Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 11:26
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Replika, kundër replika dhe vërejtje procedurale në vazhdimin e 16-të të seancës konstitutive
Replika, kundër replika dhe vërejtje procedurale në vazhdimin e 16-të të seancës konstitutive
Republika - 21-Apr-2017 15:25
Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot e mbajti vazhdimin e 16-të të mbledhjes konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve dhe si pikë e fundit e seancës është ...
Replika, kundër replika dhe vërejtje procedurale në vazhdimin e 16-të të seancës konstitutive
Portalb - 21-Apr-2017 17:20
Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot e mbajti vazhdimin e 16-të të mbledhjes konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve dhe si pikë e fundit e seancës është ...
Mbledhja konstituive e Kuvendit, “Deja Vu”
AlMaKos - 21-Apr-2017 16:34
21 April Antarët e koalicionit të LSDM-së nga lëvizja e turqve në Maqedoni paralajmëruan se ditët në vijim do të merr fund bllokimi i Kuvendit. Deputetët e VMRO DPMNE-së edhe sot kanë vazhduar të debatojnë mes vete. ...
N Kuvendin e Maqedonis asgj e re, diskutime, replika dhe procedurale
Bota Sot - 21-Apr-2017 15:09
Edhe në seancën e sotme, që është vazhdimi i 16-të i asaj konstituive ka diskutime, replika, kundërreplika dhe diskutime të shkurtëra procedurale. Deri tani, temë kryesore është Deklarata politike shqiptare, si edhe ...
Deputetët vizituan prindërit e fëmijëve me nevoja të posaçme të cilët protestojnë para Kuvendit
Zhurnal - 21-Apr-2017 14:58
Të përzgjedhurit e VMRO-DPMNE-së nuk vendosën që të dalin jashtë, mirëpo të njejtit i pranuan në kabinetet e tyre në Kuvend.
Alimi përkujton Veljanovskin për rrendin e ditës, Veljanovski shpëfill vërrejtjen procedurale
RTM - 21-Apr-2017 18:03
Asnjë lëvizje pozitve në drejtim të zhbllokimit të Kuvendit. Deputetët e koalicionit të kryesuar nga VMRO DPMNE vazhdojnë debatin mes veti rreth të ashtuquajturës Platforma nga Tirana, ndrësa koalicioni i kryesuar nga ...
Deputett e VMRO DPMNE-s debatojn vet, LSDM nuk diskuton
Bota Sot - 21-Apr-2017 07:45
Deputetët e VMRO DPMNE-së në vazhdimin e 15-të të seancës konstituive të Kuvendit, sërish debatonin me vetveten. Në vend të debatit për pikën e rendit të ditës gjegjësisht emërimin e kryetarit dhe anëtarëve të ...
Në vazhdimin e 16-të të seancës konstitutive "vlojnë" replikat mes VMRO-së dhe DPMNE-së !
Zhurnal - 21-Apr-2017 15:05
Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot e mbajti vazhdimin e 16-të të mbledhjes konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve dhe si pikë e fundit e seancës është ...
Kuvendi të hënën do ta vazhdojë seancën konstituive
TetovaSot - 21-Apr-2017 19:06
Publikuar 19:03, 21 Prill, 2017 SHPËRNDAJ Seanca konstituive e Kuvendit në rend dite të së cilit janë zgjedhja e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve dhe zgjedhja e kryetarit të Parlamentit do të vazhdojë ...
LSDM: Gruevski dhe partia e tij punojnë kundër shtetit
InFokusi - 21-Apr-2017 09:43
LSDM edhe sot ka reaguar, për siç thonë ata, për bllokimin e së ardhmes së shtetit, shkruan Telegrafi Maqedoni. ”Veljanoski dhe Ivanov nuk guxojnë që të mbrojnë kriminelët e partisë së tyre. Bëjmë thirrje deri tek ...
Replika, kundër replika dhe vërejtje procedurale në vazhdimin e 16-të të seancës konstitutive
TetovaSot - 21-Apr-2017 15:16
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot e mbajti vazhdimin e 16-të të mbledhjes konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve dhe ...
Vazdhojnë diskutimet me tone të ashpërta në Kuvendin e Maqedonisë
Flaka - 21-Apr-2017 17:48
Sot në kuadër të seancës konstituve në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë në program ishte vazhdimi i 16-të me rradhë në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve dhe si pikë ...
Vazhdojnë protestat antishqiptare
Arbresh - 20-Apr-2017 22:16
Edhe sonte është mbajtur në Shkup protesta kundër platformës së partive shqiptare për gjuhën shqipe dhe kundër formimit të qeverisë së LSDM-së me partitë shqiptare. Protesta e organizuar me moton “Për Maqedoni të ...
Vazhdon maratona e seancs konstituive
Bota Sot - 21-Apr-2017 10:38
Kuvendi sot do të vazhdojë seancën konstituive në të cilën po debatohet për komisionin për zgjedhje dhe emërime. Sipas dakordimeve në komision do të duhet të marrin pjesë gjashtë përfaqësues të VMRO-DPMNE-së, pesë të ...
Kuvendi i Maqedonisë edhe sot do të vazhdojë me avazin e vjetër
Gazeta Monitor - 21-Apr-2017 09:32
Kuvendi i Maqedonisë pritet që edhe sot të vazhdojë seancën konstituive të filluar më 30 dhjetor ku pikë e rendit të ditës ende është zgjedhje e kryetarin dhe anëtarëve të komisioni për zgjedhje dhe emërime, shkruan ...
Kuvendi i Maqedonisë edhe sot do të vazhdojë me avazin e vjetër
Indeks Online - 21-Apr-2017 09:19
Kuvendi i Maqedonisë pritet që edhe sot të vazhdojë seancën konstituive të filluar më 30 dhjetor ku pikë e rendit të ditës ende është zgjedhje e kryetarin dhe anëtarëve të komisioni për zgjedhje dhe emërime, shkruan ...
Editorial “ Kriminelët ” dhe shikuesit e krizës në Maqedoni
Zhurnal - 21-Apr-2017 14:58
Kur partitë shqiptare në Maqedoni po shndërrohen përsëri kryesisht në spektarorë, për shqiptarët përsëri do të vendosin “kriminelët” e VMRO-DPMNE dhe LSDM-së.
Optimizëm tek partnerët e Zaevit, paralajmërojnë zgjedhje të shpejtë të kryeparlamentarit
TV21 - 21-Apr-2017 18:58
Partnerët koalicionues të LSDM-së paralajmërojnë debllokimin e kuvendit dhe kryeparlamentar të ri, por ende nuk po e zbulojnë strategjinë se si do ta realizojnë këtë. Thonë se kryetari i ri i dhomës ligjvënëse do të ...
Edhe sot asgjë të re në Parlament
Flaka - 21-Apr-2017 09:54
Kuvendi sot do të vazhdojë seancën konstituive në të cilën po debatohet për komisionin për zgjedhje dhe emërime. Por Agjencia e Lajmeve Flaka, nga burime partiake të shumicës parlamentare mëson që edhe sot nuk pritet të ...
Kriza politike, Gruevski takohet me Zaevin sipas BDI-së
Zhurnal - 20-Apr-2017 19:24
Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), dyshon se dy partitët më të mdha maqedonase VMRO-DPMNE dhe LSDM kanë mbajtur disa takime të përbashkëta.
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore