Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 18:50
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Ndahet nga jeta mjeshtri i çiftelisë dhe artisti i popullit Ndue Shyti
ABCNews - 21-Apr-2017 16:05
Ndahet nga jeta mjeshtri i çiftelisë dhe artisti i popullit Ndue Shyti Në moshën 83 vjeçare 21 prill 2017 16:03 Artisti shumëdimensional, instrumentisti, dirigjenti, krijuesi popullor dhe mjeshtri i çiftelisë shqiptare, ...
Ndahet nga jeta mjeshtri i Çiftelisë shqiptare, “Artisti i Popullit” Ndue Shyti
Dritare.net - 20-Apr-2017 23:31
Është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare ikona e artit dhe kulturës popullore shqiptare Ndue Shyti, mjeshtri i çiftelisë, i nderuar me titullin “Artisti i Popullit” dhe “Nderi i Kombit”. Ndue Shyti, i cili i dha hov ...
Ndahet nga jeta mjeshtri i çiftelisë shqiptare Ndue Shyti
News Bomb - 20-Apr-2017 22:59
Eshtë ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare, Ndue Shyti, ikona e artit dhe muzikës popullore. Mjeshtri i çiftelisë është nderuar më parë me çmimet “Artist i Popullit” dhe “Nderi i Kombit”. Në karrierën e tij 60-vjeçare ...
VIDEO - FOTO/ Ndahet nga jeta mjeshtri i muzikës shqiptare, që ka marrë çmime kombëtare e ndërkombëtare
Syri - 20-Apr-2017 22:30
Është ndarë nga jeta sot në moshën 83-vjeçare ikona e artit dhe kulturës popullore shqiptare Ndue Shyti, mjeshtri i çiftelisë, i nderuar me titullin “Artisti i Popullit” dhe “Nderi i Kombit”. Ndue Shyti, i cili i dha ...
Ndahet nga jeta mjeshtri i Çiftelisë shqiptare, “Artisti i Popullit” Ndue Shyti
Mapo - 20-Apr-2017 22:17
Është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare ikona e artit dhe kulturës popullore shqiptare Ndue Shyti, mjeshtri i çiftelisë, i nderuar me titullin “Artisti i Popullit” dhe “Nderi i Kombit”. Ndue Shyti, i cili i dha hov ...
Ndahet nga jeta mjeshtri i Çiftelisë shqiptare, “Artisti i Popullit” Ndue Shyti
BalkanWeb - 20-Apr-2017 22:02
Nga ARMIR MEHAJ Është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare ikona e artit dhe kulturës popullore shqiptare Ndue Shyti, mjeshtri i çiftelisë, i nderuar me titullin “Artisti i Popullit” dhe “Nderi i Kombit”. Ndue Shyti, i ...
Ndahet nga jeta ‘Paganini i çiftelisë shqiptare’, Ndue Shyti
Gazeta Express - 20-Apr-2017 21:12
I nderuar me titullin “Artisti i Popullit” dhe “Nderi i Kombit” , Ndue Shyti u cilësua edhe si ‘Mbret i çiftelisë’, përmes së cilës prodhoi deri edhe në simfoni, duke dhuruar tinguj kaq të harmonishëm e magjik, prej ...
Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar (FOTO)
TetovaSot - 20-Apr-2017 20:12
Publikuar 20 Pri, 2017 Shpërndaj Artisti shumëdimensional, instrumentisti, dirigjenti, krijuesi popullor, “Paganini i çiftelisë shqiptare”, Ndue Shyti është ndarë sot nga jeta në moshën 83 vjeçare. I nderuar me titullin ...
Ndahet nga jeta Artisti i Popullit, Ndue Shyti
Zeri - 20-Apr-2017 19:26
Artisti shumëdimensional, instrumentisti, dirigjenti, krijuesi popullor, “Paganini i çiftelisë shqiptare”, Ndue Shyti është ndarë sot nga jeta në moshën 83 vjeçare. I nderuar me titullin “Artisti i Popullit” dhe “Nderi ...
Ndahet nga jeta ‘Artisti i Popullit’, Ndue Shyti
AlMaKos - 20-Apr-2017 19:19
Artisti shumëdimensional, instrumentisti, dirigjenti, krijuesi popullor, “Paganini i çiftelisë shqiptare”, Ndue Shyti është ndarë sot nga jeta në moshën 83 vjeçare. I nderuar me titullin “Artisti i Popullit” dhe “Nderi ...
Ndahet nga jeta Artisti i Popullit, Ndue Shyti
10minuta.com - 20-Apr-2017 19:14
Artisti shumëdimensional, instrumentisti, dirigjenti, krijuesi popullor, “Paganini i çiftelisë shqiptare”, Ndue Shyti është ndarë sot nga jeta në moshën 83 vjeçare. I nderuar me titullin “Artisti i Popullit” dhe “Nderi ...
Ndahet nga jeta Artisti i Popullit, Ndue Shyti
Bota Sot - 20-Apr-2017 19:03
Artisti shumëdimensional, instrumentisti, dirigjenti, krijuesi popullor, “Paganini i çiftelisë shqiptare”, Ndue Shyti është ndarë sot nga jeta në moshën 83 vjeçare. I nderuar me titullin “Artisti i Popullit” dhe “Nderi ...
Vdes rapsodi Ndue Shyti, iu dëgjua zëri e çiftelia në katër kontinente
Tesheshi - 20-Apr-2017 18:58
Është larguar nga kjo jetë në moshën 82-vjeçare rapsodi i njohur pukjan, Ndue Shyti. Për vite e vite ai është mbajtur si një ndër figurat e njohura të rapsodisë së këngës tradicionale të Shqipërisë së veriut. Ndue ...
Ndahet nga jeta Artisti i Popullit, Ndue Shyti
Kosova Press - 20-Apr-2017 18:58
Artisti shumëdimensional, instrumentisti, dirigjenti, krijuesi popullor, “Paganini i çiftelisë shqiptare”, Ndue Shyti është ndarë sot nga jeta në moshën 83 vjeçare.
Ndahet nga jeta mjeshtri i çiftelisë, Ndue Shyti
Koha Jone - 20-Apr-2017 18:06
Eshtë ndarë sot nga jeta Ndue Shyti, mjeshtri i i çiftelisë i nderuar me titullin “Artisti i Popullit” dhe “Nderi i Kombit” . Ai u nda nga jeta në moshën 83 vjeçare. Nëse për Moxartin është thënë se ai ishte vetë ...
Galeri

Lajmet Kryesore