklarata e Ramës? Vuçiç: Ta thoja unë do më varnin në Bruksel
OraNews - 21-Apr-2017 11:53
Presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë është thjesht një dëshirë e kryeministrit Rama. Ai bëri thirrje për shmangie të deklaratave të tilla të cilat sipas ...
Bashkimi i shqiptarve - Deklarata e Rams? Vuqi: Ta thoja un do m varnin n Bruksel
Zeri - 21-Apr-2017 11:49
Presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë është thjesht një dëshirë e kryeministrit Rama. Ai bëri thirrje për shmangie të deklaratave të tilla të cilat sipas ...
Gazetari serb “shuplakë Vuçiqit: Lider është Rama, jo ti!
Lajm Press - 21-Apr-2017 11:41
Mediat serbe kanë sulmuar gazetarin në Beograd, Slobodan Georgiev, duke e quajtur ‘më shqiptar se shqiptarët’, lidhur me një reagim të tijin në Tëitter, ku ai thotë se Edi Rama është lideri më i madh i Ballkanit. ...
Alarm i kotë i Daçiqit nga Shqipëria e madhe
Gazeta Monitor - 21-Apr-2017 11:37
Shkruan: Jakup Krasniqi Dje pothuajse në të gjitha mediet tona dhe nëpër portale u raportua për frikën e madhe që paskan shkaktuar te Vuçiqi e Daçiqi, shakatë e shakaxhinjve tanë në Shqipëri e Kosovë për Shqipërinë e ...
Çarten serbët: Shqiptarët po na e kërkojnë Nishin!
Lajm Press - 21-Apr-2017 11:22
E përditshmja beogradase “Kurir”, në numrin e saj të sotëm, nxjerr në ballinë titullin bombastik: “Shqiptarët duan ta rrëmbejnë Nishin”, duke e ilustruar me fotot e Edi Ramës, Hashim Thaçit dhe Jonuz Musliut. Deklaratat ...
'BE-ja duhet t reagoj ndaj deklarats shum t rrezikshme t Jonuz Musliut'
Zeri - 21-Apr-2017 11:19
Kryetari i Komisionit për të Drejtat e Njeriut dhe të Pakicave në Parlamentin e Serbisë Meho Omeroviq ka reaguar ndaj deklaratës së Jonuz Musliut. Ai u ka bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare, se BE-ja dhe të gjitha ...
Kërcënon ministri sërb: “Shqipëri Etnike” do të thotë luftë e re në Ballkan
Televizioni Koha - 21-Apr-2017 11:15
Ministri i Serbisë, Aleksandar Vulin, ka reaguar ashpër ndaj dekleratave të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit të cilët kanë thënë se nëse BE-ja i mbyll dyert Ballkanit ...
Shqipëria e Madhe/ Shpërthen Daçiç: Shqiptarët t’i masin mirë fjalët, nuk u frikësohemi
Televizioni Koha - 21-Apr-2017 11:00
Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë e ka thënë pas ...
Paunoviq i reagon Musliut: Luftërat kanë përfunduar
Politiko - 21-Apr-2017 10:57
Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar me seli në Bujanoc, Jonuz Musliu, ka thënë se qëndron prapa pretendimeve të tij se bashkimi mes Shqipërisë dhe Kosovës, në qoftë se ndodh ndonjëherë, nuk do të kishte kuptim pa ...
Gazetari serb e quan Ramen ‘lideri më i madh i Ballkanit’, çmenden mediat serbe
Televizioni Koha - 21-Apr-2017 10:50
Mediat serbe kanë sulmuar gazetarin në Beograd, Slobodan Georgiev, duke e quajtur ‘më shqiptar se shqiptarët’, lidhur me një reagim të tijin në Twitter, ku ai thotë se Edi Rama është lideri më i madh i Ballkanit. ...
Gazetari serb e quan Ramen ‘lideri më i madh i Ballkanit’, çmenden mediat serbe
TetovaSot - 21-Apr-2017 10:48
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Mediat serbe kanë sulmuar gazetarin në Beograd, Slobodan Georgiev, duke e quajtur ‘më shqiptar se shqiptarët’, lidhur me një reagim të tijin në Twitter, ku ai thotë se Edi Rama është ...
Edhe Shqipëria del kundër tregut të përbashkët rajonal
Illyriapress - 21-Apr-2017 10:38
Bruksel, 21 prill 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati, kundërshton idenë e krijimit të një unioni doganor e tregtar mes shteteve të Ballkanit. Shefi i diplomacisë shqiptare, duke folur në ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore