Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 22:32
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
VMRO-DPMNE: Sela dëshmoi se me rëndësi është interesi kombëtar shqiptar e jo ai shtetëror
Portalb - 21-Apr-2017 10:27
Partitë koalicionuese të Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët të cilët sikur një mirazh ia dërgojnë platformën tiranase dje edhe njëherë dëshmuan se nuk me rëndësi interesi shtetëror, por çështjet kombëtare të shqiptarëve, ...
LSDM thotë se ndryshime janë të pashmangshme
Flaka - 21-Apr-2017 09:57
Institucionet, deputetët dhe partitë politike kanë për detyrë të respektojnë vullnetin e shumicës së qytetarëve të cilës më 11 dhjetor vendosën për ndryshime, kërkon LSDM dhe thotë se bllokada në Kuvend, nxitja e ...
LSDM: Bllokada në Kuvend, paralizë e tërësishme për Maqedoninë
Portalb - 21-Apr-2017 09:47
Institucionet, deputetët dhe partitë politike kanë për detyrë të respektojnë vullnetin e shumicës së qytetarëve të cilës më 11 dhjetor vendosën për ndryshime, kërkon LSDM dhe thotë se bllokada në Kuvend, nxitja e ...
LSDM: Gruevski dhe partia e tij punojnë kundër shtetit
InFokusi - 21-Apr-2017 09:43
LSDM edhe sot ka reaguar, për siç thonë ata, për bllokimin e së ardhmes së shtetit, shkruan Telegrafi Maqedoni. ”Veljanoski dhe Ivanov nuk guxojnë që të mbrojnë kriminelët e partisë së tyre. Bëjmë thirrje deri tek ...
Dimovski uron LSDM-n pr prvjetorin dhe e porosit: Mendoni me mendje dhe bhuni patriot
Bota Sot - 20-Apr-2017 22:09
Deputeti më i zëshëm i OBRM-PDUKM-së, Ilija Dimovski e ka porositur LSDM-në që të mendojë më shumë me mendje dhe të jetë më patriotike. Këto mesazh Dimovski e dha nga foltorja e Kuvendit duke i’a uruar përvjetorin e 26 ...
LSDM: Ivanov është i obliguar të mundësojë formim të qeverisë
Flaka - 20-Apr-2017 20:28
Shumica parlamentare e zgjedhur në zgjedhje legjitime prej rreth 700.000 qytetarë do të veprojë sipas obigimeve kushtetuese dhe do të zgjedh kryetar të ri të kuvendit dhe qeveri të re reformatore, thanë nga LSDM-ja, ...
LSDM: Veprimi në kundërshtim me interesat shtetërore është i dënueshëm
AlMaKos - 20-Apr-2017 12:40
Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) sot ka shprehur se të gjitha institucionet shtetërore duhet të mundësojnë formim të Qeverisë nëpërmjet transferit të qetë të pushtetit dhe se veprimi në kundërshtim me ...
LSDM: Të përfundojnë obstruksionet ndaj qytetarëve
Aktuale.MK - 20-Apr-2017 11:21
LSDM edhe një herë bën thirrje që t’u jepet fund, siç thonë, obstruksioneve ndaj vullnetit të qytetarëve, duke shtuar se shumica do ta formojë Qeverinë e re. Sipas tyre, Trajko Veljanoski, VMRO-DPMNE dhe Kryetari i ...
LSDM: Të marrin fund obstruksionet ndaj vullnetit të qytetarëve
Lajm Press - 20-Apr-2017 11:08
LSDM-ja edhe një herë bën thirrje që t’u jepet fund, siç thonë, obstruksioneve ndaj vullnetit të qytetarëve, duke shtuar se shumica do ta formojë Qeverinë e re, Sipas tyre, Trajko Veljanoski, OBRM-PDUKM-ja dhe Kryetari ...
LSDM: Të marrin fund obstruksionet ndaj vullnetit të qytetarëve
TetovaSot - 20-Apr-2017 10:59
Publikuar 20 Pri, 2017 Shpërndaj LSDM-ja edhe një herë bën thirrje që t’u jepet fund, siç thonë, obstruksioneve ndaj vullnetit të qytetarëve, duke shtuar se shumica do ta formojë Qeverinë e re, Sipas tyre, Trajko ...
LSDM: Të marrin fund obstruksionet ndaj vullnetit të qytetarëve
Televizioni Koha - 20-Apr-2017 10:44
LSDM-ja edhe një herë bën thirrje që t’u jepet fund, siç thonë, obstruksioneve ndaj vullnetit të qytetarëve, duke shtuar se shumica do ta formojë Qeverinë e re, Sipas tyre, Trajko Veljanoski, OBRM-PDUKM-ja dhe Kryetari ...
OBRM-PDUKM: LSDM-ja kriminele nuk lejon zgjedhje të reja
Televizioni Koha - 20-Apr-2017 10:41
Duke e konsideruar LSDM-në si kriminele, OBRM-PDUKM-ja vlerëson se do të kishte filluar tashmë fushata parazgjedhore për zgjedhje parlamentare të reja, bashkë me ato lokale, E gjithë kjo, sipas OBRM-PDUKM-së, do të ...
Vazhdon seanca konstituive e Kuvendit, as sot nuk pritet zgjidhje e kryetarit
Portalb - 20-Apr-2017 10:37
Sot duhet të vazhdojë seanca e 15 konstituive e Kuvendit të Maqedonisë ku ende zhvillohet debati në pikën e tretë të rendit të ditës, atë për formim të Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime, kurse siç mund të kuptojmë nga ...
LSDM optimist për të formuar qeverinë e re, apelon krerët e shtetit që të mos e pengojnë këtë
Zhurnal - 20-Apr-2017 10:31
LSDM përmes një kumtese me shkrim sot përsëri kanë theksuar se shumica parlamentare e zgjedhur në zgjedhje legjitime nga afro 700 mijë qytetarë, do të veprojë në përputhje me obligimet kushtetuese dhe do të zgjedhë ...
VMRO-DPMNE vazhdon të këmbëngul për zgjedhje të reja
Portalb - 20-Apr-2017 10:19
VMRO-DPMNE-ja nëpërmjet një kumtese të dërguar sot shprehu se nëse do të shkonim në zgjedhje të reja, ashtu siç kërkuan ata, në këtë periudhë do të kishte filluar fushata zgjedhore, njofton Portalb.mk “Derisa ...
Ja çka thonë në kumtesat e fundit LSDM dhe VMRO-DPMNE !
Flaka - 20-Apr-2017 10:12
Ka vijuar Zig Zag loja mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së. Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) ka shprehur se të gjitha institucionet shtetërore duhet të mundësojnë formim të Qeverisë nëpërmjet transferit të qetë të ...
PBRM-PDUKM: LSDM-ja kriminele nuk lejon zgjedhje t reja
Bota Sot - 20-Apr-2017 10:09
Duke e konsideruar LSDM-në si kriminele, OBRM-PDUKM-ja vlerëson se do të kishte filluar tashmë fushata parazgjedhore për zgjedhje parlamentare të reja, bashkë me ato lokale. E gjithë kjo, sipas OBRM-PDUKM-së, do të ...
LSDM: Veprimi në kundërshtim me interesat shtetërore është i dënueshëm
Portalb - 20-Apr-2017 10:01
Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) sot ka shprehur se të gjitha institucionet shtetërore duhet të mundësojnë formim të Qeverisë nëpërmjet transferit të qetë të pushtetit dhe se veprimi në kundërshtim me ...
LSDM: T marrin fund obstruksionet ndaj vullnetit t qytetarve
Bota Sot - 20-Apr-2017 09:53
LSDM-ja edhe një herë bën thirrje që t’u jepet fund, siç thonë, obstruksioneve ndaj vullnetit të qytetarëve, duke shtuar se shumica do ta formojë Qeverinë e re. Sipas tyre, Trajko Veljanoski, OBRM-PDUKM-ja dhe Kryetari ...
LSDM: Ivanov të mos futet në vepra kundër interesave të shtetit
Lexo - 20-Apr-2017 08:21
LSDM-ja përmes një kumtese ka reaguar ndaj deklaratës së presidentit Ivanov, i cili tha se nuk do ta jep mandatin për formimin e qeverisë së re, nëse nuk largohen të gjitha pengesat politike dhe juridike. Nga LSDM thonë ...
12
Galeri

Lajmet Kryesore