Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 10:47
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Dimri, pasoja te bujqësia
Dimri, pasoja te bujqësia
Top Channel - 21-Apr-2017 12:29
Specialistët e bujqësisë në Lushnje thonë se te kulturat e foragjereve, siç është gruri apo misri, efekti i reshjeve është pozitiv. Përparim Arapi, specialist bujqësie, thotë: “Ne po e prisnim prej kohësh këtë lagështi. ...
Borë në Maqedoni, shihni ku ka rënë borë
Telegrafi - 21-Apr-2017 09:47
Moti i ftohtë është kthyer në Maqedoni dhe janë shënuar temperaturë nën zero në të gjithë territorin e vendit, shkruan Telegrafi Maqedoni. Borë ka rënë në Krusheve dhe në Mavrovë. Nga LAMM njoftojnë që të ketë kujdes ...
Moti sot në Maqedoni
Telegrafi - 21-Apr-2017 08:09
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell por shumë i ftohtë, posaçërisht në rajonin rreth Vardarit, shkruan Telegrafi Maqedoni. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga -5 deri në 4 gradë celsius. Ndërsa, gjatë ditës ...
I ftohti “mbërthen” Shqipërinë, por më e keqja vjen nesër…
Lajmi i Fundit - 21-Apr-2017 11:19
Prej disa ditësh vendi jonë është përfshirë nga kushte atmosferike të paqëndrueshme, krejt jo normale për stinën e pranverës. Në një pjesë të madhe të vendit ka pasur edhe reshje bore, por edhe temperatura nën zero, që ...
‘Çmendet’ moti, bora mbulon Voskopojën e Dibrën. Çfarë pritet sot e nesër
Mapo - 20-Apr-2017 10:32
Ulja e temperaturave ka sjellë reshje bore në disa zona të vendit. Sipas informacioneve të gazetarëve tanë, bora ka mbuluar disa zona në juglindje dhe verilindje të vendit. Në Voskopojë ka rënë 5 cm borë, në Dardhë ...
E pabesueshme: Rikthehet dëbora në të gjithë Shqipërinë
GazetaTema - 20-Apr-2017 09:18
Masat e ftohta ajrore rikthyen reshjet e borës gjatë mbrëmjes dhe mëngjesit të sotëm në zonat malore. Reshjet do të jenë të pranishme me intensitet të ulët deri në mesditë, në verilindje dhe juglindje të vendit. Sipas ...
Mëngjes i ftohtë me temperatura nën zeron, borë në Mavrovë dhe Krushevë
Republika - 21-Apr-2017 09:54
Në Llazaropole sot në mëngjes është matur temperatura më e ulët prej minus 7 gradë. Në Krushevë dhe Mavrovë janë matur -5, në Berovë -4, në Pozharan, Gjurishte, Pretor dhe Ohër -2, në Petrovec dhe Manastir -1, në ...
I ftohti "kap" Shqiprin, m e keqja vjen nesr
Bota Sot - 21-Apr-2017 10:29
Prej disa ditësh vendi jonë është përfshirë nga kushte atmosferike të paqëndrueshme, aspak normale për stinën e pranverës. Në një pjesë të madhe të vendit ka pasur edhe reshje bore, por edhe temperatura nën zero, që ...
Mëngjes i ftohtë me temperatura negative, borë në Mavrovë dhe Krushevë
Zhurnal - 21-Apr-2017 10:53
Në Llazaropole sot në mëngjes është matur temperatura më e ulët prej minus 7 gradë. Në Krushevë dhe Mavrovë janë matur -5, në Berovë -4, në Pozharan, Gjurishte, Pretor dhe Ohër -2, në Petrovec dhe Manastir -1, në ...
Shqipëri, temperatura zbresin nën zero, dimër deri të shtunën
Portalb - 20-Apr-2017 22:30
Reshjet e borës janë rikthyer në disa zona të vendit. Në fshatrat e Kukësit, Bulqizës, Peshkopisë dhe në zonat e Malësisë së Madhe, dëbora ka arritur në disa centimetra lartësi. Në segmentin Kukës-Bushtricë, në fshatin ...
Pranverë me dimër? Në Korçë bora 15 cm, zbardhet Veriu e Dajti
Shqiptarja - 20-Apr-2017 10:34
TIRANË -Dimri ka vendosur të rikthehet me borë e temperatura të ulëta për pak ditë duke ndërhyrë në punët e ‘motrës’ Pranverë. Ndërsa dje dëbora zbardhi malet e Librazhdit, Krujës e të Kukësit, nuk kishte si mungonte ...
Ja ku është më ftohtë sot në Maqedoni
TetovaSot - 21-Apr-2017 09:41
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Në Llazaropole sot në mëngjes është matur temperatura më e ulët prej minus 7 gradë. Në Krushevë dhe Mavrovë janë matur -5, në Berovë -4, në Pozharan, Gjurishte, Pretor dhe Ohër -2, në ...
Moti sot në Maqedoni
Indeks Online - 21-Apr-2017 08:27
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell por shumë i ftohtë, posaçërisht në rajonin rreth Vardarit, shkruan Telegrafi Maqedoni. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga -5 deri në 4 gradë celsius. Ndërsa, gjatë ditës ...
Dëbora zbardh zonat malore, vështirësi në disa rrugë
VizionPlus - 20-Apr-2017 14:30
Këtë pamje jemi mësuar ta shohim zakonisht në dimër kur temperaturat shkojnë disa gradë nën zero. Edhe pse pranvera ka nisur zyrtarisht prej kohesh, disa zona malore ne Krujë, Kukësi dhe Korçe janë zbardhur nga dëbora. ...
Moti sot në Maqedoni
Portalb - 21-Apr-2017 08:12
Moti sot në territorin e Maqedonisë do jetë i kthjellët kurse në disa vende të pjesës veriperëndimore do të paraqiten vranësira të kohë pas kohëshme. Temperaturat do të sillen prej -1 deri më 6 gradë Celsius. Gjatë ...
Mëngjes i ftohtë me temperatura negative, borë në Mavrovë dhe Krushevë
RTM - 21-Apr-2017 10:13
Në Krushevë dhe Mavrovë janë matur -5, në Berovë -4, në Pozharan, Gjurishte, Pretor dhe Ohër -2, në Petrovec dhe Manastir -1, në Strumicë, Tetovë, Kriva Pallankë dhe Vinicë 0, në Kumanovë dhe Shtip 1, në Shkup dhe Dmeir ...
Mot i ftohtë dhe me erë të përforcuar
Shenja - 21-Apr-2017 09:04
Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë me erë të përforcuar veriore, veçanërisht më shumë do të jetë e theksuar përgjatë Luginës së Vardarit dhe në pjesët lindore. Temperatura e mëngjesit ...
Parashikimi i motit/ Ngricat pranverore, dita e nesërme më e ftohta
Lexo - 21-Apr-2017 10:24
Prej disa ditësh vendi jonë është përfshirë nga kushte atmosferike të paqëndrueshme, aspak normale për stinën e pranverës. Në një pjesë të madhe të vendit ka pasur edhe reshje bore, por edhe temperatura nën zero, që ...
Shpërthim në një magazinë, evakuohen 150 punonjës
OraNews - 20-Apr-2017 19:27
Një shpërthim i madh ka ndodhur në një depo ‘Arrow XL’ në Britaninë e Madhe duke shkaktuar një zjarr masiv për të gjithë industrinë. Rreth 150 punonjës janë evakuuar nga ndërtesa Blackpole Trading Estate. Më shumë se 50 ...
Pas reshjeve dhe borës, ky është parashikimi i motit për sot në Shqipëri
News Bomb - 21-Apr-2017 07:43
Orët e paradites do të ndikohen nga kushte të qëndrueshme amtosferike duke bërë që kthjellimet dhe vranësirat e herë pas-hershme të jenë dominuese në pjesën më të madhe të vendit me përjashtim të ekstremit verior si ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore