Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 13:46
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Tre herë kampione, Majlinda Kelmendi: Falënderoj zotin për medaljen, jam shumë e lumtur
Tre herë kampione, Majlinda Kelmendi: Falënderoj zotin për medaljen, jam shumë e lumtur
BalkanWeb - 21-Apr-2017 08:01
Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi veten si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa i përket ...
Majlinda Kelmendi fiton Medaljen e Artë në Evropian, mund rusen Kuznetsova
VizionPlus - 20-Apr-2017 21:48
Krenaria e sportit të Kosovës, Majlinda Kelmendi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Vrashavë të Polonisë. Xhudistja kosovare më famë botërore fitoi Medaljen e Artë në Evropian, duke mundur rusen, Alesya ...
Edhe një medalje e bronztë për Kosovën, shkëlqen Nora Gjakova
GazetaTema - 20-Apr-2017 19:19
Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Xhudistja kosovare në luftën e repasazhit për të bronztën ka mposhtur bullgaren Ivelina Ilieva. Ajo e ka kaluar ...
Majlinda Kelmendi shpallet kampione e Evropës
GazetaTema - 20-Apr-2017 19:19
Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Kampionia evropiane, ...
Majlinda Kelmendi e papërmbajtshme, shpallet për herë të tretë kampione Europe (Video)
BalkanWeb - 20-Apr-2017 18:56
Majlinda Kelmendi është shpallur për herë të tretë kampione e Europës. Xhudistja kosovare ka mundur në finale rusen Alesya Kuznetsova me “Ippon” në kampionatin Europian që mbahet në Varshavë të Polonisë. Majlinda, ...
Majlinda Kelmendi shpallet kampione Evrope për herë të tretë
Shqiptarja - 20-Apr-2017 18:59
Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Në finalen e madhe, ...
Flet mbretëresha Majlindë!
TetovaSot - 20-Apr-2017 23:53
Publikuar 20 Pri, 2017 Shpërndaj Xhudistja nga Kosova arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa i përket medaljeve të arta në kampionatin evropian, pasi suksesi i ...
Majlinda Kelmendi, kampione e Europës
Mapo - 21-Apr-2017 10:05
Majlinda Kelmendi për herë të tretë në karrierën e saj ka fituar kampionatin evropian. Këtë vit evropiani i mbajtur në Varshavë të Polonisë foli sërish shqip, pasi Majlinda triumfoi duke mposhtur rivalet e saj pa asnjë ...
Xhudo, Kelmendi rishpallet kampione e Europës në Poloni
Top Channel - 20-Apr-2017 19:19
Në raundin e parë, asaj iu desh vetëm pak kohë për të vendosur supremacinë në tapet, por forma e mirë e Majlinda Kelmendit nuk u ndal me një përballje. Xhudistja më e mirë e trevave shqipfolëse spikati menjëherë në ...
Flet mbretëresha Majlindë: E falënderojë zotin për medaljen, jam shumë e lumtur
AlMaKos - 20-Apr-2017 23:17
Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi vetën si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa i përket ...
Flet mbretëresha Majlindë: E falënderojë zotin për medaljen, jam shumë e lumtur
InFokusi - 20-Apr-2017 23:21
Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi vetën si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa i përket ...
Ja sa para do t’i marrin nga shteti Majlinda dhe Nora për suksesin në Evropian
Lajm Press - 21-Apr-2017 00:04
Në bazë të rregullores për ndarjen e shpërblimeve shtetërore për sportistët që arrijnë rezultate kulminante në garat ndërkombëtare, xhudistja Majlinda Kelmendi do të shpërblehet me 20 mijë euro për medaljen e artë në ...
Haradinaj: Majlinda dhe Nora janë inspirimi im
Aktuale.MK - 21-Apr-2017 10:36
Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe krenaria e shqiptarëve. “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e shqiptarëve!Janë inspirimi im!Toni ...
Sukseset e Kelmendit dhe Gjakovës, ja sa para duhet t’ia dhuroj shteti
Indeks Online - 20-Apr-2017 21:58
Në bazë të rregullores për ndarjen e shpërblimeve shtetërore për sportistët që arrijnë rezultate kulminante në garat ndërkombëtare, xhudistja Majlinda Kelmendi do të shpërblehet me 20 mijë euro për medaljen e artë në ...
Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Kampionatin Evropian
OraNews - 20-Apr-2017 20:12
Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos, që u mbajt të Varshavë të Polonisë. Në finale, Kelmendi e mposhti me Ippon, xhudisten ruse, Alesya Kuznetsova. Ndërkaq, ...
Përmbledhje: Britania, Zvicra, Portugalia e Rusia mund të kenë histori dhe programe për zhvillimin e sportit të xhudos – por jo MAJLINDËN e ARTË (Foto/Video)
AlMaKos - 20-Apr-2017 22:19
Kosova si një shtet i ri, e i vogël është në ndërtim dhe sukseset e mburrjet nuk janë të shumta, posaçërisht kur i krahasojmë ato me shtetet e tjera. Por, kur flasim për xhudo gjërat ndryshojnë, ky sport në krye me ...
Haradinaj: Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën
AlMaKos - 20-Apr-2017 20:34
Kreu i AAK-së që aktualisht është në Francë ka thënë se “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e shqiptarëve”. “Janë inspirimi im! Toni Kuka, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën! Ja u paça ...
Flet Kuka pas dy medaljeve që mori Kosova në Kampionatin Evropian (Foto)
Albportali - 21-Apr-2017 00:18
Driton Kuka ka përgëzuar dy xhudistet kosovare pas suksesit në Kampionatin Evropian Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu ...
Haradinaj: Toni Kuka, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën
Portalb - 20-Apr-2017 21:30
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar xhudistet kosovare për fitoren e medaljeve në Poloni. Ish-kryeministri, i cili aktualisht gjendet në Francë, ka thënë se vajzat nga Peja janë ...
Haradinaj: Majlinda dhe Nora janë inspirimi im
TetovaSot - 21-Apr-2017 10:14
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe krenaria e shqiptarëve. “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore