Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 06:19
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Tre herë kampione, Majlinda Kelmendi: Falënderoj zotin për medaljen, jam shumë e lumtur
Tre herë kampione, Majlinda Kelmendi: Falënderoj zotin për medaljen, jam shumë e lumtur
BalkanWeb - 21-Apr-2017 08:01
Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi veten si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa i përket ...
Majlinda Kelmendi, kampione e Europës
Mapo - 21-Apr-2017 10:05
Majlinda Kelmendi për herë të tretë në karrierën e saj ka fituar kampionatin evropian. Këtë vit evropiani i mbajtur në Varshavë të Polonisë foli sërish shqip, pasi Majlinda triumfoi duke mposhtur rivalet e saj pa asnjë ...
Majlinda Kelmendi shpallet kampione e Evropës
GazetaTema - 20-Apr-2017 19:19
Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Kampionia evropiane, ...
Xhudo, Kelmendi rishpallet kampione e Europës në Poloni
Top Channel - 20-Apr-2017 19:19
Në raundin e parë, asaj iu desh vetëm pak kohë për të vendosur supremacinë në tapet, por forma e mirë e Majlinda Kelmendit nuk u ndal me një përballje. Xhudistja më e mirë e trevave shqipfolëse spikati menjëherë në ...
Majlinda Kelmendi fiton Medaljen e Artë në Evropian, mund rusen Kuznetsova
VizionPlus - 20-Apr-2017 21:48
Krenaria e sportit të Kosovës, Majlinda Kelmendi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Vrashavë të Polonisë. Xhudistja kosovare më famë botërore fitoi Medaljen e Artë në Evropian, duke mundur rusen, Alesya ...
Majlinda Kelmendi e papërmbajtshme, shpallet për herë të tretë kampione Europe (Video)
BalkanWeb - 20-Apr-2017 18:56
Majlinda Kelmendi është shpallur për herë të tretë kampione e Europës. Xhudistja kosovare ka mundur në finale rusen Alesya Kuznetsova me “Ippon” në kampionatin Europian që mbahet në Varshavë të Polonisë. Majlinda, ...
Edhe një medalje e bronztë për Kosovën, shkëlqen Nora Gjakova
GazetaTema - 20-Apr-2017 19:19
Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Xhudistja kosovare në luftën e repasazhit për të bronztën ka mposhtur bullgaren Ivelina Ilieva. Ajo e ka kaluar ...
Majlinda Kelmendi shpallet kampione Evrope për herë të tretë
Shqiptarja - 20-Apr-2017 18:59
Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Në finalen e madhe, ...
Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Kampionatin Evropian
OraNews - 20-Apr-2017 20:12
Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos, që u mbajt të Varshavë të Polonisë. Në finale, Kelmendi e mposhti me Ippon, xhudisten ruse, Alesya Kuznetsova. Ndërkaq, ...
Haradinaj: Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën
Telegrafi - 20-Apr-2017 20:28
Kreu i AAK-së që aktualisht është në Francë ka thënë se “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e shqiptarëve”. “Janë inspirimi im! Toni Kuka, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën! Ja u paça ...
Flet mbretëresha Majlindë: E falënderojë zotin për medaljen, jam shumë e lumtur
AlMaKos - 20-Apr-2017 23:17
Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi vetën si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa i përket ...
Haradinaj: Toni Kuka, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën
Portalb - 20-Apr-2017 21:30
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar xhudistet kosovare për fitoren e medaljeve në Poloni. Ish-kryeministri, i cili aktualisht gjendet në Francë, ka thënë se vajzat nga Peja janë ...
Kelmendi e artë, Nora e bronztë në Poloni (VIDEO)
Klan Kosova - 20-Apr-2017 21:36
Njëherë kampione përgjithmonë kampione, kjo fjali vlen vetëm për Majlinda Kelmendin, njofton Klan Kosova. Fituesja e medaljes së artë olimpike, rrëmbeu sot kurorën e xhudistët më të mirë në kampionatin Evropian që po ...
Haradinaj: Majlinda dhe Nora janë inspirimi im
Aktuale.MK - 21-Apr-2017 10:36
Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe krenaria e shqiptarëve. “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e shqiptarëve!Janë inspirimi im!Toni ...
Kelmendi: Isha e lënduar, por jam e lumtur që mora të artën (Video)
Indeks Online - 20-Apr-2017 23:09
Majlinda Kelmendi është deklaruar pas fitores në kampionatin evropian që po mbahet në Warsaw të Polonisë. Ajo u shpreh tejet e lumtur që fitoi të artën, ndërsa tregon se kishte një lëndim në shpinë para dy jave. ...
Sukseset e Kelmendit dhe Gjakovës, ja sa para duhet t’ia dhuroj shteti
Indeks Online - 20-Apr-2017 21:58
Në bazë të rregullores për ndarjen e shpërblimeve shtetërore për sportistët që arrijnë rezultate kulminante në garat ndërkombëtare, xhudistja Majlinda Kelmendi do të shpërblehet me 20 mijë euro për medaljen e artë në ...
Haradinaj: Majlinda dhe Nora janë inspirimi im
TetovaSot - 21-Apr-2017 10:14
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe krenaria e shqiptarëve. “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e ...
Haradinaj për Majlindën e Norën: Jeni krenaria e shqiptarëve
Gazeta Monitor - 20-Apr-2017 21:18
Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, që është i ndaluar në Francë që nga janari i këtij viti, ka uruar ekipin e xhudos kosovare për sukseset e sotme në Poloni. Pasi Majlinda Kelmendi fitoi të artën dhe Nora Gjakova të ...
Ja sa mijëra euro i fiton Majlinda
TetovaSot - 20-Apr-2017 19:38
Publikuar 20 Pri, 2017 Shpërndaj Edhe një sukses i madh për shtetin e Kosovës. Majlinda Kelmendi (52 kg) është kampioni e re e Evropës në xhudo. Ajo sipas rregullores për sport në shtetin tonë, do t’i fitojë 20 mijë ...
Haradinaj: Majlinda dhe Nora janë krenaria e shqiptarëve
AlMaKos - 20-Apr-2017 21:17
Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj që po mbahet padrejtësisht në Francë, ka uruar xhudistet kosovare për sukseset në kampionatin evropian. Haradinaj ka shfrytëzuar faqen e tij zyrtare për të shkruar një status për dy ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore