Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 22:54
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Korçë, rikthehen reshjet e dëborës
Korçë, rikthehen reshjet e dëborës
OraNews - 21-Apr-2017 11:53
Ndonëse jemi në muajin e dytë të pranverës, duket se dimri ende nuk ka vendosur të largohet. Këto imazhe i përkasin qytetit të Korçës, që këtë mëngjes të premte ëhstë gdhirë i mbuluar nga bora. Si një pëlhurë e bardhë, ...
Dëbora zbardh zonat malore, vështirësi në disa rrugë
VizionPlus - 20-Apr-2017 14:30
Këtë pamje jemi mësuar ta shohim zakonisht në dimër kur temperaturat shkojnë disa gradë nën zero. Edhe pse pranvera ka nisur zyrtarisht prej kohesh, disa zona malore ne Krujë, Kukësi dhe Korçe janë zbardhur nga dëbora. ...
Moti sot në Maqedoni
Telegrafi - 21-Apr-2017 08:09
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell por shumë i ftohtë, posaçërisht në rajonin rreth Vardarit, shkruan Telegrafi Maqedoni. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga -5 deri në 4 gradë celsius. Ndërsa, gjatë ditës ...
Mëngjes i ftohtë me temperatura negative, borë në Mavrovë dhe Krushevë
Zhurnal - 21-Apr-2017 10:53
Në Llazaropole sot në mëngjes është matur temperatura më e ulët prej minus 7 gradë. Në Krushevë dhe Mavrovë janë matur -5, në Berovë -4, në Pozharan, Gjurishte, Pretor dhe Ohër -2, në Petrovec dhe Manastir -1, në ...
Moti sot n Maqedoni
Bota Sot - 21-Apr-2017 08:49
Moti sot në territorin e Maqedonisë do jetë i kthjellët kurse në disa vende të pjesës veriperëndimore do të paraqiten vranësira të kohë pas kohëshme. Temperaturat do të sillen prej -1 deri më 6 gradë Celsius. Gjatë ...
Borë në Maqedoni, shihni ku ka rënë borë
Telegrafi - 21-Apr-2017 09:47
Moti i ftohtë është kthyer në Maqedoni dhe janë shënuar temperaturë nën zero në të gjithë territorin e vendit, shkruan Telegrafi Maqedoni. Borë ka rënë në Krusheve dhe në Mavrovë. Nga LAMM njoftojnë që të ketë kujdes ...
I ftohti "kap" Shqiprin, m e keqja vjen nesr
Bota Sot - 21-Apr-2017 10:29
Prej disa ditësh vendi jonë është përfshirë nga kushte atmosferike të paqëndrueshme, aspak normale për stinën e pranverës. Në një pjesë të madhe të vendit ka pasur edhe reshje bore, por edhe temperatura nën zero, që ...
Mot i ftohtë dhe me erë të përforcuar
AlMaKos - 21-Apr-2017 09:03
Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë me erë të përforcuar veriore, veçanërisht më shumë do të jetë e theksuar përgjatë Luginës së Vardarit dhe në pjesët lindore. Temperatura e mëngjesit ...
E pabesueshme: Rikthehet dëbora në të gjithë Shqipërinë
GazetaTema - 20-Apr-2017 09:18
Masat e ftohta ajrore rikthyen reshjet e borës gjatë mbrëmjes dhe mëngjesit të sotëm në zonat malore. Reshjet do të jenë të pranishme me intensitet të ulët deri në mesditë, në verilindje dhe juglindje të vendit. Sipas ...
Moti sot në Maqedoni
Lajm Press - 21-Apr-2017 08:57
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell por shumë i ftohtë, posaçërisht në rajonin rreth Vardarit, shkruan Telegrafi Maqedoni. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga -5 deri në 4 gradë celsius. Ndërsa, gjatë ditës ...
Kapriçot e motit/ Lugina e Valbonës nën pushtetin e borës
Lexo - 21-Apr-2017 11:59
Prej disa ditësh zonat malore të Shqipërisë janë mbuluar nga bora. Kësaj pranvere të pazakontë me borë nuk mund t’i “shpëtonte” as një nga perlat e turizmit shqiptar, Valbona.
Prej disa ditësh zonat malore të Shqipërisë janë mbuluar nga bora.
Koha Jone - 21-Apr-2017 11:53
Kësaj pranvere të pazakontë me borë nuk mund t’i “shpëtonte” as një nga perlat e turizmit shqiptar, Valbona.
Rikthehen temperaturat e ulta dhe reshjet e dëborës në veri e juglinje të vendit
Lapsi - 20-Apr-2017 11:31
Janë rikthyer reshjet e dëborës në rajonin e juglindor të Shqipërisë. Kështu, në disa fshatra të Korçës si Dardhë dhe Voskopojë, trashësia e borës ka arritur deri në 15 cm. Ndërsa në fshatrat e Librazhdit, reshjet e ...
I ftohti “mbërthen” Shqipërinë, por më e keqja vjen nesër…
Lajmi i Fundit - 21-Apr-2017 11:19
Prej disa ditësh vendi jonë është përfshirë nga kushte atmosferike të paqëndrueshme, krejt jo normale për stinën e pranverës. Në një pjesë të madhe të vendit ka pasur edhe reshje bore, por edhe temperatura nën zero, që ...
Rikthehen reshjet e borës në Dibër, Krujë, Librazhd e Korçë
OraNews - 20-Apr-2017 12:44
Bora ka zbardhur zonat malore në Kukës, Dibër, Krujë, Librazhd dhe Korçë. Ulja e temperaturave dhe reshjet e borës kanë krijuar akull në aksin Kukës-Shishtavec, ndërkohë që janë konstatuar edhe rrëshqitje gurësh. ...
Ja ku është më ftohtë sot në Maqedoni
TetovaSot - 21-Apr-2017 09:41
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Në Llazaropole sot në mëngjes është matur temperatura më e ulët prej minus 7 gradë. Në Krushevë dhe Mavrovë janë matur -5, në Berovë -4, në Pozharan, Gjurishte, Pretor dhe Ohër -2, në ...
Moti nesër në Shqipëri
Koha Jone - 21-Apr-2017 10:27
Prej disa ditësh vendi jonë është përfshirë nga kushte atmosferike të paqëndrueshme, aspak normale për stinën e pranverës. Në një pjesë të madhe të vendit ka pasur edhe reshje bore, por edhe temperatura nën zero, që ...
Shqipëri, temperatura zbresin nën zero, dimër deri të shtunën
Portalb - 20-Apr-2017 22:30
Reshjet e borës janë rikthyer në disa zona të vendit. Në fshatrat e Kukësit, Bulqizës, Peshkopisë dhe në zonat e Malësisë së Madhe, dëbora ka arritur në disa centimetra lartësi. Në segmentin Kukës-Bushtricë, në fshatin ...
Mëngjes i ftohtë me temperatura të ulta, borë në Mavrovë dhe Krushevë
Aktuale.MK - 21-Apr-2017 10:51
Në Llazaropole sot në mëngjes është matur temperatura më e ulët prej minus 7 gradë. Në Krushevë dhe Mavrovë janë matur -5, në Berovë -4, në Pozharan, Gjurishte, Pretor dhe Ohër -2, në Petrovec dhe Manastir -1, në ...
FOTO/Lugina e Valbonës nën pushtetin e borës
Java News - 21-Apr-2017 11:13
Prej disa ditësh zonat malore të Shqipërisë janë mbuluar nga bora. Kësaj pranvere të pazakontë me borë nuk mund t’i “shpëtonte” as një nga perlat e turizmit shqiptar, Valbona. c.a Burimi : / Javanews.al
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore