Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 08:25
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Lu: Bashkimi Shqipëri-Kosovë cenon stabilitetin e Ballkanit (Video)
Indeks Online - 21-Apr-2017 18:25
Për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, bashkimi i Shqipërisë me Kosovën cenon stabilitetin e rajonit. Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu tha sot se “qeveria amerikane mbështet sovranitetin e Kosovës dhe Shqipërisë, ...
Lu: Bashkimi Shqipri-Kosov cenon stabilitetin e Ballkanit (Video)
Zeri - 21-Apr-2017 18:25
Për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, bashkimi i Shqipërisë me Kosovën cenon stabilitetin e rajonit. Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu tha sot se “qeveria amerikane mbështet sovranitetin e Kosovës dhe Shqipërisë, ...
Loja e pisët e bashkimit dhe krijimit të Jugosllavisë së Re!
Syri - 21-Apr-2017 18:12
Opinioni publik është ballafaquar këto ditë me dy teza-projekte sa i përket rajonit, Kosovës dhe Shqipërisë. Njëra u lansua në Beograd nga presidenti i sapo zgjedhur, Aleksandër Vuçiç, dhe tjetra në Tiranë e Prishtinë ...
Lu: Bashkimi Shqipëri-Kosovë cënon stabilitetin e Ballkanit
Portalb - 21-Apr-2017 18:10
Për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, bashkimi i Shqipërisë me Kosovën cënon stabilitetin e rajonit. Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu tha sot se “qeveria amerikane mbështet sovranitetin e Kosovës dhe Shqipërisë, ...
MPJ e Rusisë: Përmes Kushtetutës së Shqipërisë synohet projekti i ”Shqipërisë së Madhe”
Telegrafi - 21-Apr-2017 17:58
Agjencia AIM sjell reagimin e Ministrisë së Jashtme të Rusisë në lidhje me deklaratën e Edi Ramës dhe Hashim Thaçit, kryeministrat e Shqipërisë dhe Kosovës, për bashkim të mundshëm, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas ...
Deklaratat për bashkimin Shqipëri-Kosovë, reagon Moska: E papranueshme
News Bomb - 21-Apr-2017 17:34
Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për jë bashkim të mundshëm të Shqipërisë me Kosovën, vjen edhe reagimi zyrtar i Moskës. Një një njoftim për media, Ministria e Jashtme Ruse thotë se deklarata e Ramës që u ...
Ambasadori i SHBA në Prishtinë: Deklaratat për bashkimin Shqipëri-Kosovë, të pakujdesshme
BalkanWeb - 21-Apr-2017 17:34
KOSOVE -Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, i ka cilësuar deklaratat për mundësinë e bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë, si të “pakujdesshme”. “Qeveria amerikane e mbështet sovranitetin edhe të Kosovës edhe ...
Edhe ambasadori i SHBA në Kosovë kundër Ramës: Të pakujdesshme, deklaratat për bashkim
TetovaSot - 21-Apr-2017 17:24
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, i ka cilësuar deklaratat për mundësinë e bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë, si të “pakujdesshme”. “Qeveria amerikane e mbështet ...
Demiri: Krizat n Ballkan ojn drejt bashkimit t shqiptarve
Bota Sot - 21-Apr-2017 17:20
Bashkimi i trojeve shqiptare nuk është trillim, kështu vlerëson ish diplomati, Alajdin Demiri duke komentuar kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe presidentin i Kosovës, Hashim Thaçi për mundësinë që shqiptarët te jetojnë ...
Moska për deklaratat e Ramës dhe Thaçit: Nën ombrellën e NATO-s po minohen themelet e stabilitetit
TetovaSot - 21-Apr-2017 17:18
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Moska zyrtare ka vlerësuar, me rastin e deklaratave për “bashkimin e Kosovës dhe Shqipërisë”, se nën ombrellën e NATO-s po minohen themelet e stabilitetit. Ministria e Punëve të Jashtme ...
Moska për deklaratat e Ramës dhe Thaçit: Nën ombrellën e NATO-s po minohen themelet e stabilitetit
Gazeta Monitor - 21-Apr-2017 17:01
Moska zyrtare ka vlerësuar, me rastin e deklaratave për “bashkimin e Kosovës dhe Shqipërisë”, se nën ombrellën e NATO-s po minohen themelet e stabilitetit. Ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë, pas deklaratave të ...
Demiri: Krizat në Ballkan çojnë drejt bashkimit të shqiptarëve (VIDEO)
TetovaSot - 21-Apr-2017 17:01
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Bashkimi i trojeve shqiptare nuk është trillim, kështu vlerëson ish diplomati, Alajdin Demiri duke komentuar kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe presidentin i Kosovës, Hashim Thaçi për ...
Shqipëria e madhe, SHBA-të kritika Ramës dhe Thaçit: Deklarata të pakujdesshme
Gazeta Shqip - 21-Apr-2017 16:52
Ambasadori amerikan në Shqipëri, Donald Lu dhe ai në Kosovë, Greg Delawie kanë qenë në një mendje teksa kanë kritikuar njëzëri deklaratat e një dite më parë të kryeministrit shqiptare, Edi Rama dhe presidentit të ...
Ambasadori Lu kritika kryeministrit Rama
ABCNews - 21-Apr-2017 16:52
Ambasadori Lu kritika kryeministrit Rama “Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën pengon stabilitetin e rajonit” 21 prill 2017 16:52 Ambasadori Amerikan në Shqipëri ka kritikuar kryeministrin Rama i cili pak ditë më parë hodhi ...
Demiri: Krizat në Ballkan çojnë drejt bashkimit të shqiptarëve
Ina-Online - 21-Apr-2017 16:47
Bashkimi i trojeve shqiptare nuk është trillim, kështu vlerëson ish diplomati, Alajdin Demiri duke komentuar kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe presidentin i Kosovës, Hashim Thaçi për mundësinë që shqiptarët te jetojnë ...
SHBA-ja kundër bisedave të pakujdesshme për bashkim kombëtar
24 Ore - 21-Apr-2017 16:26
Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, i ka cilësuar deklaratat për mundësinë e bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë, si të “pakujdesshme”. “Qeveria amerikane e mbështet sovranitetin edhe të Kosovës edhe të ...
Demiri: Krizat në Ballkan çojnë drejt bashkimit të shqiptarëve
AlMaKos - 21-Apr-2017 16:23
21 April Bashkimi i trojeve shqiptare nuk është trillim, kështu vlerëson ish diplomati, Alajdin Demiri duke komentuar kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe presidentin i Kosovës, Hashim Thaçi për mundësinë që shqiptarët ...
Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën, Donald Lu kritikon Ramën
Zhurnal - 21-Apr-2017 15:59
Ambasadori amerikan në Shqipëri ka kritikuar kryeministrin Edi Rama për hedhjen e mundësisë për një bashkim të mundshëm të Shqipërisë dhe Kosovës nëse të dyja vendet ndihen të refuzuara nga Bashkimi Europian. “Qeveria ...
Manjani: Vetëm i zoti e nxjerr gomarin nga balta!
Koha Jone - 21-Apr-2017 15:44
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar sot për qëndrimin e ambasadorit të SHBA, Donald Lu lidhur me deklaratën e Edi Ramës për bashkimin mes Kosovës dhe Shqipërisë. Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ...
Ambasadori amerikan 'shuplak' Thait e Rams pr bashkim, lavdron Vuiqin
Zeri - 21-Apr-2017 15:35
Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott ka reaguar sot në të njëjtën vijë sikur dy kolgët e tij në Kosovë dhe në Shqipëri, Gred Delawie dhe Donald Lu. Reagimi i Scott-it ka të bëjë me deklaratat e Edi Ramës dhe ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore